Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Dylemat przy dodawaniu napisów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brzoza117



Dołączył: 27 Lip 2019
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sie 18, 2023 14:51    Temat postu: Dylemat przy dodawaniu napisów Odpowiedz z cytatem

Witam, dodałem do bazy film "Trzej Muszkieterowie: D'Artagnan" z 2023 r.. Film jest francuski, więc jako oryginalny tytuł podałem "Les Trois Mousquetaires: D'Artagnan". Rzecz w tym, że w sieci krąży także pod angielskim tytułem "The Three Musketeers: D'Artagnan" i to właśnie taką wersję posiadam, i do niej dostosowałem polskie napisy. Sam film jest oczywiście po francusku.

Chciałbym je dodać, no ale chciałbym też, aby były skojarzone z dodanym do bazy filmem. Aplikacja ich automatycznie nie kojarzy, dlatego chciałem dodać film jeszcze raz podając jako oryginalny tytuł jego angielską wersją, no ale wyskakuje błąd, że podane linki do filmwebu i imdb są już w bazie (dodałem je przy wersji z francuskim tytułem).

Wiem, że mogę dodać je tak czy inaczej, tylko to trochę bez sensu, że nie mogę skojarzyć ich z konkretną wersją. Powinna być taka opcja, albo możliwość dodawania alternatywnych tytułów / w różnych wersjach językowych.

Moderacja sama skojarzy te napisy z filmem, który dodałem? No chyba, że ja czegoś nie wiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pią Sie 18, 2023 14:51    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sie 19, 2023 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodajesz napisy do pliku z filmem który posiadasz, a z kolej ten plik kojarzysz z tytułem w bazie (lub dodajesz jeśli brak takiego tytułu)
do jednego tytułu może być ^%$lion wersji, zarówno językowych jak i formatów i do każdej wersji mogą być różne napisy - czasem tylko przesunięte w czasie, a czasem identyczne, ale sprawdzone i przypisane do tego konkretnego pliku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brzoza117



Dołączył: 27 Lip 2019
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sie 19, 2023 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz, ale jak masz tak odpisywać, to lepiej nie pisz, bo w niczym nie pomogłeś. Jak się kojarzy z konkretnym tytułem w bazie? Gdzie konkretnie jest taka możliwość? Bo po prostu wysłać napisy potrafię. Klikam na nie prawym i daję dodaj napisy, a później wyślij. Tylko, że tam nie widzę nigdzie możliwości wyboru konkretnego filmu. Jak filmu nie ma w bazie, to program proponuje jego dodanie i w tym wypadku proponował pomimo, iż wcześniej dodałem wersję z francuskim tytułem.

Wysłałem już napisy na serwer tak po prostu, a film usunąłem wraz z nimi. Widzę je na stronie, na liście dodanych przeze mnie napisów, ale nie ma tam opcji skojarz z filmem.

Dobrze sobie radzę z komputerami i jakby to wszystko było oczywiste, to bym nie pytał. Znaczy jest gdzieś ukryte. Dodajcie opcję "przypisz do konkretnego filmu", która będzie na widoku podczas dodawania przez aplikację, albo jak się zaloguję na stronę napiprojekt i kliknę po lewej "twoje napisy" i pojawia się ich lista, to mogłaby być możliwość kliknięcia na napisy i później wyboru tego z jakim filmem mają być skojarzone jeśli coś jest nie tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sie 19, 2023 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nie do końca sobie radzisz.
przypisz do konkretnego filmu? nie ma czegoś takiego i nie będzie, opisałem ci jak krowie na rowie, że plik z napisami przypisujesz z automatu do konkretnego posiadanego przez ciebie pliku z flimem. ten plik z filmem przypisujesz do tytułu istniejącego w bazie - jeśli nie istnieje do dodaj taki tytuł zgodnie z instrukcją. W twoim przypadku nie było tego tytułu w bazie, bo albo poszło coś nie tak, albo dodałeś byle jak np jakiś link był zły lub informacja (rok, kraj, któryś z tytułów itp)
Np napisałeś tytuł polski jaki nie istniej bo sobie wymyśliłeś przykładowo "trzech muszkieterów" - to po polsku? - nie mówię, że tak było podaję tylko przykład.
I nie narzekaj, że ktoś chce ci pomóc i odpowiada, bo to nie za grzeczne, nie moja wina, że nie rozumiesz, ale jak powiesz, że nie kumasz to przynajmniej ja tak długo będę ci tłumaczył, aż będziesz wiedział o ile się nie zniechęcę twoimi odzywkami.

ach dodam, że jak widzisz je jako dodane to są w bazie przypisane do tego pliku który wywaliłeś, więc jeśli ktoś będzie miał taki plik to z automatu mu pobierze twoje, przynajmniej do czasu, aż (małoprawdopodbne) moderator ich nie wywali.
nie chce mi się sprawdzać, ale na chwilę obecną pewnie jest kilka tysięcy napisów oczekujących na moderację. Co nie oznacza, że są niedostępne.
Są dostępne od chwili wysłania, moderacja polega na tym, że jak są ch. to się takie wywala.

