Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napisy idealne ..... napisy z gwarancją .
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co - ręce opadają !
Po pierwsze zawsze masz wybór, możesz odinstalować program i szukać sobie takich napisów jakich chcesz. Po drugie powiedz mi ile płacisz za pozyskiwanie w ten sposób napisów skoro masz tak wielkie wymagania? Przy takich ludziach jak ty odechciewa się rozwijać projekt, bo najłatwiej narzekać gdy ma się wszystko podane na tacy. A jakby taki przykładowy twój mechanik naprawiał auto za darmo i czasami urwał śrubkę to i tak dalej byłaby do niego kolejka bo koszt śrubki i tak byłby mniejszy niż u innego fachowca który każe sobie słono bulić za usługę. Bez obrazy ale zarejestrowałeś konto dzisiaj żeby się pożalić a z programu pewnie korzystać od lat albo conajmniej miesięcy, a tak naprawdę nic nie wiesz jak działa Napiprojekt i ile pracy jest wkładane w to żebyś miał szybko i łatwo dostęp do napisów. A ataki użytkowników, jak to nazywasz to dobra rzecz ale musi taka krytyka być konstruktywna bo na takie coś co ty piszesz to nawet nie warto odpowiadać.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 22:51    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 01:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mar51mar

Piszesz

Cytat:

może powinno się usuwać nie "około 25 napisow", ale 90% napisów dziennie, niech będzie mniej, lecz dobrej jakości.


Jak dla mnie można by było usuwać 99 % napisów ale żeby to zrobić musiałbym je zweryfikować. Jedynym na to sposobem jest obejrzenie filmu i prześledzenie napisów linijka po linijce. Powiedz mi ile jesteś w stanie obejrzeć filmów dziennie? Mi się zdarza 1 lub czasem 2 w zależności od czasu. Dziennie jest dodawanych około 200 - 300 napisów. Prosto licząc potrzebowałbyś przynajmniej z 200, 300 aktywnych moderatorów (wypada po 1 napisie na moderatora trzeba się liczyć z tym, że nie każdy da radę codziennie obejrzeć jakiś film, inni natomiast mogą obejrzeć kilka - w tym momencie ilość ta nie jest najistotniejsza)
Dodatkowo ktoś musiałby to wszystko ogarnąć pod względem organizacyjnym. Musiałbyś mieć ileś osób, które zarządza tymi moderatorami, rozwiązuje pojawiające się problemy itp.
Napi działa na podobieństwo Wikipedii. To użytkownicy pracują na rozwój projektu. Są tłumaczami, moderatorami, oceniają i komentują. jednym słowem sterują rozwojem programu. Ty chcesz to zrobić na odwrót. To tak jakby kazać autorom Wikipedii samemu tworzyć jej zawartość bo nie można polegać na użytkownikach. Wtedy byłby to jeden z wielu projektów i jego wadą byłoby to, że nie miałby takiego rozmachu i zakresu. A to już oznacza, że taki duży projekt musiałby się z czegoś utrzymywać. Po to jest on projektem społecznościowym, żeby każdy mógł włożyć w to trochę pracy. Jest kilka niezależnych grup tłumaczy i stron internetowych zawierających napisy które nie wymagają poprawek i pobierając je masz pewność, że wszytko jest ok. Tylko, że ich zasoby stanowią niewielką część napisów znajdujących się bazie Napi. Ten projekt stara się umożliwić mi zaoferowanie ogromnej bazy napisów ale jednocześnie jako projekt otwarty niesie ryzyko utraty jakości. Dlatego też oferuje a wręcz nakazuje użytkownikom a nie autorom dbanie o jakość i dlatego też jako użytkownik staram się poprawiać napisy i dodawać poprawki jak najczęściej tylko mogę.

Cytat:

Nie odniosę się do braków w technicznym wyposażeniu, bo to Wasz biznes, ale nia można usprawiedliwiać braku dobrej jakości usług,
brakiem sprzętu (czy odpowiednich narzędzi).


Już pisałem wyżej, że nie da się zastąpić żywej osoby oglądającej film żadnym programem. W Wordzie też masz narzędzie do sprawdzania pisowni ale nie klikasz napraw wszystkie błędy tylko przeglądasz je po kolei bo wiesz że tak się nie da. Nie oglądając filmu możesz tylko wstępnie dokonać oceny jakości napisów. Reszta jest w rękach użytkowników.
Wspomnę ci również o tym co już pewnie pisałem na tym forum. Użytkowników, którym zależy na bardzo dobrej jakości napisów jest wielu. Jednak to i tak kropla w morzu. Dla większości liczy się obejrzenie filmu i jakość nie ma żadnego lub większego znaczenia. Myślisz, że taki użytkownik wypowie się na forum i ci napisze że jest mu to obojętne. Nie bo większość na to nie zwraca uwagi. Na stronie widać, że codziennie napisy są pobierane 300 000 a nawet 400 000 razy. A raczej niewielu zgłasza poprawki... Ile ich jest tego dokładnie nie wiem (tu musi się wypowiedzieć moderator poprawek). Nie usprawiedliwiam tym nikogo ale po prostu piszę jakie są fakty.

