Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Prosze o porade

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Z innej beczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaziok
VIP



Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 10:21    Temat postu: Prosze o porade Odpowiedz z cytatem

Co jakiś czas dokonuje korekty w napisach, gdy? bawi mnie to , uwa?am to za potrzebne itd. Nie ma problemu z literówkami - z ortografią - Napiprojekt przyjmuje to i jest wdzieczny. Natomiast niekiedy zdarza sie t3umaczowi u?ya wyrazu niekoniecznie odpowiadającego sensowi i znaczeniu w j. polskim. Co powinienem w takim przypadku zrobia - by nie naruszya praw autorskich ? Porozumiea sie z t3umaczem ? Jak? A mo?e daa sobie świety spokój i zostawia ? Z drugiej strony szkoda - bo program jest świetny, praca t3umaczy niezwykle przydatna - pozdrowienia KK Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 10:21    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
qj0n



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: inąd Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMHO powinieneś poprawia. Nikt nie bedzie mia3 tego za z3e. Poza tym, czy w napisach by3o podane: Wszelkie prawa zastrze?one itp.? Bo jeśli nie to nie ma praw autorskich...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klodziol



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez wydaje mi sie ze mozesz poprawiac Smile Przeciez nie usuwasz tworcy napisow i nie piszesz swojego nicka tylko ewentualnie piszesz ze zrobiles korekte, pozdro Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie samo zdanie jak przedmówcy.Nie wydaję mi się żeby ktoś nie był zadowolony z filmu z którego nie wszystko zrozumiał.Jeśli zrobisz korektę to tłumacz myślę też nie będzie za to do Ciebie miał pretensji , nikt na tym świecie wśród nas śmiertelników nie jest ideałem.Tłumaczom też zdarza się popełnić błąd który Ty poprawiasz. Takie jest moje zdanie na ten temat.Życzę dalszych sukcesów.Również pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym, czy w napisach było podane: Wszelkie prawa zastrzeżone itp.? Bo jeśli nie to nie ma praw autorskich...

Trochę w tym prawdy. Nawet i dużo.
W sumie napisy to jakis tam przecież tekst jak każdy inny, który tłumaczysz na polski.
A może ktoś po prostu spisał rozmowę kolegów z podwórka i nazwał to napisami?
Tekst to tekst. Każdy ma prawo wypowiadać te same dialogi co inni.
Idiotyzmem jest czepiać sie tych którzy tworzą teksty.
Obojetne czy z napisów w obcym języku czy ze słuchu.
Pozaklejajmy wszystkim uszy bo widocznie słuchanie też jest nielegalne.
A osoby głuchonieme to już w ogóle skazać na zagładę.
Oczywiście jak najbardziej dokonuj korekt takich wyrazów.
Skoro nie można tłumaczyć to po co uczyć się języków obcych, po co w księgarniach słowniki i po co w ogóle taki zawód jak tłumacz?
Nasi dzielni policjanci czepili sie Napisów.org a teraz nie wiedza co z tym fantem zrobić. Wazne że sobie nagrody poprzyznawali, a teraz szukaja dopiero paragrafu.
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
uriel75



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 762

Podziękował: 4
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomina to czasy komuny i wszechobecnej wtedy "Ubecji". Przykre... Ale i teraz tak jest - dajcie człowieka a paragraf to my mu znajdziemy Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dajcie człowieka a paragraf to my mu znajdziemy

To są słowa jakiegos Ruska tylko nie pamiętam jakiego.
Cytat:
Przypomina to czasy komuny i wszechobecnej wtedy "Ubecji".

Teraz tez to istnieje tylko inaczej się nazywa... Sad
Nazwa się zmieniła a gęby te same... Sad
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak właściwie to po co oglądać filmy?, nie macie poczucia humoru?.Najlepiej to wszystkich odizolować tych którzy na film tylko spojrzą nie???Jedynie w nagrodę nasi panowie mogą dać obejrzeć góra "Koziołka Matołka" lub "O dwóch takich co ukradli księżyc" w starej wersji jeszcze z braćmi Kaczyńskimi.Czytać też zabronić- bo to jest naruszanie prywatności poety.A w ogóle to nie wysyłać dzieci do szkół ,bo to jest narażaniem swoich pociech na niepotrzebny stres i ryzyko znajomościami np.:z kino maniakami.A tak serio to to co się dzieje w Polsce wcale nie jest śmieszne Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
właściwie to po co oglądać filmy?, nie macie poczucia humoru?.Najlepiej to wszystkich odizolować tych którzy na film tylko spojrzą nie???Jedynie w nagrodę nasi panowie mogą dać obejrzeć góra "Koziołka Matołka" lub "O dwóch takich co ukradli księżyc" w starej wersji jeszcze z braćmi Kaczyńskimi.Czytać też zabronić- bo to jest naruszanie prywatności poety

