Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Win 7 - file/folder 'locking'

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartooo



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 14:37    Temat postu: Win 7 - file/folder 'locking' Odpowiedz z cytatem

hej,

mam jakiś film, powiedzmy w folderze XYZ znajduje się też plik xyz.avi
ściągam poprzez Napi napisy, później włączam film, oglądam i po obejrzeniu zawsze przenoszę folder z filmem do innego folderu np. "#obejrzane"

ale nie mogę tego zrobić ponieważ Napi jakby zakłada blokadę na folder/plik i nie mogę go przenieść - dopiero jak wyłącze napi z tray'a w windowsie - to mogę przenieść film (blokada znika)


pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 14:37    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
insomnia88



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 20

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To normalne, ze nie mozesz przeniesc folderu, ktory jest w tym momencie uzywany przez inny program.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartooo



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

insomnia88 napisał:
To normalne, ze nie mozesz przeniesc folderu, ktory jest w tym momencie uzywany przez inny program.



hej, dzięki za odpowiedź

rozumiem, że nie można przenieść folderu, który jest używany bo to jest normalne, ale Napi po skończeniu używania zasobu powinno go zwolnić - bo po co ma trzymać blokadę na plikach skoro już jej nie potrzebuje?
to jest jak z programowaniem baz danych, transakacja wykonuje operacje na tabeli w bazie danych więc zakłada sobie blokadę wyłączną, żeby inne transakacje nie mogły zmodyfikować i zachwiać spójności danych (czyli tak jak w Napi), ale po skończeniu transkacji blokada jest zwalaniana, aby inne transakcje miały dostęp do danych (mimo, że połączenie do bazy wciąż istnieje), co analogicznie powinno działać dla Napi:
1. Pobieranie napisów - blokada włączona
2. Napisy pobrane - można zwolnić blokadę (to nic, że Napi działa sobie dalej w Tray - jest uruchomione, ale nie powinno zajmować już zasobów)

Nie wiem też czy dobrze zrozumiano mój błąd, tą blokadę powoduje Napi, a nie mój odtwarzacz filmów (bo player wyłączam po filmie i on nie blokuje zasobów)

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla pewności sprawdź jeszcze Unlockerem. Pamiętaj też, że może się zdarzyć że mimo że program wyłączysz proces nadal będzie działał. Nie mówię, że nie masz racji bo mi chyba to samo się zdarzyło raz czy dwa przy użyciu NP.
Sprawdź także, bo blokowanie zdarza mi się nawet czasem jak mam ustawiony widok miniatur w folderze i wtedy jak nawet go zamknę i będę próbował usunąć to może być zablokowany przez Eksplorator Windows. Inne programy jak uTorrent nagminnie blokują pliki - nie można ich przenieść nawet po usunięciu danego torrentu z listy - dopiero wyłączenie programu pomaga. (uTorrent ma również przykry nawyk nie zamykania się - dopiero wyłączenie procesu pomaga - nie wiem na ile to wina systemu a ile programu).

PS. Teraz sprawdziłem programem Unlocker po ściągnięciu napisów do folderu i nie znalazło żadnej blokady. Folder przenosi się bez problemu. Tak samo nie ma problemu jeśli zaznaczona jest opcja pobierania okładki.

Powiedz co ci wyrzuca program Unlocker w przypadku jak nie będziesz mógł przenieść folderu to będzie wiadomo więcej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bartooo



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 15, 2012 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, super przeanalizuję podane przez Ciebie przypadki i podzielę się wynikami - niestety odpowiedź dam dopiero w sobotę bo nie będę miał możliwości sprawdzić tego przez nadchodzące dni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartooo



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lut 19, 2012 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, sorry za drobny poślizg z odpowiedzią, w każdym bądź razie przeanalizowałem sprawę z unlockerem (v.1.9.1/x64)

mój scenariusz testowy wyglądał następująco:
1. przed pobraniem napisów sprawdzałem unlockerem czy nie ma blokad
2. pobierałem napisy za pomocą NP, zamykałem okienko podsumowania o filmie z NP
3. czekałem 15sek
4. ponownie używałem unlockera
5. próbowałem przenieść folder

jak trochę to potestowałem to mam nieco bardziej szczegółowe dane kiedy ta blokada u mnie powstaje

