Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Niepasujące napisy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gronus



Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 7

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 15:28    Temat postu: Niepasujące napisy Odpowiedz z cytatem

Niepasujące napisy to narastający problem. Uzbiera3o mi sie ju? 3adnych kilka filmów do których ciągle są ściągane niepasujące napisy i jest ich coraz wiecej. Zg3aszanie tego przez program nie pomaga.
Czy mo?ecie u3atwia w jakiś sposób pozbywanie sie z bazy b3ednych napisów? Zwiekszy3o by to szanse na dodawanie do bazy tych pasujących napisów.


PS.No i przy okazji mam apel do u?ytkowników aby jak najcześciej zg3aszali niepasujące napisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 15:28    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,


co do zlych napisow to ciagle pracujemy nad tym problemem, w gre wchodza 3 rozwiazania:

Arrow Aby napisy mogly zostac usuniete z bazy potrzebne sa 3 zgloszenia od niezaleznych osob (w ten sposob unikamy zlosliwych zgloszen). Planujemy wprowadzenie statusu konta jako 'zaawansowany uzytkownik'. Zgloszenie blednych napisow przez takiego uzytkownika powodowaloby natychmiastowa moderacje.
Arrow Wprowadzenie systemu komentarzy oraz ocen dla napisow, komentarze uzytkownikow beda bardzo pomogac przy moderacji napisow
Arrow Stworzenie filtru/BOTa ktory to bedzie pilnowal aby raz usuniete napisy nie zostaly dodane ponownie.


jesli macie jeszcze jakies propozycje to chetnie ich wysluchamy


zespol

napiprojekt.pl


PS
na chwile obecna ekspresowa metoda na usuniecie zlych napisow jest dodanie poprawki. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gronus



Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 7

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli problemem mo?e bya tak?e to, ?e są usuwane a potem znowu wracają do bazy?
Co do propozycji to jestem absolutnie za.


Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gronus napisał:
Czyli problemem mo?e bya tak?e to, ?e są usuwane a potem znowu wracają do bazy?



Czasami tak sie dzieje, jesli ktos pobierze zle napisy i ich nie usunie z dysku to potem moze (czesto niechcacy) je ponownie dodac. Najnowsza wersja omija juz ten problem, poniewaz nie dodaje napisow sciagnietych wczesniej z napiprojekt.


pozdrawiam

Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Morgoth1980



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 8

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 11:31    Temat postu: No i co dalej w tym temacie? Odpowiedz z cytatem

Witam

Doszliśmy do czegoś w kwestii niepasujących napisów? Liczba niepasujących napisów wzrasta i zaczyna zagra?aa sensowności ca3ego projektu. Musimy coś zrobia. By3a propozycja, by zrobia kategorie u?ytkowników z wiekszymi uprawnieniami, by mogli decydowaa o usunieciu wadliwych napisów. To by3oby dobre rozwiązanie. Zg3aszam sie jako kandydat na takiego w3aśnie u?ytkownika. Trzeba problem rozwiązaa szybko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie zaczynam prace nad mozliwoscia oceny napisow, mysle ze spelni to swoje zadanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ashitaka



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 105

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Northampton, UK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko to chcac zachowac dobra jakosc napisow wg mnie musi powstac grupa moderatorow... ktorzy beda na bierzaco dodawac poprawki i usowac niepoprawne napisy.

Takie male pytanie do obecnych moderatorow napisow...
Czy wyrabiacie sie z moderowaniem czy kolejka caly czas rosnie?
Bo na forum widze zewszad sygnaly ze ludzie dodaja poprawki i czekaja dlugo zanim ich poprawki zostana doadne. Nie wiem czy faktycznie napisy sa dodawane z takim poslizgiem czy po prostu system punktow nie dziala poprawnie.

I jeszcze takie male pytanie na boku... co ze statystykami na stronie glownej?
Jesli punkty i inne informacje zapisywane sa w bazie mySQL to moge pomoc stworzyc przegladarke statystyk... troche amatorsko dlube w php...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pakk



Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 11

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mimo wszystko to chcac zachowac dobra jakosc napisow wg mnie musi powstac grupa moderatorow... ktorzy beda na bierzaco dodawac poprawki i usowac niepoprawne napisy.


Powinni oni miec rowniez opanowane podstawy ortografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
susel
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 144

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nied3ugo bedzie nabór na moderatorów wiec wszystko sie unormuje <- to chyba odpowied1 na wszystkie pytania...

Cytat:
co ze statystykami na stronie glownej?

