Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

dopasowanie napisów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Inne o NapiProjekt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outrance



Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 16:07    Temat postu: dopasowanie napisów Odpowiedz z cytatem

Witam,
w jednym z filmów miałem kompletnie rozjechane napisy (nawiasem mówiąc ściągnięte napiprojektem).
Przykładowo:
Dialog X pada w 00:02:28 - odpowiadający mu napis X w 00:01:12
Dialog Y pada w 00:19:56 - odpowiadający mu napis Y w 00:19:36
tak więc samo nasunięcie nic tu nie dawało.

Odrazu mam pytanie NR1: czy jest jakiś algorytm (wzór matematyczny, szybki i skuteczny schemat itp.), który pozwala na dopasowanie napisu do filmu gdy ma się czasy 2 dialogów i odpowiadających im napisów przy stałym FPS?

Do tej pory przesuwałem czas pierwszego dialogu, obliczałem odchyłkę w czasie ostatniego dialogu i rozrzucałem ją proporcjonalnie na pozostałe napisy, ale ni było to skuteczne ani razu i podczas filmu musiałem jeszcze z kilka razy nasuwać napisy. Teraz już wiem, że odchyłka powinna być rozrzucona proporcjonalnie do FPS a nie do czasu napisów i daje to naprawdę świetne rezultaty.

I tu mam pytanie NR2: czy ktoś może zna jakiś program, który generowałby raporty do pliku tekstowego dotyczące FPS filmu np. dla każdej jego sekundy, albo zmiany ?

PS. Prosiłbym o odpowiedzi wyłącznie skonkretyzowane na pytanie NR1 lub NR2
PS1. Porady typu zrób sobie ręcznie, w Aegisub czy w SubeditPlayer, albo poszukaj sobie w Google prosiłbym zachować dla siebie, ponieważ te elementarne i nieco prymitywne rozwiązania są już na pewno wszystkim znane, co bynajmniej nie oznacza, że są najlepsze. No chyba, że ktoś już naprawdę musi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 16:07    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
ozzy69



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 117

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrazenie, ze chcesz wywazac otwarte drzwi.
Sposob na Twoj problem jest prosty i nie wymaga takich komplikacji, ktore sam wymieniasz w pytaniach.
1 - zmien fps napisow na taki sam jak filmu.
2 - teraz przesun dialog jeski to konieczne (byc moze masz napisy od innej wersji)
3 - jesli to nie pomoze, uzyj timeadjustera (wstaw pierwszy i ostatni dialog a program sam ustawi wszystko)

To tyle. Jak do tej pory nigdy nie zdarzylo mi sie by ktoras z tych metod nie pomogla.

outrance napisał:

czy ktoś może zna jakiś program, który generowałby raporty do pliku tekstowego dotyczące FPS filmu np. dla każdej jego sekundy, albo zmiany ?

Z tego co wiem to FPS filmu jest staly, wiec nie wiem jak to widzisz, chyba ze nie zrozumialem pytania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outrance



Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ozzy69 napisał:

1 - zmien fps napisow na taki sam jak filmu.
Z tego co wiem to FPS filmu jest staly, wiec nie wiem jak to widzisz, chyba ze nie zrozumialem pytania.


Ad.1 Napisy nie pasują mi do filmu, załóżmy, że FPS filmu ustalę (uśrednię jakoś dla VFR) ale jak ustalę FPS napisów, czyli z jakiego FPS muszę zmienić na jaki ?
Dla VFR - Variable Frame Rate FPS jest niestety zmienny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ozzy69



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 117

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpalasz film w subedit playerze i FPS filmu masz w prawym dolnym rogu lub po kliknieciu na wloasciwosci filmu.
Wrzucasz napisy, klikasz bodajze 4 zakladke "napisy" -- "zmien wspolczynnik FPS napisów" i wtedy pojawi sie aktulany FPS napisow oraz mozliwosc wyboru jaki chcesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Inne o NapiProjekt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group