Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Możliwość pobrania napisów różnych formatów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

areq - czytamy ze zrozumieniem.
Napisałem, ze jezeli odtwarzacz czyta jeden z formatów mpl2, mDVd lub TMP to prawdopdobnie poradzi sobie z wszystkimi trzema.
SRT to osobna bajka i po to są zapowiadane zmiany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 10:12    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
tenzuo



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się bardzo cieszę z wprowadzanych zmian, w końcu będzie to na co od dawna czekałem - SRT. Nie używałem (nie licząc wbudowanych w anime) dopóki nie przerzuciłem się na HD. Niestety, ale zdarzały się przypadki, że rozjeżdżały mi się napisy w innych formatach, dopiero konwersja na SRT i dopasowanie pomagały. Cóż, szkoda że w Polsce nie wiedzieć czemu rynek zdominował format microdvd.

Ale te kilkadziesiąt filmów, do których wykonałem konwersje niestety się nie wróci, szkoda, wielokrotnie od dawien dawna sprawdzałem forum oczekując na wprowadzenie subripa, niestety powtarzało się stwierdzenie, że to mało popularne Shocked i w Polsce nikt tego nie używa. No tak, przypomina mi się stare powiedzenie o muchach.

Po cichu liczyłem, że może napiprojekt jako wiodąca platforma, wprowadzi rewolucję i wyprostuje umysły rodaków, jednak cały czas było cicho, aż w końcu coś ostatnio ruszyło - nareszcie, można by rzec.

Przypomina mi się się jeszcze jeden fakt, na temat HDPlayerów. Na forach zawsze pojawia się, a czyta "toto" txt - nie! - w takim razie to dziadowski sprzęt. Na nic tłumaczenia znawców tematu, że w świecie króluje srt, że txt nikt nie używa; ma być txt, bo wujek Heniek też takich używa i basta. Po co konwertować, uświadamiać znajomych o lepszym, a im więcej świadomych, tym głośniej się mówi, w końcu lud żąda, lud dostanie.
Ale nie, u nas ma dostać bo mu się należy, on się do niczego nowego nie będzie przysposabiał, wszystko ma się dostosować do niego, jak u Chucka Norrisa, to Ziemia kręci się wokół niego.

Musiałem to napisać, już dawno chciałem, wiem że wielu na pewno podziela moją opinię i cieszy się z obiecywanych zmian.
Mam nadzieję, że wtedy malutki wkład z mojej pracy przyda się innym.
Piszę to ja, sfrustrowany, ale patrzący z optymizmem w przyszłość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, tylko cóz to za konwersje, ze SRT pasuje a TXT nie pasuje?
Piszesz o muchach, po czym podajesz przykład, ze powinnismy uzywac to czego uzywa większosc. Czyli jak te przysłowiowe muchy....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szunaj85
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 164

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również nie mam nic przeciwko wprowadzeniu formatu srt. Jednym pasuje format txt innym srt. Widać, że twórca programu bierze pod uwagę sugestie użytkowników na forum.
Mam tylko jedną uwagę.
Cytat:
Obecnie otrzymujesz napisy w takim formacie, w jakim wrzucił je uploader.
Ilość obsługiwanych przez NP formatów zwiększy się.
Dobrze by było żeby każdy użytkownik miał możliwość ściągnięcia takiego formatu jaki go interesuje mpl2, mDVd, TMP i teraz srt, a nie losowego jak to było do tej pory. Innymi słowy żeby do jednego filmu (jednej wersji filmu) była możliwość wrzucenia napisów w każdym formacie. Tak aby każdy mógł sobie ściągnąć ten format, który go interesuje (o ile oczywiście będzie dostępny).
I teraz taki mój pomysł.
Jeśli jest to możliwe można by po wrzuceniu dowolnego formatu automatycznie konwertować napisy do innych formatów i zapisywać na serwerze. A gdy ktoś wrzuciłby poprawkę w którymkolwiek formacie również automatyczne nanosić ją na inne formaty. Chodzi o to żeby nie tworzyć kilku wersji napisów tego samego filmu. Jeśli nie jest to możliwe zostają użytkownicy. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konwersja to nie problem - moze ja robic nawet program po stronie klienta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konwersja bedzie odbywac sie po stronie klienta, tak wiec dla uzytkownika nie ma znaczenia (pomijajac kwestie dokladnosci) w jakim formacie znajduja sie napisy w bazie

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super. Podoba mi się, ze można pobrać w "oryginalnym".

