Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Pobieranie napisów w różnych językach. Prawoklik.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ramessisu



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 11:44    Temat postu: Pobieranie napisów w różnych językach. Prawoklik. Odpowiedz z cytatem

Miałem problem, z prawoklikiem, który nie do końca da się rozwiązać.
Większość filmów oglądam z angielskimi napisami, ale reszta osób w domu z polskimi. Z każdym razem trzeba wchodzić w menu i zmieniać z polskich na ang i na odwrót. Problem jest jeszcze taki, że dla reszty samowłączenie komputera jest tak zaawansowaną czynnością, a co to dopiero mówić o wchodzeniu, w jakieś ustawienia Smile


Proponowałbym zrobienie tej opcji w prawokliku.

Pobierz i znajdź napisy ->
- w jęz. ang.
- w jęz. pol.
- w jęz. reszta świata

Myślę, że to ciekawe rozwiązanie. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 11:44    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie myślę żeby Twoja propozycja miała poparcie większości.
Dlaczego?, otóż wielu z nas ma w menu kontekstowym jeszcze inne programy, dodając jeszcze opcję zmiany językowej doda więcej w niej pozycji i w końcu, poprzez to że będzie ich zbyt dużo, menu kontekstowe stanie się mało czytelne i więcej będzie szukania w nim czegokolwiek niż np. zmiana w opcjach jezyka.
Takie jest moje zdanie w tym temacie.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
ramessisu



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie chodzi o dodanie większej liczby opcji, tylko dodanie tego w formie wysuwanej tj. na zdjęciu, wtedy nie będzie bałaganu, tylko pojawi się jedna rozwijana opcja.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie tylko wtedy by się pojawiła ta opcja, jeżeli by się zaznaczyło opcję w menu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ramessisu



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj, jeżeli coś znajduję sie w ustawieniach programu, to normalny użytkownik się o tym nie dowie od razu, lecz dopiero po pewnym czasie.

Przeglądając forum zauważyłem, że są osoby które wkurza przełączanie w ustawieniach pomiędzy ang i pol napisami, a tutaj odbywało by się momentalnie, a nie włączając programu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ramessisu napisał:

Przeglądając forum zauważyłem, że są osoby które wkurza przełączanie w ustawieniach pomiędzy ang i pol napisami, a tutaj odbywało by się momentalnie, a nie włączając programu.


>>>>>
Jest też wiele osób które proszą o poradę jak usunąć N.P z menu kontekstowego.
Jeśli chodzi o mnie to właściwie nie ma różnicy czy będe miał w menu kontekstowym czy w programie tą opcje.
Wypowiedziałem się już wcześniej w tym temacie.


ramessisu napisał:
To nie chodzi o dodanie większej liczby opcji, tylko dodanie tego w formie wysuwanej tj. na zdjęciu, wtedy nie będzie bałaganu, tylko pojawi się jedna rozwijana opcja.


Bardzo możliwe że masz rację.
Podobnie jest np. z programem Winrar, tyle tylko że jeśli mowa o użytkownikach którzy mają problemy ze zmianą języka w programie, to niewykluczone że będą mieli również problem z tym

Zobaczymy jak do pomysłu podejdzie administrator programu NP.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
suchoparek



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przychylam się do powstania wspomnianej opcji.

Istnieje jednak rozwiązanie tymczasowe, które funkcjonalnie jest równoważne.
Dodam, żeby "nie próbowali tego w domu" początkujący użytkownicy, bo mogą coś spsuć Smile
I nie przerażajcie się ilości tekstu, jaką napisałem, gdyż jest to opisane łopatologicznie i szczegółowo.

