Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Dodawanie poprawek.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
petrarka



Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W bazie jest sporo "skaszanionionych" napisów. Np. w przypadku anime jest dużo napisów skonwertowanych z ass przez automatyczny konwerter i nie poprawionych. Automatyczny konwerter konwertuje napisy w kolejności takiej w jakiej są one w pliku ass. Stąd nieposortowane napisy np. napisy z czołówki pod koniec pliku (niektóre playery ich nie wyświetlają). Poza tym "śmieci" w postaci specjalnych kodów nie rozpoznanych przez konwerter oraz popsuta synchronizacja. W oryginale napisy są z dokładnością do 0,001 sek, po konwersji do 1 sek i brak czasów końców napisów. (Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o wyższości napisów z dopasowaniem do jednej klatki, czy 0,1 sek nad dopasowaniem z dokładnością do 1 sek). Poprawa takich napisów po tej automatycznym konwerterze, to zbyt duża praca (wymaga ponownej synchronizacji każdego napisu). Prościej jest od nowa skonwertować oryginał. Ja tak robię. Mam sporo tak poprawionych napisów. Wczoraj wysłałem jeden jako poprawkę i... została odrzucona.
Stąd moje pytanie. Czym kierują się moderatorzy? Mógłbym wysłać dużo więcej poprawek. Ale po co, jeśli miały by być odrzucane?
Bo bez wątpienia, te co wysłałem były lepsze - prawidłowo zsynchronizowane (w odróżnieniu od poprzednich), posortowane, poprawne językowo (moim zdaniem lepsze, ale to może być subiektywne, np. ja uważam, że języku polskim, nazwy słowiańskie powinny być w transkrypcji polskiej, a nie angielskiej np. Carycyn a nie Tsarytsin).

Post edytowany przez moderatora - nie reklamujemy innych stron na forum Napiprojekt bez zgody administracji serwisu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 10:18    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz skontaktować się z moderatorem, który odrzucił ci poprawkę. Po odrzuceniu napisów dostałeś na pewno maila w którym jest nick moderatora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
urathion



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam propozycję w temacie wrzucania poprawek.
Często zdarza się, że poprawki dotyczą jedynie synchro, ale i tak czekają tysiąclecia na moderację. Proponuję zrobić opcję do wrzucania poprawki, która albo nakazuje wpisanie opisu (tak jak jest teraz), albo zaznaczenie radiobuttona 'Tylko synchronizacja'.
Taką zmianę łatwo zweryfikować automatem. Brak synchro natomiast jest jednym z głównych 'irytatorów' przy ściąganiu napisów 'specjalnie dopasowanych do mojej wersji filmu'. Smile
Proponuję też dodać do Opcji (Info o koncie) informacji o ilości zgłoszonych poprawek. Mamy ile odrzuconych, ile przyjętych, ale np. ja zgłaszam poprawki od ponad pół roku i już nie wiem, ile ich zgłosiłem. W widocznych polach (przyjęte/odrzucone) mam tylko zera, więc jest to dla mnie informacja, że albo napisy z jakichś przyczyn w ogóle się nie skolejkowały do moderacji, albo nadal oczekują, albo poprawiłem napisy do takiego archaizmu, że nie warto go poprawiać (w co wątpię, bo moje napisy zostały ściągnięte kilkanaście tysięcy razy). Smile

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie wszystkie poprawki są moderowane niemal na bieżąco, nic nie jest zaległe w kolejce ani nie trzeba oczekiwać na przyjęcie "tysiącleci". Maksymalnie kilka godzin po wrzuceniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
urathion



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie proszę o info, co robię źle.
Gdy napisy są niepoprawne (złe synchro do pliku, literówki, rażące błędy tłumaczeniowe):
Poprawiam napisy -> Z paska tray RMB Napiprojekt -> Napisy (więcej opcji) -> Dodaj poprawione, lepsze napisy -> Wybieram plik filmu -> Wybieram poprawiony plik napisów -> wpisuję krótki komentarz (najczęściej o treści 'synchronizacja') -> Klikam Dodaj.
Pojawia się komunikat, że napisy oczekują na moderację. W statystykach programu nie pojawia się nic (ani w odrzuconych, ani w zaakceptowanych). Pierwsze napisy chciałem poprawić w ten sposób około pół roku temu. Zapewne od tego czasu ponowiłem taką próbę jeszcze kilka/kilkanaście razy bez żadnego sukcesu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co rozumiesz przez statystyki programu?
Twoje statystyki znajdują się na panelu po lewej stronie po zalogowaniu na napiprojekt.pl. Wygląda to tak:



Po kliknięciu na Twoje napisy/poprawki wyświetli ci się lista tego, co wrzuciłeś lub nadpisałeś, dodając poprawkę, przy czym należy pamiętać, że jak ktoś wrzuci poprawkę do Twoich napisów, to pozycja ta znika z twojego konta i przypisuje się u tej osoby (nie ubywa ilość pobrań).