Z ciekawości - robi się opcja sprawdzania, czy napisy mają dokładność TMP? Pewnie nie będzie jej po stronie klienta?

Podpowiedź - zrobiłbym jakiś mały hint, że ze względu na bład subedita zaleca się pobieranie napisów do mkv w MPL2.

Do opcji wrzuciłbym równiez zakładkę z wersją programu, autorem, moze aktualizacja (wyrzuciłbym t rzeczy z Info.

Jeszcze - zrobiłbym nieaktywny wybór skórki, jezeli ustawiono opcje tak, ze skórka się nie wyswietla.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 07:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opcja do sprawdzania dokladnosci tmp jest na liscie, na razie inne maja wiekszy priorytet, zreszta tak czy siak mozliwosc sprawdzania dokladnosci bedzie dostepna tylko w programie dla moderatorow.

Co do pozostalych propozycji, to sa one ciekawe - prawdopodobnie znajda swoje miejsce w najnowszej wersji.

pozdraiwam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szunaj85
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 164

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Konwersja bedzie odbywac sie po stronie klienta
No, no adminie. Z małą pomocą użytkowników jesteś co raz lepszy w te klocki. Jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Wink
Cytat:
konwersja to nie problem - moze ja robic nawet program po stronie klienta.
W sumie zapomniałem o takiej możliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tenzuo



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamer26 napisał:
Wszystko fajnie, tylko cóz to za konwersje, ze SRT pasuje a TXT nie pasuje?
Piszesz o muchach, po czym podajesz przykład, ze powinnismy uzywac to czego uzywa większosc. Czyli jak te przysłowiowe muchy....


Może niedokładnie napisałem, stąd mogłeś mnie nie zrozumieć. Chodzi o to że gdy pobierałm napisy poprzez napiprojekt do filmow HD, które były w formacie mdvd, to te napisy które miały rzekomo pasować do filmu, w niektórych playerach się rozjeżdżały po jakimś czasie Confused Nie mówię że wszystkie, nie pamiętam w jakim playerze, wiem że konwersja tych samych napisów na srt rozwiązywała problem, nie pytajcie mnie dlaczego tak było, sam nie znam odpowiedzi, gdyż wydaję się to nielogiczne. Od razu uprzedzam pytanie, dokonywałem nawet konwersji fps, ale tylko zmiana na srt pomagała. Widocznie ten program miał jakieś problemy, ale skoro srt działało bez zarzutów to oczywistym było, żeby stosować tylko to i tego szukać.

lamer26 napisał:

Podpowiedź - zrobiłbym jakiś mały hint, że ze względu na bład subedita zaleca się pobieranie napisów do mkv w MPL2.


Możliwe, że był to nawet ten.

Przysłowie z muchami, może mnie poniosło, ale jest ono w zasadzie bardzo wybiórcze i podatne na kontekst. Dajmy na to, po co jeździć samochodem jak wszyscy, odpuścimy sobie - wątpliwe; dlaczego nie śmiecić, skoro wszyscy śmiecą, ale jaki przykład wtedy dajemy. Ale mniejsza o to, skupmy sie na właściwym.

Masa filmów nieamerykańskich, choć głównie orientuję się w kinie azjatyckim, nie ma polskich napisów, do jakichś kilku procent tych bardziej znanych są. Nieistotne, do 99,99% są dostępne angielskie srt, większość tak widziałem, być może komuś też by się też przydały. Niestety nie mogłem ich dodać. Skoro ktoś zapyta czemu nie skonwertowałem i dodałem, ja odpowiem, a czemu nie było możliwości dodania srt.