jeszcze jeden edit:
sprawdziłem - tytuł jest dodany przez ciebie i niestety nie ma żadnych napisów przypisanych, a oczekujących napisów jest -
- 248029
tego nikt nie ogarnie w tym dziesięcioleciu. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brzoza117



Dołączył: 27 Lip 2019
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sie 20, 2023 05:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczająco. O tym, że plik z napisami jest przypisywany do konkretnej wersji posiadanego przeze mnie filmu to wiem. Chodzi tylko o wybór filmu w bazie, że jak na niego wejdę na stronie, to tam powinny widnieć dodane przeze mnie napisy i ok mogłem najpierw dodać napisy i przy dodawaniu ich dodać również film wpisując wszystkie jego dane łącznie z francuskim tytułem oryginalnym, ale zrobiłem odwrotnie. Najpierw dodałem film do bazy, a później chciałem napisy i nie widzę tutaj opcji "skojarz z filmem w bazie", zamiast tego wyskoczyła informacja o tym, że filmu nie ma w bazie i mogę go dodać. Tylko, że zrobiłbym to drugi raz, a i tak nie chciało zaakceptować jeszcze raz tych samych linków do filmwebu i imdb. Podałem dane z oficjalnych stron, takie jakie były.

Teraz specjalnie dodałem jeszcze jedne napisy do filmu, którego nie ma w bazie, specjalnie wcześniej sprawdziłem. "Naród i jego król", francuski tytuł "Un peuple et son roi", angielski "One nation. One king." z 2018 roku. Nawet mi się nie pojawiła informacja o tym, że nie ma go w bazie. Tylko informacja "zakończono wysyłanie napisów". No i na stronie na razie ich nie widzę na liście dodanych przeze mnie napisów.

Dodawałem napisy nie jeden raz i wiem, że aplikacja sama kojarzy i przypisuje do filmów w bazie, ale nie działa to idealnie. Tyle tylko, że te napisy później są na serwerze i jak ktoś będzie miał tą samą wersję filmu to i tak je pobierze przed moderacją.

Wg. mnie to powinno wyglądać tak, że jak klikam prawym na napisy, daję "dodaj napisy" i później pojawia się ta tabelka, to normalnie przy napisach na liście powinna być informacja z jakim filmem w bazie są kojarzone, a jak filmu w bazie nie ma, to o tym, że go nie ma. Czyli np. "Ojciec chrzestny" jest w bazie, ja mam nową wersję 4k po remasterze, chcę wysłać napisy na serwer, skojarzyć z tą konkretną posiadaną przeze mnie wersją, bo aplikacja sama z siebie ich nie znajduje, a ja wcześniej je pobrałem "ręcznie" i dostosowałem do tej wersji, no i wybieram przy napisach film z listy filmów w bazie. Klikam dodaj i dodaję napisy do jednej z "miliona" wersji konkretnego filmu. Takie rozwiązanie byłoby czytelne i jasne. Nie byłoby problemów, że coś tam automatycznie nie zadziałało. Owszem powinno automatycznie sprawdzać i kojarzyć, ale jak źle skojarzyło, to powinna istnieć opcja wyboru.

Zresztą nieważne nie będę temu dłużej czasu poświęcał. Nie zależy mi.

Miłego dnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sie 20, 2023 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jakiś problem jednak jest, bo dostałeś brak filmu w bazie, ale nie mogleś dodać linków np do FW, bo informacje otrzymujesz, że linki już istnieją.
z tego wynika, że przypisane do innego filmu.
i teraz, albo nie umiesz znaleźć tego filmu (nie twoja wina, często mam sam z tym problem mimo podawania dat produkcji jak i tytułów), albo ktoś te linki przypisał do zupełnie innego filmu, co też się zdarza, tylko raczej na odwrót (tzn linki do jakiegoś starego wydania przypisane do nowej edycji)
a i rozumiem, że to przejęzyczenie, bo nie dodajesz do "jednej z miliona" tylko jako "jedną z miliona" wersji, bo tytuł jest jeden, a wersji może być milion różniących się kodowaniem, a nawet długością trwania itp

dodając napisy pojawia się tabelka z sugestią, ale to ty musisz wpisać do czego przypasować, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś "powiedział" że ten ojciec chrzestny do jest lessie wróć i nie ma takiej siły która by to sprawdziła (oczywiście o ile ten plik z filmem nie jest już przypisany).
jak ktoś wyłapie to zgłasza błędne przypisanie i wtedy moderator może skorygować. też to trochę tu pokomplikowane, bo takie zgłoszenie jest "zgłoś błędną okładkę" Smile
No nic miło było pogadać, bo rzadko ktoś coś pisze ostatnio na forum po za botami spamującymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group