Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Dodawanie poprawek.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłoś te poprawki ,a w komentarzu napisz w skrócie co poprawiłeś ,na pewno będzie to uwzględnione.
A co do pierwszego pytania,wiedz że moderatorzy nie maja wglądu w film i nie wiedzą tego co dodający napisy ,sam często moderuję twoje napiski i muszę ufać na słowo że są ok a czasami takie "średnie"napisy puszcze się żeby były jakiekolwiek w bazie jak ma nie być ich wcale,zawsze wtedy można liczyć że ktoś się nimi zajmie.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 14:40    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
karlheintz



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym problem, że było opisane mniej więcej jak w poście powyżej i odrzucone.
Btw. w większości wypadków, ja nie tłumaczę napisów, jedynie dopasowuję istniejące wersje, najwyżej poprawiam szczególnie rażące mnie kwestie, stąd może nie najwyższy poziom niektórych, ale wychodzę z takiego samego punktu jak ty - lepiej takie napisy niż żadne.
Przy czym staram się aby zawsze zachować informację o autorze zgodnie z:
admin napisał:
- Zabrania sie usuwania informacji o autorze napisow, konta osob probujacych przypisac sobie autorstwo napisow sa natychmiastowo blokowane.
ale często te informacje są wycinane przez wasz skrypt dodający napisy. Nie wiem czy macie tego świadomość.
Myślę, że macie skrypt wycinający linie z adresami stron typu: http://xxx i jeśli autor napisów podpisał się w sposób: tłumaczył: xxx, poprawiał: xyz | http://xxx wasz skrypt wycina takiego autora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin ci już odpowiedział na pytanie,rozmawiałem z nim i wystarczy żebyś zmienił format na MPL2 i dodał jeszcze raz.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do serwisu - IMO serwis moglby napisy z mdvd do mpl2 konwertowac po swojej stronie, informujac jednoczesnie o tym uploadera - tak byłoby bardziej prokliencko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł tylko pytanie skąd serwis ma znać FPS danej pozycji ?
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imho jak najwiecej operacji powinno wykonywac sie po stronie klienta, tak aby zbytnio nie przeciazac (nawet minimalnymi zadaniami) serwera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

criskrakow - nie rozsmieszaj mnie.
Przeciez wgrywajac plik z napismai NP ma dostep równiez do pliku z filmem. W zwiazku z czym fps mozna sobie po prostu odczytac...

Jezeli natomiast nie chcecie, aby wgrywac napisy do mkv w mdvd - wyslijcie od razu przy wgrywaniu taki komunikat do uploadera. Bedzie wiedział od razu, ze ma przekodowac na MPL2 i wtedy wgrac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

starsze wersje (których nadal używa wiekszość użytkowników) nie wyciagaja parametru FPS z filmów MKV.
poza tym jaki sens ma konwersja, jeśli ktos ma ustawiony FPS w napisach pod subedita?
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki sens ma pozwalanie na wgrywanie napisów z fps ustawionym pod subedita? W takim przypadku obie wersje beda sie wysletlały tak samo zle.


W kazdym razie - najwazniejsze - nie przyjmowac uploadu takich napisów, ktorych i tak z klucza nie akceptujecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
glymbol
VIP



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 15

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z lamer26. Program mógłby w wypadku mkv informować w jakim formacie trzeba dodać napisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salata
VIP



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 29

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamer26 napisał:
a jaki sens ma pozwalanie na wgrywanie napisów z fps ustawionym pod subedita? W takim przypadku obie wersje beda sie wysletlały tak samo zle.


W kazdym razie - najwazniejsze - nie przyjmowac uploadu takich napisów, ktorych i tak z klucza nie akceptujecie.


Moja mantra przez jakis czas. Niestety bez odzewu. Subedit nie jest taki zly jak z reki ustawi sie ilosc fps'ow dla plikow mkv na 23,976.

Ja nadal za kazdym razem, kiedy moge to wspominam, aby sie pozbyc formatu TMP, bo na obecna chwile uploaduja takie napisy lenie, ktorym nie chce sie poswiecic odrobine wiecej czasu na poprawna konwersje do chocizby MPL2.

