Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Blokada przed przenoszeniem napisów z ANG do PL

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolkotowicz1



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 29

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 09:30    Temat postu: Blokada przed przenoszeniem napisów z ANG do PL Odpowiedz z cytatem

Już tłumaczę o co chodzi.

Wczoraj chciałem obejrzeć Mentalistę S04E09. Jednak nie było jeszcze napisów PL - co jest w pełni zrozumiałe. Dlatego z radością postanowiłem skorzystać z nowej funkcji, napisów w języku ANG. Co zrobiłem. Pobrały się i wszystko cacy. Jednak akurat te napisy zawierają jakieś dziwne dodatkowe (dziesiątki linii) zbędne dialogi, co wkurza przy czytaniu. Dodatkowo są przesunięte. Trudno postanowiłem poczekać na wersję PL. Dziś rano próbuję ściągnąć - hurra udało się.

Ale zaraz zaraz. Jakiś BARAN wstawił wersję ANG jako napisy PL.
Proponuję wstawić prosty filtr polegający na porównaniu napisów ANG do potencjalnie wstawianych PL (po prostu sprawdzający czy to to samo), albo np sprawdzający czy występują polskie znaki. Po to by BARANY nie wstawiały angielskich napisów jako polskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 09:30    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiej potrzeby aby taki filtr wstawiać dlatego że napisy są na bieżąco moderowane. Najwidoczniej te napisy o których piszesz były w bazie napisów jeszcze niezmoderowanych i dlatego udało ci się je pobrać bo kilkanaście minut później zostały usunięte jako nieprawidłowe. staramy się wychwytywać takie rzeczy ale czasami zdarzy się taki kwiatek, mam nadzieję że, jak piszesz JAKIŚ BARAN, nie będzie robił tak częściej bo również nam dokłada roboty.
Na zakończenie dodam że wystarczy na przyszłość zgłosić "nieprawidłowe napisy" i po odpowiedniej ilości takich zgłoszeń moderator je sprawdzi i usunie, więc można powiedzieć że wszyscy użytkownicy programu są swojego rodzaju moderatorami napisów wystarczy tylko odrobinę więcej zaangażowania niż tylko "POBIERZ NAPISY " Smile
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.




Ostatnio zmieniony przez criskrakow dnia Sob Gru 10, 2011 18:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od siebie chciałbym jeszcze dodać, że nie ma możliwości aby NapiProjekt (w nowej jak i w starej wersji) dodał angielskie napisy jako polskie. Winne temu są nieoficjalne kopie programu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolkotowicz1



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 29

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

criskrakow napisał:

Na zakończenie dodam że wystarczy na przyszłość zgłosić "nieprawidłowe napisy" i po odpowiedniej ilości takich zgłoszeń moderator je sprawdzi i usunie, więc można powiedzieć że wszyscy użytkownicy programu są swojego rodzaju moderatorami napisów wystarczy tylko odrobinę więcej zaangażowania niż tylko "POBIERZ NAPISY " Smile


O fajnie wiedzieć, ja właśnie nie chciałem robić czegoś co by było usunięciem objawu po jakimś problemie, (a zarazem przysporzeniem pracy moderatorom), a rozwiązaniem problemu. Czyli dostatecznie duża ilość zgłoszeń niepasujących napisów - usunięcie z automatu?

Mimo wszystko nie zaszkodziłoby zastosowanie jakiegoś filtru chyba? Np jak ktoś wrzuca napisy bez ani jednego polskiego znaku z około 400-500 liniami dialogowymi - coś tu śmierdzi za przeproszeniem.


Reasumując dziękuję za wyczerpującą i szybką odpowiedź. Temat do zamknięcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że propozycja KArola jest bardzo ciekawa.
Rozumiem, że napisy przechodzą ręczną moderację, ale dlaczego nie usprawnić tego procesu automatycznym sprawdzaniem? W przypadku ręcznego sprawdzania jednak spora grupa użytkowników może pobrać złe napisy, przy sprawdzaniu automatycznym możnaby tego uniknąć.

admin - czy to znaczy, że sprawdzanie następuje po stronie programu an ie po stronie serwera?
Dlaczego taka opcja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NapiProjekt poprawnie dodaje napisy, bałagan robią "podróbki". Niebawem stare API zostanie zablokowane więc problem umrze śmiercią naturalną. Sprawdzanie następuje po stronie programu (i sprawdza się w 100%), ponieważ do serwera napisy trafiają w postaci zakodowanej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group