Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

napiprojekt a napisy.org

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joka



Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 22:57    Temat postu: napiprojekt a napisy.org Odpowiedz z cytatem

Moja uwaga dotyczy ściągania napisów do filmu. Do tej pory g3ownie korzysta3am z napisy.org, a to dlatego, ?e ściągam filmy nietuzinkowe, czasami są to filmy, które w Polsce nie mia3y swojej premiery. Gdy wchodze na napisy.org sprawdzam najpierw czy są napisy do wybranego przeze mnie filmu a nastepnie ściągam taką wersje, do której są one dopasowane. Mam ju? ok 10 filmów do których nie mam napisów. -adna przyjemnośa z filmu je?eli nie wiem o co do konca w nim chodzi, bo nie rozumiem - g3ównie nie jest to kino amerykanskie, nie są to równie? najnowsze filmy. Problem polega na tym, ?e w takiej sytuacji nie jest mi potrzebny napiprojekt, poniewa? nie mam a? tyle transferu miesiecznie, czasu, ani miejsca na dysku ?eby ściągnąa film i dopiero wtedy ściągnąa napisy, bo mo?e sie okazaa, ?e jeden film bede ściąga3a w kilku wersjach i do ?adnej napisów nie bedzie. Ponadto jak sami zauwa?yliście w temacie powy?ej nie ma mo?liwości dodania napisów bez filmu. Wystarczy w takim razie, ?e ktos nie doda napisów, mimo i? bedzie je mia3 a ja na tym trace. Mo?e mo?na to jakoś obejśa? Wiec moja propozycja rozwoju napiprojekt dotyczy mo?liwości sprawdzenia, czy po wpisaniu odpowiednich parametrów bede mia3a napisy do filmu czy nie. Wiem, ?e jak na razie napiprojekt w3aśnie na tym polega aby napisy by3y dopasowane do ściągnietego ju? filmu. Mam nadzieje, ?e znajdzie sie dla mnie i podobnych mi osób alternatywne rozwiązanie. Licze sie z tym, ?e mo?e to potrwaa. Jednak licze na Zespó3 Napiprojekt.

Serdecznie pozdrawiam i kibicuje napiprojekt
Jokasta

P.S. Ja z przyjemnością doda3am swoje filmy, do których uda3o mi sie zdobya napisy. Jak bede mia3a wiecej czasu w wakacjie dodam równie? te, które mam na p3ytach w mojej domowej kolekcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Cze 25, 2006 22:57    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 05:02    Temat postu: Re: napiprojekt a napisy.org Odpowiedz z cytatem

joka napisał:
Mam nadzieje, ?e znajdzie sie dla mnie i podobnych mi osób alternatywne rozwiązanie. Licze sie z tym, ?e mo?e to potrwaa. Jednak licze na Zespó3 Napiprojekt.


Niestety tak jak napisalas na chwile obecna nie ma technicznych mozliwosci aby sprawdzic czy napisy znajduja sie w bazie bez posiadania filmu. Dzieje sie tak poniewaz tak dziala algorytm napiprojekt, Twoja propozycja przy obecnym sposobie dzialania algorytmu jest trudna (wymaga duzej ingerencji w kod zrodlowy - trzebaby przebudowac pol programu) do zaprogramowania. Dodam Twoja propozycje do listy "TO DO".


joka napisał:

P.S. Ja z przyjemnością doda3am swoje filmy, do których uda3o mi sie zdobya napisy. Jak bede mia3a wiecej czasu w wakacjie dodam równie? te, które mam na p3ytach w mojej domowej kolekcji.


Dzieki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonman



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 8

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam takie pytanie a nie ma technicznej mozliwosci zrobic skryptu na stronie www w ktorym wpisal bys wszystkie parametry wlacznie z dokladna nazwa filmu i on przeszukiwal by baze w poszukiwaniu napisow ??