PS. SRT uber alles.

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elektron



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 24

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy było to poruszane, ale przed chwilą dodawałem masowo poprawki do serialu Psych. Jedna poprawka została odrzucona i określona jako tłumaczenie z translatora - LOL. To tam pikuś, ale problem w tym, że kiedyś mail-potwierdzenie dodania poprawki miało w tytule nazwę pliku którego to dotyczy. Teraz jedynym sposobem identyfikacji jest ID. Jak mam szybko sprawdzić, którego pliku to dotyczyło?
Dodawałem z 30 poprawek, więc raczej nie będę pykał każdego pliku "Pokaż informacje techniczne" i szukał tego który ma to samo ID. Poza tym tę opcję mam tylko przy plikach "avi". Przy "mkv" nie ma, więc nawet nie mogę tego sprawdzić albo nie znam sposobu. Wcześniej nie było problemu. Odrzucona poprawka miała w tytule nazwę pliku i było wszystko jasne. Dlaczego zostało to zlikwidowane? Przykładowo było takie coś:
"[NAPIPROJEKT] Informacje o poprawce - Psych [6x01] Shawn Rescues Darth Vader.avi"
A teraz mam takie coś: "[NAPIPROJEKT] Informacje o poprawce -"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Cze 13, 2012 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elektron napisał:
Nie wiem, czy było to poruszane, ale przed chwilą dodawałem masowo poprawki do serialu Psych. Jedna poprawka została odrzucona i określona jako tłumaczenie z translatora - LOL. To tam pikuś, ale problem w tym, że kiedyś mail-potwierdzenie dodania poprawki miało w tytule nazwę pliku którego to dotyczy. Teraz jedynym sposobem identyfikacji jest ID. Jak mam szybko sprawdzić, którego pliku to dotyczyło?


Faktycznie występował problem z nazwami plików w temacie poprawki, został on już rozwiązany. Co do Twojej odrzuconej poprawki to była to poprawka dla:

2209f6f5b70a909fdab31adfc4c850c9 - psych.s06e10.hdtv.xvid-fqm.avi


elektron napisał:

Dodawałem z 30 poprawek, więc raczej nie będę pykał każdego pliku "Pokaż informacje techniczne" i szukał tego który ma to samo ID. Poza tym tę opcję mam tylko przy plikach "avi". Przy "mkv" nie ma, więc nawet nie mogę tego sprawdzić albo nie znam sposobu.


- Reinstalacja NapiProjekt powinna przywrócić menu kontesktowe.
- Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz reinstalować programu to po uruchomieniu NapiProjekt z menu w tray można wybrać "pokaż parametry techniczne"
- Najbardziej amatorskie rozwiązanie: zawsze można zmienić (na chwilę) rozszerzenie pliku na takie dla którego pojawia się menu.




elektron napisał:

Wcześniej nie było problemu. Odrzucona poprawka miała w tytule nazwę pliku i było wszystko jasne. Dlaczego zostało to zlikwidowane? Przykładowo było takie coś:
"[NAPIPROJEKT] Informacje o poprawce - Psych [6x01] Shawn Rescues Darth Vader.avi"
A teraz mam takie coś: "[NAPIPROJEKT] Informacje o poprawce -"



Jak widzisz po myślniku na końcu tematu, opcja ta nie została specjalnie zlikwidowana. Po porostu w niektórych przypadkach informacje o nazwie pliku nie były wysłane wraz z odrzuceniem poprawki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elektron



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 24

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Cze 13, 2012 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy tych dopisków o nazwie pliku brakowało wszędzie. W odrzuconej i przyjętych. Dzięki za wskazanie pliku. Wrzuciłem jeszcze raz. Okazało się, że to chyba był ten sam plik co wcześniej - bez poprawek. Gdzieś mi coś umknęło Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Cze 13, 2012 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, źle napisałem. Informacji o nazwie pliku brakowało również w przyjętych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group