A. W przypadku gdy pobieram napisy poprzez opcję "Znajdź i dopasuj napisy dla filmów w tym folderze" - blokada nigdy nie powstaje, unlocker nic nie wyświetla, a ja mogę przenieść folder

B. W przypadku gdy pobieram napisy bezpośrednio na pliku .AVI ("Znajdź i dopasuj napisy") to blokada powstaje zawsze na folderze, w którym dany plik się znajduje, unlocker wtedy pokazuje, że proces NP ma blokadę na tym folderze (oraz jego PID, sciezkę itd.), a ja nie mogę przenieść folderu

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Paź 20, 2012 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blokada folderu to błąd Windowsa.

Instrukcje z tej strony pomagają rozwiązać problem:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itprogeneral/thread/ca2cbc1a-362f-4f01-a8f8-6f05112f1915

Rozwiązaniem jest również wyłączenie (w opcjach Napi) pobierania okładek.
Plik okładki nie jest lockowany przez NapiProjekt, natomiast po pobraniu okładki windows lockuje ukryty plik "Thumbs.db"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thoonx



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 18

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

admin napisał:
Blokada folderu to błąd Windowsa.

Instrukcje z tej strony pomagają rozwiązać problem:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itprogeneral/thread/ca2cbc1a-362f-4f01-a8f8-6f05112f1915

Rozwiązaniem jest również wyłączenie (w opcjach Napi) pobierania okładek.
Plik okładki nie jest lockowany przez NapiProjekt, natomiast po pobraniu okładki windows lockuje ukryty plik "Thumbs.db"


Niestety nie moge sie zgodzic.
Napirpojekt blokuje katalog w ktorym jest film.
U mnie wyglada to tak:
- odpalam kolejke oczekujacych
- wyszukuje
- powiedzmy ze dla 1szego filmu z listy, tytul ABC napi znajduje napisy
- w tym momencie przerzucam katalog ABC z zawartoscia do innego katalogu w ktorym mam filmy z napisami gotowe do ogladania.
- niestety udaje przerzucic sie tylko zawartosc katalogu: film + napisy.
- katalog pozostaje nieruszony.
- w tym momencie moge probowac ile chce ze skasowaniem katalogu lub zmiana jego nazwy, bez efektu
- w momencie kiedy wylacze napi kontrola nad katalogiem powraca.

Dodam jeszcze ze nie pobieram okladek filmow i nie ma w katalogu ukrytego pliku "Thumbs.db"

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Sty 09, 2013 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy jeśli pobierasz normalnie napisy (z menu kontekstowego), pomijając kolejkę oczekujących, to czy w takim przypadku również folder jest blokowany?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thoonx



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 18

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Sty 09, 2013 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili jestem w pracy i na swoim kompie nie moge sprawdzic.
Zrobilismy test u kumpla na innym kompie i przy normalnym pobieraniu z menu kontekstowego tez wystepuje ten problem.
dokladnie wyglada to tak:
- prawym na pliku - pobierz napisy.
- pojawiaja sie napisy, pojawia sie w prawym dolnym rogu info o filmie.
- w tym momencie bez zamykania okienka napiprojektu chcemy zmienic nazwe katalogu, lub go przeniesc. Dostajemy blad, nie "moge odczytac" (operacja wykonana spod totalcommander'a, pewnie to jego obsuga wyjatku).
- po zamknieciu okienka napiprojektu zmiana nazwy katalogu / przeniesienie go staje sie mozliwa.

PS. to samo wykonane tylko z exploratorem windows daje komunikat, folder w uzyciu.
PS2. pobieranie okladek na czas testu wylaczylismy.

Pozdro.

//EDIT

Przeprowadzilem te same testy na kompie w domu. Ten sam efekt ktory opisalem dzis rano.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group