Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Możliwość pobrania napisów różnych formatów
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaczula



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 14

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 17:02    Temat postu: Możliwość pobrania napisów różnych formatów Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam propozycję, którą uważam za tak podstawową funkcjonalność, że nie mam pojęcia, dlaczego napiprojekt jeszcze tego nie obsługuje.
Bardzo przydatna byłaby funkcja, dzięki której możnaby pobierać napisy różnych formatów. Wszystkie przeze mnie, do tej pory, spotkane napisy były w formacie MicroDVD lub TMPlayer. Niestety mój odtwarzacz DVD nie obsługuje napisów TMPlayer, co sprawia problemy w postaci konieczności konwertowania. Wprowadzenie rozróżnienia tych formatów znacznie ułatwiłoby życie mnie i, mam nadzieję, innym użytkownikom.

Pozdrawiam
jaczula
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 17:02    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma obecnie takiej mozliwości gdyz napiprojekt jest de facto innym serwisem niż pozostałe serwisy z napisami. I tez na innej zasadzie opiera się jego istota działania. Bo przede wszystkim w NP chodzi o to by dwoma kliknięciami pobrac napisy.
Mozliwośc konwersji formatów wymaga wprowadzenia konwertera i modyfikacji programu a tego narazie autor nie zamierza wprowadzać.
A jaki to odtwarzacz który nie czyta TMP ??
Z tego co wiem większośc odtwarzaczy jest przystosowana do odczytu tmp, mdvd i mpl2.
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jaczula



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 14

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sie 04, 2009 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z napisami TMP nie radzi sobie np. Yamaha DVD-S661.

Idea serwisu nie stoi na przeszkodzie, by możliwość wyboru formatu była opcją. Nadal działałoby pobieranie dwoma kliknięciami.

Sprawę różnych formatów możnaby, choćby tymczasowo, rozwiązać przechowując kilka wersji napisów zamiast konwersji. Przykładowo:

pobieranie dwoma kliknięciami: wysłanie żądania do serwera: "daj mi napisy do filmu X"

pobieranie trzema lub więcej kliknięciami: wysłanie żądania z dodatkowym parametrem do serwera: "daj mi napisy formatu Y do filmu X"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z napisami TMP nie radzi sobie np. Yamaha DVD-S661.


Dziwne. Przecież to dobry sprzęt... Ja mam starą 4 letnią Wiwę HD-228 i wszystko mi czyta bezproblemowo...tmp, mdvd, mpl

Cytat:
Idea serwisu nie stoi na przeszkodzie, by możliwość wyboru formatu była opcją. Nadal działałoby pobieranie dwoma kliknięciami.


No już nie tak do końca bo tak jak napisałes poniżej wymagałoby to wprowadzenia dodatkowych opcji a z tego co wiem narazie autor nie chce tego robić. Z drugiej strony narazie nie oznacza przyszłości.

Tylko że idąc Twoim pomysłem:

Cytat:
pobieranie trzema lub więcej kliknięciami: wysłanie żądania z dodatkowym parametrem do serwera: "daj mi napisy formatu Y do filmu X"


jest może i dobre ale wprowadzając coś takiego za chwilę ludzie będą sie domagać podzielności na formaty rozszerzeń napisów czyli:

daj napisy formatu tmp/mdvd/mpl do filmu x w formacie zapisu txt/srt/sub itd. No i trzeba do tego język jeszcze dodać.

Były już prośby żeby wprowadzić dodatkowe opcje językowe...

A jak narazie tego jak mówię autor wprowadzać nie chce. Nie ma tylu ludzi żeby to wszystko kontrolowac i sprawdzać poprawności języków, formatów itd. a dobrze wiesz że automat wszystkiego sam nie zrobi...
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maverpl



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 23

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smnowoczesna napisał:
Z tego co wiem większośc odtwarzaczy jest przystosowana do odczytu tmp, mdvd i mpl2.


