Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

B3ąd przy uruchomieniu pod Vistą na koncie u?ytkownika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bieniu79



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 21:42    Temat postu: B3ąd przy uruchomieniu pod Vistą na koncie u?ytkownika Odpowiedz z cytatem

Witam
Pod Windows Vista Ultimate PL przy próbie uruchomienia programu na koncie zwyk3ego u?ytkownika (nie administratora) pokazuje sie b3ąd Failed to set data for "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 21:42    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
Gość









Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 11:13    Temat postu: Re: B3ąd przy uruchomieniu pod Vistą na koncie u?ytkownika Odpowiedz z cytatem

Windows Vista Ultimate: w menu kontekstowym pod PPM czesto znika opcja pobierz napisy. Jeszce nie doszedlem do tego od czego to jest uzaleznione, ale szukam zaleznosci. Smile
Powrót do góry
Faktorek
Gość








Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opcja "pobierz napisy" znika pod Vista - przynajmniej u mnie - jak zainstaluje nowe kodeki. reinstalacja napi pomaga. no i trzeba odpalac jako administrator inaczej pojawia sie blad wspomniany w 1szym poscie na tej stronie (Failed to set data for "")
Powrót do góry
Gość









Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeinstalowanie nie pomaga, w Vista Business nie ma opcji "znajdz i dopasuj napisy"
Powrót do góry
ashitaka



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 105

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Northampton, UK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coz... poszperalem nieco na googlach i na moim laptopie (Windows Vista Home Premium Eng)

W Windowsie Vista zmienil sie sposob dodawania tzw. ShellExtensions do rejestru, czyli m.in. elementow do menu kontekstowego.

Opcja ta jako taka zostala usunieta z systemu (chodzi o Narzedzia > Opcje folderow, karta typy plikow).

Poza tym wszelkie ContextMenuExtensions w Viscie musza byc realizowane przez tzw. Context Menu Handlers, nie wystarcza juz stworzenie kilku kluczy w rejestrze tak jak to mialo miejsce w poprzednich systemach.

Na googlach jest naprawde niewiele materialow traktujacych na ten temat,
ale cos co znalazlem moze pomoc na pewien czas:

UWAGA!
Jesli to zrobisz opcja Znajd1 i dopasuj... bedzie widoczna DLA WSZYSTKICH TYPOW PLIKOW.
Niestety bez ContextMenuHandler nie da sie tego zrobic.

Otwieramy RegEdit.

Szukamy nastepujacego klucza:

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell]

W tym kluczu tworzymy kolejny klucz (podklucz?) o nazwie 'Znajd1 i dopasuj napisy'

(Sciezka klucza bedzie wygladala tak:
[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Znajd1 i dopasuj napisy])

Pod nim kolejny o nazwie 'Command'

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Znajd1 i dopasuj napisy\Command]

Przechodzimy do klucza command i zmieniamy wartosc domyslna na:

"C:\Program Files\NAPI-PROJEKT\napisy.exe" "%1"

(lub jesli ktos zainstalowal napi gdzie indziej odpowiednia sciezke podajemy)

I gotowe.

Oto gotowy wpis do rejestru ktory dodaje do menu kontekstowego Znajd1 i dopasuj napisy i Poka? opis filmu.

Kliknij PPM i zapisz jako...
http://members.lycos.co.uk/ashitaka/Napiprojekt_Vista.reg

Potem wystarczy dwukliknac na pliku i dodac go do rejestru.

Jesli chcesz potem usunac te klucze to po prostu otwierasz RegEdit i usuwasz to co tu stworzyles Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niXon
VIP



Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 11

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: southside Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ashitaka napisał:
Oto gotowy wpis do rejestru ktory dodaje do menu kontekstowego Znajd1 i dopasuj napisy i Poka? opis filmu.

Kliknij PPM i zapisz jako...
http://members.lycos.co.uk/ashitaka/Napiprojekt_Vista.reg

Potem wystarczy dwukliknac na pliku i dodac go do rejestru.
Jesli chcesz potem usunac te klucze to po prostu otwierasz RegEdit i usuwasz to co tu stworzyles Smile

zrobiłem to i teraz mam taki komunikat:
"z plikiem tym nie jest skojarzony żaden program, skojarz odpowiedni program używając apletu Ustaw skojarzenia w panelu sterowania"

i może ja nierozgarnięty jestem ale nie mogę namierzyć takiego czegoś w panelu sterowania, ktoś mi podpowie jak to przeskoczyc ?

pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość









Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niXon napisał:
ashitaka napisał:
Oto gotowy wpis do rejestru ktory dodaje do menu kontekstowego Znajd1 i dopasuj napisy i Poka? opis filmu.

Kliknij PPM i zapisz jako...
http://members.lycos.co.uk/ashitaka/Napiprojekt_Vista.reg

Potem wystarczy dwukliknac na pliku i dodac go do rejestru.
Jesli chcesz potem usunac te klucze to po prostu otwierasz RegEdit i usuwasz to co tu stworzyles Smile

zrobiłem to i teraz mam taki komunikat:
"z plikiem tym nie jest skojarzony żaden program, skojarz odpowiedni program używając apletu Ustaw skojarzenia w panelu sterowania"

i może ja nierozgarnięty jestem ale nie mogę namierzyć takiego czegoś w panelu sterowania, ktoś mi podpowie jak to przeskoczyc ?

pozdro



Jak dodałeś te dane poprzez plik rejestru to rzeczywiście tak jest.Znajdź w rejestrze te dane
[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Znajd1 i dopasuj napisy\Command]
i zmień wartośc domyślną na

C:\Program Files\NAPI-PROJEKT\napisy.exe" "%1"

Zamknij regedita i znajdź plik napisy.exe kliknij na nim prawy przycisk, wybierz właściwości-->Zgodnośc i na dole zaznacz Poziom uprawnień Uruchom ten program jako administrator.

Terez już na pliku z filmem prawy przycisk Znajdź i dopasuj napisy pojawi się okno z programem do skojarzenia
Kliknij przeglądaj i wybierz napisy.exe. Ważne żebyś zaznaczył że zawsze ma otwierać ten program do tej operacji.
Powrót do góry
Gość









Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam mała pomyłka

"C:\Program Files\NAPI-PROJEKT\napisy.exe %1"

To jest dokładnie co powinno być dodane do polecenia Command
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group