Zrobić trzeba kolejno:
a) wejść do katalogu, gdzie instalowane są programy w Windowsie (Program Files, Pliki programów, Pliki programów (x86) - w zależności od posiadanego Windowsa i skopiować katalog, w którym zainstalowany jest napiprojekt (czyli NAPI-PROJEKT) i wkleić go jako katalog z inną nazwą (np. NAPI-PROJEKT-ANG), czyli w Program Files mamy 2 instalki napiprojekta: NAPI-PROJEKT i NAPI-PROJEKT-ANG
ą) wchodzimy kolejno do obu w/w katalogów i uruchamiamy w obu plik napisy.exe, po uruchimieniu napisy.exe z NAPI-PROJEKT ustawiamy tam j. polski, a dla napisy.exe z NAPI-PROJEKT-ANG ustawiamy j. angielski
b) uruchamiamy edytor rejestru (START -> Uruchom -> regedit) i szukamy tam klucza odpowiedzialnego za pliki avi (żeby przyspieszyć wyszukanie wciskamy CTRL+F i wpisujemy 'Znajdź i dopasuj napisy', co przerzuci nas od razu do odpowiedniego wpisu
c) naszym oczom powinien ukazać się widok kluczy (wyglądają jak zwykłe foldery w Windowsie) w postaci drzewka, interesująca nas pozycja to:
avi-shell-napiprojekt (nazwa 'avi' może różnić się w zależności od posiadanego odtwarzacza video, u mnie jest np. GomPlayer.avi).
ć) klikamy PPM (=prawym przyciskiem myszy) na shell i wybieramy Nowy->Klucz, nazwę dajemy dowolną (może być np. napiprojektang), następie klikamy PPM na utworzonym napiprojektang i wybieramy Nowy->Klucz i dajemy nazwę command [koniecznie musi być taka!].
d) klikamy raz LPM (=lewy przycisk myszy) na klucz napiprojektang, w prawej części okna Edytora rejestru wyświetli się jedna pozycja o nazwie '(Domyślna)', klikamy na nią 2x LPM, pojawi się okienko do wpisania tekstu, wpisujemy w nie tekst jaki ma być widoczny w menu filmu po PPM (czyli np. Znajdź i dopasuj napisy (ang)), dajemy OK
e) klikamy raz LPM na klucz command w kluczu napiprojekt (nie utworzony przez nas napiprojektang!), po prawej stronie pojawia się wpis o nazwie '(Domyślna)' i wartości ze ścieżką do programu w Program Files. klikamy na ten wpis 2x LPM, tworzy się okienko z którego kopiujamy do schowka tekst z pola 'Dane wartości'.
ę) klikamy raz LPM na klucz command w utworzonym przez nas wcześniej kluczu napiprojektang, klikamy 2x LPM na wpis '(Domyślna)' po prawej stronie ekranu i wklejamy tam skopiowany przed chwilą tekst. następnie w tak wklejonym tekście zmieniamy katalog NAPI-PROJEKT na NAPI-PROJEKT-ANG (czy jak se tam nazwaliście ten katalog w punkcie a)). dajemy OK
f) zamykamy Edytor rejestru i gotowe (nie trzeba restartować systemu)


Tak wygląda u mnie rejestr:


A tak menu:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
uriel75



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 762

Podziękował: 4
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby ok ale... Słuchaj - używam KMPlayer i muszę te wartości dopisywać do każdego typu pliku? Avi, 3gp, mov, mkv? Totalnie bez sensu by to robić do każdego rodzaju pliku. Czy źle coś robię?

EDIT - zrobiłem to w głównym kluczu KMPlayer i nie działa Sad

Screeny:



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
suchoparek



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wielu eksperymentach udało mi się zrobić tak, żeby opcja była dodana raz, a wyświetlała się dla każdego pliku video w systemie.

A mianowicie, na tym samym poziomie zagłębienia co normalne rozszerzenie 'avi' jest klucz: 'SystemFileAssociations', a w nim pod-klucz 'video' . W podkluczu video znajduje się pod-klucz 'shell', z którym postępujemy analogicznie jak dla avi (czyli tworzymy podklucz napiprojektang z wszystkimi podelementami) i tyle.

EDIT. Choć jednak niekoniecznie, z niektórymi rodzajami nie daje rady (przynajmniej u mnie), np.: mkv
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group