Jest. Ale niestety wiekszosc polskich napisow robionych w mDVD jest robiona niezgodnie ze specyfikacja samego formatu. I znaczna czesc odtwarzaczy ktore "trzymaja sie standardu" nie odtwarza tych napisow albo odtwarza zle.
W formacie mDVD NOTORYCZNIE znajduja sie znaki "/" jesli tekst pisany jest kursywa, a powinny byc te linie zaznaczone jako {y:i} lub {Y:I}, dodadtkowo na poczatku w pierwszej lini powinna byc informacja o ilosci klatek w jakiej napisy powinny byc odtwarzane, zeby playery mogly odpowiednio odtworzyc te napisy, (w przeciwnym wypadku np cale napisy przelatuja w pierwszej minucie filmu)

Niestety wiekszosc PL napisow nie jest robiona z zachowaniem tych standardow. Dodatkowo jak na zlosc napiprojekt w pierwszej lini wkleja informacje o pobraniu napisow (nie mogl by tego wklejac w drugiej? Albo na koncu?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maverpl



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 23

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaczula napisał:
pobieranie trzema lub więcej kliknięciami: wysłanie żądania z dodatkowym parametrem do serwera: "daj mi napisy formatu Y do filmu X"


Wystarczylo by takie ustawienie w konfiguracji. Ilosc klikniec sie nie zmieni.
W dodatku konwersja napisow z np mDVD na dowolny inny format jest trywialnie prosta. Wystarczy tylko informacja o ilosci klatek na sekunde w jakiej powinny byc odtwarzane napisy (ktora de facto powinna byc w pierwszej lini napisow, a zazwyczaj nie ma jej tam)

Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie zeby samemy zmienic format napisow.
Polecam np program subtitle workshop. Jest o tyle wygodny, ze jesli masz duzo roznych napisow, mozesz mu kazac przeskanowac wszystkie katalogi. Sam rozpozna co to za format napisow, ile klatek na sekunde ma film (jesli w pliku z napisami nie ma informacji o ilosci klatek) a potem wykona konwersje do dowolnego innego formatu.

Sam wszystko przerabiam na .srt bo wychodzi szybciej niz poprawianie mDVD tak zeby byly odtwarzane poprawnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luki77gd



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi tez bardzo przydałaby sie ta funkcjonalność.
Jestem gotow wybrac jeden format napisów w opcjach tak aby program zawsze takie mi pobierał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
susel
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 144

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest w planach wprowadzenie wyboru formatu napisów, w jakim mają się pobierać.
Na razie to same plany, bez żadnych terminów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cactus
VIP



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy coś sie posunęło w temacie dodania możliwosci pobierania w róznych formatach? Bardzo mi zalezy na formacie srt. Masa ludzi korzysta teraz z odtwarzaczy HD ktore po prostu nie wiedzą co to txt i raczej ich producenci nie zamierzają tego zmieniać. Dodanie opcji "pobierz jako srt" ułatwiło by zycie tysiącom osób. Popcorn, ariva, xtreamer - wszystkie te urządzenia radzą sobie tylko z srt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

prace nad SRT sa juz na ukonczeniu, format ten jak i mozliwosc ustawienia formatu pobieranych napisow pojawi sie w wersji 1.0.7.0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A będzie możliwość upania na napi w srt, czy tylko zasysanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bedzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arekm



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że teraz serwer napiprojektu serwuje napisy w różnych formatach. Do tej pory spotkałem trzy formaty - mdvd, tmplayer oraz mpl2.

Klient windowsowy to konwertuje do jednego czy daje tak jak jest na serwerze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie otrzymujesz napisy w takim formacie, w jakim wrzucił je uploader.

Możesz sobie łatwo przekonwertować np. subeditem, aczkolwiek odtwarzacze raczej nie mają problemów z tymi trzema podstawowymi formatami, więc powstaje pytanie: po co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
areq



Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 12

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 01:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
aczkolwiek odtwarzacze raczej nie mają problemów z tymi trzema podstawowymi formatami


no nie wiem, większość NMT umie tylko SRT i to jest raczej światowy standard
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group