Statystyki wy3ączone tymczasowo, a ogólnie wszystko z nimi w porzadku Smile.

Cytat:
Powinni oni miec rowniez opanowane podstawy ortografii.

A Tobie ocb?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ashitaka



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 105

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Northampton, UK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="pakk"]
Cytat:
Mimo wszystko to chcac zachowac dobra jakosc napisow wg mnie musi powstac grupa moderatorow... ktorzy beda na bierzaco dodawac poprawki i usowac niepoprawne napisy.


Powinni oni miec rowniez opanowane podstawy ortografii.[/quote]

Przepraszam, bije poklony za znalezienie dwoch bledow ortograficznych w mojej wypowiedzi. Fakt ze razace... Musze sie pokajac publicznie?

Masz u mnie plusa. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebolec111



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam propozycje rozwiazania tego problemu.

Aby w momencie pobierania napisow byla opcja wybrania z posrod istniejacych wersji napisow do danego filmu. Bo zdarza sie ze istnieja dobre napisy i zle do tego samego filmu i pobierane sa te zle (nowsze).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ashitaka obecnie pracuje nad systemem komentarzy napisow.

Mysle wiec ze ten system sie sprawdzi i juz niedlugo napisy beda w jeszcze lepszej jakosci.

Jesli ten system nie poprawi jakosci napisow to wprowadzimy dostepnosc kilku wersji napisow.


Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zodiak



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo już korzystam z NP i do tej pory nie miałam większych problemów z napisami. Obecnie bardzo wiele ściąganych przeze mnie napisów jest niezsynchronizowanych z wersją filmu, którą posiadam. Oczywiście zgłaszam błąd. Czasem poprawiam synchro napisów i dodaję do bazy, ostatnio jednak otrzymałam odpowiedź, że preferowane są napisy klatkowe, więc moja poprawka nie została przyjęta.
Nie rozumiem, czy lepiej mieć w bazie napisy dobre, czy złe?
Dziś pobrałam kolejne klatkowe, zupełnie niepasujące do wersji napisy. Pytanie, gdzie w tym wszystkim jest sens?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sie 11, 2007 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,

wiele osob dodaje takiego typu poprawki:

Komentarz osoby dodajacej: Zmiana na format czasowy
Czas trwania org napisow: 01:04:55
Czas trwania popr. napisow: 01:02:43

Przegladajac taka poprawke moderator nie ma pojecia czy synchro bylo dobre czy ktos zle przekonwertowal takie napisy i powstala roznica czasowa. Takie poprawki sa trudne do rozpatrzenia. Duza pomoca przy rozpatrywaniu takich poprawek z pewnoscia bedzie wprowadzony niebawem system komentarzy.

pozdrawiam

Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
r_j_p



Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

ja mam dwa pytanka:

dodałem jakiś czas temu napisy - dostaję komunikaty w stylu: minęło 32 dni od dodania ostatnich napisów - a w swoich punkcikach nie mam, że dodałem napisy... na nieszczęście nie pamiętam jakie to były napisy - nie o tym ja jednak - chciałem zapytać jak przebiega proces weryfikacji? ile trwa? kto się tym zajmuje? bo dziś zdarzyło się zupełnie coś dziwnego, a mianowicie, jako, że należę do grupy tłumaczy i podjęliśmy decyzję o umieszczaniu napisów w napiprojekcie, to postanowiłem dodać kolejne napisy. jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że są już napisy w waszej bazie - niestety po sprawdzeniu okazało się, że są one do zupełnie innego filmu - zgłosiłem to oczywiście i umieściłem nasze, poprawne napisy - nie wiem tylko jak program będzie teraz je odróżniał i co ludzie będą otrzymywali...

no i drugie pytanie - co z tymi punkcikami? do czego one? jakieś nagrody? Wink a może rankingi aktywności?

poza tym, to nie wiem czy jest sens z tymi linkami do filmów (oczywiście dodaję Wink ). chodzi o to, że po pobraniu napisów otwiera się strona i są tam linki do filmu - chyba troszkę po czasie, bo zapewne każdy najpierw czyta i potem pobiera film, więc przy pobieraniu napisów już wie o jaki film chodzi Wink no chyba, że nie poznałem jeszcze wszystkich funkcji programu...

w każdym razie - od czasu zniknięcia napisów .org korzystam z napiprojektu i jak na razie jestem zadowolony - oby tak dalej Wink
_________________
pozdrawiam

r_j_p


www.gcg.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group