Mądrze prawi. Za chwile Cie moga oskarżyc o naruszanie praw autorskich za kradzież fonii. Laughing Można powiedzieć że w naszym "pięknym kraju" moga się czuć w miarę bezpiecznie tylko ludzie głuchoniemi, niedowidzący lub niedosłyszący. Nie usłyszy, nie zobaczy (bez urazy oczywiście - z nikogo takiego się nie naśmiewam) to chyba nie kradnie tych przeklętych praw autorskich.
Uuupsss. A ja już tyle razy używałem w swoim życiu hasełek z "13 posterunku". Ufff. Dobrze że żadnego mądrego stróża prawa nie było w pobliżu. O jejciu i pare razy powiedziałem koledze co oznacza jakieś angielskie słowo w filmie jak nie zrozumiał. Oż w morde to bym już chyba miał ze 2 paragrafy Confused Tak w ogóle to chyba muszę iść na jakieś elektro leczenie żeby mi ten język obcy z głowy wywalili. Panie Boże alez ja byłem głupi ucząc się świadomie języka obcego. Przecież to narzędzie zbrodni w dzisiejszych czasach. A trzeba zapobiegać popełnianiu przestępstw, których skutki moga być widoczne w przyszłości. Tak jak nasze dzielne władze skazują pijaków za PROWADZENIE (nie jechanie) roweru w stanie nietrzeźwym, bo istnieje domniemane przypuszczenie, że ten pijak za 5 minut wsiądzie na ten rower i nim pojedzie.
Ja bym profilaktycznie zamknął wszystkich znających języki obce. Bo istnieje DOMNIEMANE PRZYPUSZCZENIE że duża częśc tych ludzi weźmie jutro w swoje niecne łapska, kawałek obcego tekstu i jawnie go przetłumaczy! Shocked
SKANDAL. Należy zapobiegać przestępstwom, szczególnie wśród takich niebezpiecznych ludzi jakimi są tłumacze. Exclamation
Tak jak pisał bilo. Nie posyłajmy naszych dzieci do szkół. Nie uczmy ich czynienia przestępstw już w szkole. W końcu tam tez maja zajęcia praktyczne z tłumaczen tekstów. A co najgorsza kochani rodzice to wy odpowiadacie za małoletnie dzieci. Zatem to wy pójdziecie się tłumaczyć Exclamation Laughing
Cytat:
A tak serio to to co się dzieje w Polsce wcale nie jest śmieszne

To jest wręcz tragiczne. Unia nakłada na nas kary, ale naszych mądrych rządzących niczego to nie uczy. Państwo policyjne i tyle. Za chwilę ludzie zaczną sie bać wychodzić na ulicę. A noż zostana zatrzymani za to że za dużo powietrza łyknęli. Albo bąka za głośno puścili.
Może jak dojdzie do wojny domowej, to w końcu kogos to czegoś nauczy. Exclamation
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP




Ostatnio zmieniony przez smnowoczesna dnia Wto Sty 27, 2009 11:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Nowoczesny do tego jeszcze nie doszedłem.Pozamykać wszystkich którzy mają rowery.Zrobić specjalną jednostkę anty rowerową.A tym którym rower niezbędny np.: na dotarcie do pracy -specjalne przepustki oczywiście odpłatne.A zawinięte rowerki na kajdanki przetopić.Przecież kraj musimy mieć bezpieczny.

Ostatnio zmieniony przez bilo dnia Wto Sty 27, 2009 15:09, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

24 godzinne sądy rowerowe już mamy to i jeszcze jednostka anty rowerowa by się przydała Laughing Laughing
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak.Czyli państwo będzie musiało zatwierdzić ustawę.Przyjąć "NOWYCH" funkcjonariuszy oczywiście ich przeszkolić i wysłać w teren.A kto za to wszystko zapłaci cyt."pan , pani , ja czyli .........społeczeństwo "cytat z filmu "Rejs"zresztą bardzo dobrze tu pasuje - tak myślę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze za wszystko w Polsce płaci społeczeństwo.
A najwięcej za błędy władzy i naszych "wspaniałych" stróżów prawa i wymiaru sprawiedliwości jeśli sprawiedliwością można to w ogóle nazwać.
Ja bym to nazwał innym wymiarem. Choc tez kończącym się na "wości". Shocked
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 00:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smnowoczesna napisał:
Zawsze za wszystko w Polsce płaci społeczeństwo.
A najwięcej za błędy władzy i naszych "wspaniałych" stróżów prawa i wymiaru sprawiedliwości jeśli sprawiedliwością można to w ogóle nazwać.
Ja bym to nazwał innym wymiarem. Choc tez kończącym się na "wości". Shocked
Tak tak inny wymiar to właściwe określenie.Ponad to jak wsunie się do państwa prawa jakiś błąd to wszyscy umywają ręce a na końcu po kieszeni i tak dostaje podatnik.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Z innej beczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group