Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

100% zgodne napisy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dradis



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 18:09    Temat postu: 100% zgodne napisy Odpowiedz z cytatem

Zdecydowana większość napisów jakie ściągam jest mocno niedopracowana. Brak wierności tłumaczenia, czasem brakuje zupełnie tłumaczenia niektórych kwestii, najmniej chyba problemów z synchronizacją ale wciąż na tyle dużo by było to zauważalne. Poza tym wiele osób wrzuca napisy jedynie przerobione przez translator i to tylko dla świętego spokoju, żeby przy każdym ściąganiu im komunikat nie wyskakiwał że dawno nie wrzucili żadnych napisów. BTW ja wrzuciłem a komunikat i tak mi sie pokazuje Sad
Czy nie dałoby się stworzyć jakiejś grupy osób która by sprawdzała takie elementy? Albo ustawić w napi możliwość wyboru czy chce się uczestniczyć w ocenianiu napisów i każdemu kto sie na to zgadza zawsze podsyłać razem z napisami link do strony pozwalającej je ocenić.
Póki co niestety kiepsko to wyglada. 75% ściągniętych napisów musiałem poprawiać i to nie synchronizację ale głównie samo tłumaczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 18:09    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
ozzy69



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 117

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propozycja fajna, ale od pewnego czasu zauwazylem ze to forum jest martwe. Nie wiem - brak czasu, brak funduszy czy brak czegos innego, ale nic sie nie dzieje. Mysle, ze jest wiele osob, ktore mają troszke czasu, troszke zapału i chęci by w jakis sposob usprawnic działanie wszystkiego co zwiazane z napi, ale nikt sie tym nie interesuje - mam na mysli tych z góry Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dradis



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie też to widzę. Szkoda, bo projekt świetny tyle że z takim poziomem jakości nie zyska wielu fanów. Ja już nawet przestałem ściągać napisy do większości plików wideo. Ściągam angielskie i przerabiam (obecnie "That 70's show", te w bazie są koszmarne Sad ). Przynajmniej mam pewność że tłumaczenie jest wierne, a przy okazji podszkolę angielski. Oczywiście jak przerobię to postaram się wrzucić do napi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

faktycznie ostatnio wszystko zamarlo (z powodu braku czasu), ale teraz wszystko rusza na nowo, najlepszym tego dowodem bedzie wprowadzenie (na dniach) opcji o ktorej napisal Dradis - mianowice moderowanie nowo dodanych napisow. Jedynym ograniczeniem jest brak ludzi do moderowania.

dradis, ozzy69 jestescie chetni do testowania moderacji napisow?

Potrzebne sa informacje takie jak:
- skutecznosc programu do moderacji
- propozycje rozwoju ww programu
- okreslenie ilosci osob potrzebnych do moderacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dradis



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej Smile Ciekaw jestem co z tego wyjdzie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ozzy69



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 117

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również chetnie pomogę jesli tylko bede umial no i w miare mozliwosci czasowych. Bo kobieta by mnie zabila gdybym zamiast jej czas poswiecal napisom Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, w czwartek podesle Wam soft do moderowania i napisze co i jak.

pozdrawiam

Marek

EDIT:

poslalem Wam na PW namiary na mnie - czekam na kontakt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yantar



Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 01:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety z zalem musze stwierdzic, ze choc projekt i idea jest znakomita to użyszkodnicy wykonuja krecia robote. O ile w przypadku filmow to jest kwestia poprawienia zazwyczaj synchro w jednym czy dwoch plikach. O tyle jesli chodzi o seriale to jest totalny koszmar, a to przewaznie jest minimum kilkanascie plikow wiec ne jest tak hop-siup.
Wrzucane sa napisy bez ladu i skladu kopletnie do roznych wersji. Juz przylapalem sie kilka razy na tym, ze spedzam dluzszy czas na poprawianiu, dopasowywaniu tekstu z Napi, choc znacznie szybciej znalazlbym te napisy na jakims sewisie i to dopasowane. (No a przeciez o to chodzilo z Napi zeby bylo na odwrot Mad )
Jak tak dalej pojdzie, to w bazie bedzie jeden wielki smietnik.
Wszystko i tak zalezy od uzytkownikow. Moze jakis system weryfikacji przez uzytkownikow zaimplementowany w programie. Typu sciaga ktos napisy do filmu stwierdza, ze wszystko jest ok wciska weryfikacje (10-15 takich uzbieranych przez uzytkownikow punkcikow dla danego filmu i w zasadzie wiadomo, ze napisy do niego spokojnie moga w bazie lezakowac, a jesli ktos ma z nimi problem to na 99% wina bedzie lezala po stronie odtwarzacza i zlych ustawien w nim)
Niestety zadne rozwiazanie nie jest idealne ale jak sie sytuacja tak bedzie dalej rozwijac to projekt padnie "pod wlasnym ciezarem" bo nikt sie nie da razy przebic i zweryfikowac takiej ilosci plikow.
Szkoda, ze napi nie obsluguje *.srt samo przejscie z plikow "klatkowych" na wylacznie czasowe w bazie juz by pewnie sporo ludziom nerwow oszczedzio z niedopasowanymi wersjami pod wzgledem fps, a nie kazdy odtwarzacz (nawet popularny) ma opcje do przestawiania fps napisow.
Zycze autorom projektu zeby znalezli jakies rozwiazania, ktore przywroca porzadek. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dradis



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 03:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat z fps-ami nie ma problemu bo program z założenia ma ściągac napisy dopasowane między innymi pod względem klatek/s. Oczywiście o ile wszystko działa jak należy. Właściwie tylko w jednym przypadku zdarzyło mi się że napisy były dopasowane tylko pod względem rozmiaru i nazwy pliku, konkretnie chodziło 1 sezon Battlestar Galactica. Ale tu wydaje mi się, że wina leży po stronie osoby, która zatwierdzała te napisy. Po prostu zapomniała uwzględnić wszystkie parametry.


Cała reszta - niestety 100% prawda Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laut



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuwazylem ze chyba NP wymiera smiercia zwiazana z brakime zainteresowania. do nowszych filmow napisy nie dodawane sa do bazy pomimo ze mozna je znalezc w necie Evil or Very Mad a to tylko 5 sekund dodawania i nastepna osoba juz nie musi grzebac w necie Mad
poki co ja dodaje, jesli mam nowy filmik na dysku Wink pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laut -> statystyki nie potwierdzaja Twojej teorii, codziennie dochodzi okolo 300-400 nowych napisow do bazy.


PS
z pewnoscia gdyby kazdy tak jak Ty dodawal nowe napisy do bazy to by Twojego posta nie bylo tutaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laut



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

admin napisał:
Laut -> statystyki nie potwierdzaja Twojej teorii, codziennie dochodzi okolo 300-400 nowych napisow do bazy.


PS
z pewnoscia gdyby kazdy tak jak Ty dodawal nowe napisy do bazy to by Twojego posta nie bylo tutaj Smile


no jakos w czasie wakacji niechce mi sie ogladac nowych filmow/albo tez nic ciekawego nie wychodzi Wink sciagam cos tam ale czekac i tak bedzie raczej do zimy Twisted Evil
szkoda ze zadkie relaes'y do ktorych mialem napisy polecialy z dysku wraz z formatem Evil or Very Mad a do popularnych nie ma co dodac bo sa Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smartek
VIP



Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Panie adminie Wink, ja również zgłaszam się na ochotnika do moderowania nowo nadsyłanych napisów. Mam również kilka innych pomysłów, ale to prosiłbym o kontakt "live":

skype: smartkowy
jabber: smartek@jabbim.pl
gg: 1615358

Odezwij się, proszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ozzy69



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 117

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin bedzie dopiero po 8 sierpnia. Takze proszę o cierpliwość, a pomyslami mozesz sie podzielic tutaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smartek
VIP



Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy mogę prosić Ciebie o kontakt? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group