Podsumowując taka dyskusja jest nadal tylko dyskusją i nie wnosi niczego ciekawego. Chcesz coś zmienić i masz trochę czasu - dodawaj poprawki. Nie masz czasu a widzisz błędne napisy - zgłaszaj je od razu to zostaną usunięte z bazy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mar51mar



Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 06:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dziad o gruszce, a baba o pietruszce"
Prawdopodobnie musi być tak, jak jest obecnie.
"... Meet love ..."
Użalanie się nad sobą z powodu trudnych, takich jak mn. ja uzytkowników
i braku możliwości z powodów czy to obiektywnych, czy to wymyślonych
nie poprawią jakości napisów w bazie.
Zgadzam się z Tobą w 2 punktach:
1 Ręce opadają...
2 Nie warto dalej odpowiadać...
Dalej już tylko mur !

mimo wszystko dalszego powodzenia mar51mar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Maj 09, 2012 07:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ta dyskusja zaowocuje tym, że ktoś to przeczyta i zacznie poprawiać i zgłaszać błędne napisy częściej to już będzie jakiś plus. To i tak dobrze, że chce ci się o tym rozmawiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artur111bartek



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 13

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem nie pisać ale....

1. A czemu Wy chcecie od razu wszystkie napisy w bazie zrobić idealne?
Fizycznie jest to chyba niemożliwe.

2.I co z tego że " przecież można dodać poprawione napisy"?
proszę bardzo , tu jedne są idealne :
http://www.napiprojekt.pl/index.php?dz=26&film=2c2d2630577d39f1ffbf08602db025657c1847f3

które?

Aha?
I czort nie wie które , wiec psu na budę z tego dodawania , więc ludziom się nie chce dodawać, bo co z tego że Franek doda do tylu napisów jedne idealne jak Józek ich nie znajdzie. Prawda ? Bo jak? Co ma , Józek wszystkie pobierać .( i dlatego ja, i Ci z którymi rozmwiałem, nie dodajemy napisów , i leżą sobie one u ludzi)

3. A ja jestem w stanie jak pisałem wyżej 10-15 napisów linijka po linijce machnąć miesięcznie , ktoś inny niech nawet 5 itd... to już dużo.

4. Przecież nie chodzi o to by WSZYSTKIE były idealne ale by np były już idealne do GRY O TRON sezon 2., Ktoś inny wrzuci idealne do innego hitu , ja nie będę robił juz napisów do hitu a ktoś do Gry o Ton, itd

5. CHODZI O DANIE MOŻLIWOŚCI WRZUCENIA IDEALNYCH NAPISÓW P O Ł Ą C Z O N E J !!!!!! Z MOŻLIWOSĆIĄ ICH NATYCHMIASTOWEGO ODNALEZIENIA.



Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się twój tok myślenia
Cytat:
Przecież nie chodzi o to by WSZYSTKIE były idealne ale by np były już idealne do GRY O TRON sezon 2


A po mnie choćby koniec świata, nie samym serialem "Gra o Tron" człowiek żyje. A skoro nie zrozumiałeś ilości i złożoności problemów związanych z tym pomysłem to już więcej nie będziemy tego tłumaczyć.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dbdb



Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa z tymi najlepszymi napisami może jest ważna ale czy najważniejsza i jakie z sobą niesie problemy:
1 każdy poprawiający będzie uważał że jego wersja jest najlepsza
2 konflikt z osobami które tłumaczą
3 nie będzie co poprawiać a to co zostanie to lepiej nie pisać

Podaje przykład jak to działa na filmie z czasem 20 min.
Tłumaczenie i pisanie tekstu od 2 do 4 godzin, korekty 0,5 do 1 godziny czyli razem do 5 godz.
Im film lepszy tym bardziej trzeba się spieszyć aby ktoś nie ubiegł i nie wstawił wcześniej a więc kosztem jakości skracamy czas wykonania napisów.
Co z tego mam ? 5 pkt

Poprawiający
Traci na filmie do 30 min.
Co z tego ma ? 10 pkt. prę pobrań bo jest dawno po premierze oraz zabiera dorobek tłumacza.

W tym tygodniu zrobiłem trzy filmy, razem trochę się już zebrało a nawet konta ViPa nie mam. Więc jak czytam te żale to szl? mnie trafia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie zgadzam się z Tobą, wiem że wrzucasz napisy bo sam ci je moderuję ale w pewnych kwestiach się mylisz.
1. Co do punktów za wrzucenie napisów, weź pod uwagę że jest to punktacja za wrzucenie nowych napisów a nie za ich przetłumaczenie. Rzadko kto robi tak jak Ty, tłumaczy i wrzuca.
2. Wiem że masz już dużo wrzuconych i poprawionych napisów ale konta Vip za to się nie otrzymuje, mają je osoby które wsparły projekt finansowo. Jak pewnie zauważyłeś ja też takiego konta nie mam a w rankingu napi jestem na drugiej pozycji Smile
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dbdb



Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc z tą punktacją to prawda. Za tłumaczenie 0. No trudno, mimo to uważam NapiProjekt za stronę z największymi możliwościami rozwojowymi. Czy to wystarczy, nie wiem. Na razie obserwuję spadek tłumaczeń (chodzi głównie o seriale). Podziwiam osoby takie jak criskrakow i innych z zespołu NapiProjekt oraz cały N24 za trud i wytrwałość jaką wkładają w kwestię napisów i wszyscy robią to za DARMO !!!
Więc takie osoby które chcą poprawiać napisy do Game of Thrones 2 (tłumaczenie N24) to tak jakby FSO chciało poprawiać samochody BMW.
Mogę zrozumieć że kilka procent osób będzie zawsze niezadowolonych, no cóż tak to już jest, ale to ich problem i sami niech go rozwiązują a możliwości mają ogromne.
Więcej nie będę na ten temat pisać bo to nie ma sensu. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group