W ogóle to się przyzwyczaiłem że jak już jest mkv, to i srt. I inne kombinacje jakoś dziwnie wyglądają.

Jak już wcześniej pisałem, odtwarzacze hardware'owe HD, większość nie czyta txt i nie wprowadzi tego.

Dalej, srt jest dużo łatwiejsze w edycji, czasowy format jest bardziej ludzki. Przy synchronizacji jest łatwiej przesunąć o 3,5 sek, cofnąć o 0,5 sek, a potem jeszcze dodac 0,2 sek. Ile klatek to będzie przy 23.976 fps - oczywiście że da się, ale to tak jak nagle mierzyć wszystko systemem anglosaskim i potem przeliczać na metryczny. Na co dzień posługujemy się czasem i mimo wszystko dużo łatwiej jest nam wyczuć nawet dziesiętne części sekundy.

Format jest bardziej uniwersalny, bo nie zależy od fps, stąd często jeden srt będzie pasował do wielu różnych releasów filmu, w dodatku niezależnie od jego formatu. (miałem kiedyś film w 3 formatach, mkv, avi, rmvb, kazdy inny fps, ale srt pasował do każdego z nich).

brateq napisał:
A będzie możliwość upania na napi w srt, czy tylko zasysanie?
admin napisał:
bedzie

Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 01:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi jest to obojetne, bo ja przesuniec nie robie na oko nie mierze - zatrzymuje w odpowiednim momencie film i róznice do przesuniecia mierzy za mnie subedit.

O przydatnosci srt nie ma co dyskutowac - IMO jest to dosc jasne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gwozdziu



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja potrzebuję SRT, bo streamery UPNP/DLNA typu PS3 Media Server itp. lepiej sobie z tym radzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salata
VIP



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 29

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2010 07:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, pozwole sobie wyrazic zdanie jako doswiadczony uzytkownik. W swojej kolekcji posiadalem/posiadam rozne odtwarzacze i uwazam ze:

SRT powinien byc uznany jako standardowy format, bo format jest rownie dokladny co mDVD i przysparza najmniej problemow na odtwarzaczach stacjonarnych. Kazdy jeden odtwarzacz potrafi wyswietlac napisy w formacie SRT. TXT juz nie koniecznie. Napisy w tym formacie sie nie rozjezdzaja w odtwarzaczach stacjonarnych. Jeden format zalatwilby wszystkie problemy od razu. Dodatkowo format ten jest supportowany przez przenosne odtwarzacze wideo, ktore napisy w formacie TXT traktuja wyjatkowo marginalnie.

Rozwijajac dalej pomysl multiformatowosci to dodalbym support dla formatu SubStation Alpha lub Sub Station Alpha, tworcy fansubow byli zadowoleni.

Wedlug mnie wysylanie napisow w formacie TMP powinno byc zabronione przez klienta i serwer ze wzgledu na swoja wysoka niedokladnosc. Mozna zrobic jakas ankiete na stronie glownej wsrod uzytkownikow serwisu, aczkolwiek trzeba byloby sie pozbyc tego przestarzalego formatu raz na zawsze.

I ostanie, ale rownie wazne, to przesunalbym informacje o Napi-Projekt na koniec napisow, bo wielokrotnie zdazyla mi sie sytuacja, kiedy informacja o programie w napisach zrobila delikatnie mowiac balagan na poczatku filmu. Szczegolnie jak pierwszy napis zaczyna sie bardzo wczesnie np. {5}{25} ...


--
Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A że ja się tak powtórzę- co z ASS Wink
Przy anime to w końcu podstawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
solka81



Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 45

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie, bo co mi po tym ze sciagne sobie plik dwoma kliknieciami jak musze pozniej wszystko konwertowac?
Nie mozna powiedziec, ze jest to szybsze... i wygodniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group