A poniżej są wszystkie statystyki, łącznie z wrzuconymi poprawkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
urathion



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nadal nie wyjaśnia ani jednej pozycji poprawek w przeciągu pół roku. W trakcie uzupełniania dla przykładu starej serii X Files o anglojęzyczne pozycje, logowałem się codziennie i również codziennie dorzucałem napisy (ewentualnie poprawiałem istniejące). Zatem ani na chwilę żadna moja poprawka nie znalazła się w Waszej bazie. Oczywiście napisy pierwotnie dodane (do pozycji, które ich jeszcze nie mają) wrzucają się w porządku. Tylko te poprawki...

Poniżej moje statystyki z miejsca, które mi wskazałeś:


Pobranych napisów: 710
Dodanych napisów: 188
Dodanych poprawek: 0
Dodanych linków: 0
Dodanych filmów: 0
Przypisanych filmów: 1
Punktów: 941

Miejsce w rankingu: 703 (6Awans o 6)

Pobrań Twoich napisów: 16048

edit:
Zresztą zaraz sprawdzę na pozycji Fringe s02e15. Napisy w Waszej bazie są rozsynchronizowane w okolicach 28 minuty odcinka. Poprawiłem sync, po weryfikacji całości wrzucę poprawkę zgodnie z wcześniej opisaną procedurą.

edit2: Zgodnie z powyższym, o godzinie 23:18 zgłosiłem poprawkę w dokładnie ten sam sposób, jak poprzednio. Otrzymałem komunikat o oczekiwaniu na moderację - zatem oczekuję. Smile

edit3: W razie wątpliwości rozchodzi się o napisy do pozycji Fringe.S02E15.mp4


Ostatnio zmieniony przez urathion dnia Pon Mar 07, 2016 23:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielskie napisy nie podlegają zliczaniu statystyk.

Co do poprawek - dziwne. Sam wrzucam ich wiele i moderuję codziennie wrzucane przez innych i jest ich sporo - nie wygląda więc na to, by miał to być globalny problem.

Nie wiem, czy już wrzuciłeś, w każdym razie o 23:20, czyli teraz, nie ma w kolejce żadnej poprawki od Ciebie. Jeśli się nie pojawi, zgłoszę sprawę do admina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
urathion



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O widzisz. Jest to już jakieś info. Co do podliczania statystyk, to chyba nie masz racji, gdyż każda pozycja przeze mnie wrzucona (z wymienionych wcześniej 188) jest w języku angielskim. Chyba, że odnosisz się jedynie do statystyk poprawek w języku angielskim.

Co do wrzucenia, jak już wspomniałem w edicie nr 2 poprzedniego postu -> poprawka wrzucona o 23:18. Więc pewnie jednak sprawa techniczna do admina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, napiszę mu maila.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
urathion



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby co, dzisiaj zgłosiłem poprawkę o 13.15 (lub 13.16) do Fringe.s03e03.mp4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzucasz czasami jakieś napisy jako nowe? Spróbuj, jak możesz. Te poprawki w ogóle do nas nie docierają.
Jakiego używasz nicku w programie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
urathion



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nick: urathion

Oczywista, że wrzucam. I z nowymi napisami nie ma żadnego problemu.
Dla przykładu wczoraj wrzuciłem 2 sztuki (miałem 188 dodanych, teraz mam 190).
Film również przypisałem i też nie ma problemu.
Tylko właśnie poprawki tak jakby w ogóle nie docierały.
Raz jeszcze moje statystyki, żeby nie było, że ściemniam:
Kod:
Pobranych napisów:   720
Dodanych napisów:   190
Dodanych poprawek:   0
Dodanych linków:   0
Dodanych filmów:   0
Przypisanych filmów:   1
Punktów:   951
    
Miejsce w rankingu:   692 (8Awans o 8)
    
Pobrań Twoich napisów:   16112

edit: Może jesteście w stanie mi jakąś wersję debugerską podrzucić? Wtedy mógłbym spróbować namierzyć moment, w którym plik przepada?
W ostateczności może coś źle robię? Ale tutaj opisałem dość skrupulatnie proces i nie wydaje mi się, żebym coś przeoczył. Ponadto jestem w mniejszości użytkowników komputera, którzy czytają komunikaty. Smile I po kliknięciu w 'Dodaj' pojawia mi się komunikat potwierdzający oczekiwanie na moderację.
Wersję mam 2.2.0, zatem aktualną z tego co widzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie do końca, bo napisy nowe też nie trafiają do moderacji. Są dostępne do pobrania, bo tak działa program, że napisy są dostępne od razu. Ale w naszym programie do moderacji się nigdy nie pojawiły. Więc problem obejmuje i nowe napisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
urathion



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 8

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Mój błąd. Błędnie założyłem, nie znając wszystkich szczegółów.
To akurat , o ironio, dla analizy przypadku zdecydowanie lepiej dla was. Smile
Łatwiejszy do namierzenia bug, prawdopodobnie powiązany nie tyle z samą aplikacją, co z moim kontem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group