Mysle ze nie byla by to dokladna metoda ale zawsze jakis pomysl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety jest to ciezkie to zrealizowania, program aby znalezc napisy MUSI miec plik, taki skrypt tez musialby miec dostep do pliku AVI.


pzodrawiam


Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość









Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="admin"]Niestety jest to ciezkie to zrealizowania, program aby znalezc napisy MUSI miec plik, taki skrypt tez musialby miec dostep do pliku AVI.


pzodrawiam


Marek[/quote]

Nie czaje troche tego ... skoro są wszystkie dok3adne dane to po co film??
Skrypt "wyciąga" z filmu info o wielkości itp. Jeśli mu sie to poda "na tacy" to w czym problem ??
Powrót do góry
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 05:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A slyszales o innych paramaterach filmu?

Takich jak kodek, wersja kodeka, klatki kluczowe, bitrate itp, itd Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość









Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 06:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="admin"]A slyszales o innych paramaterach filmu?

Takich jak kodek, wersja kodeka, klatki kluczowe, bitrate itp, itd Smile[/quote]

Ano s3ysza3em ... NIe chcia3o mi sie wypisywaa wiecej parametrów wiec wklepa3em "itp." Twisted Evil . Wiec ... gdy sie poda tytu3 i ew. wielkośa itp. to po co plik z filmem ??[/url]
Powrót do góry
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Program potrzebuje wsyztskie parametry a nie tylko te 2....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość









Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 00:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="admin"]Program potrzebuje wsyztskie parametry a nie tylko te 2....[/quote]

Ok, wiec jeśli sie poda wszystkie parametry ??
Powrót do góry
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 05:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:


Ok, wiec jeśli sie poda wszystkie parametry ??



Jesli podasz dane typu:

xvid
731,971,584 bytes
01:26:18
608x336
996 kb/s
25.000
0x0055 ID'd as MPEG-1 Layer 3
126 kb/s VBR LAME3.93
48000 Hz


Jesli pomylisz chociaz jedna literke w powyzszych paramterach to wynik wyszukiwania bedzie bledny. Smile


pozdrawiam

Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moz
Gość








Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie, to popar3bym proszących o taką opcje... nie da sie okroia tych wstukiwanych do tego ewentualnego skryptu parametrów, do kilku najbardziej unikalnych? np 731,971,584 bytes + 608x336 + 25.000. W sumie to myśle ?e te 3 paramery zapewni3yby trafne znalezienie filmu....
Powrót do góry
ralph
Gość








Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam drobne pytanie. Moge dodac sporo napisów sprawdzonych.

Jest tylko jeden problem. Ja zawsze zmieniam nazwy plikom. Nie są takie same w jakiej formie byly w sieci czy wsrod znajomych.

Po prostu nie lubie miec w nazwie filmu dziwnych dodatkow, jak nazwa grupy, ktora enkodowala film.
Przewaznie mam nazwe filmu i czasem rok produkcji.

Czy taka forma nie bedzie przeszkodą dla programu napiprojekt?
Powrót do góry
ralph
Gość








Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra. Ogarną3em cześa forum i znalaz3em odpowiedzi Wink

Bez problemu napiprojekt poradzi sobie. Super Cool
Powrót do góry
666



Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 11

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: xxx Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja propozycja jest taka, aby dodaa wyszukiwarke, dzieki której mo?naby sprawdzia czy poszukiwane napisy są w bazie danych (jeszcze przed ściagnieciem filmu).
Wiem ?e takie rozwiązanie jest trudne do wykonania w samym projekcie (programie), ale mo?e wystarczy3a by wyszukiwarka na forum, która po3ączona by by3a z bazą danych (tytu3ów).
Przy dzisiejszych problemach z napisami (np.NAPISY.ORG...itp) myśle ?e to by3oby świetne rozwiązanie.
Osobiście przechowuje kilka...naście filmów, do których niema napisów - gdybym móg3 sprawdzia przed ściągnieciem czy są takowe napisy to bym filmu nie ściągal - bo tylko zalega mi na dysku...
Prosze o rozpatrzenie mojej propozycji.
_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group