Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napisy do x264 HD
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Plesken



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 09:05    Temat postu: Napisy do x264 HD Odpowiedz z cytatem

Witam

Dlaczego nie mogę dodać napisów z rozszerzeniami *.srt, *.ssa, *.ass?
Takie formaty obsługuje kontener matroski.
Nie chcę przerabiać na mDVD, bo po co ktoś ma później się meczyć z ponownym przerabianiem na *.srt, czy *.ssa, czy też *.ass.
Proponuje dodać taką możliwość a wtedy wrzucę dosyć sporo napisów do filmów HD.

Plesken
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 09:05    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
stitoo
Gość








Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja! Popieram kolegę z postu wyżej Smile
Tez mam mnóstwo napisów do filmów HD a póki co napiprojket nie pozwala na ich pobieranie

Prawdę powiedziawszy to do jakiegoś czasu oglądam tylko filmy HD i przestał pobierać/dodawać napisy prze program napiprojekt
Powrót do góry
Gość









Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 09:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem jak najbardziej za dodaniem działu napisów do filmów HD , format ten tak szybko sie rozwija , że napewno warto się tym zainteresować .
Pozdrawiam
Powrót do góry
grzesiek811



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 10

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 23:24    Temat postu: napisy HD Odpowiedz z cytatem

Napisy HD są i działają jak najbardziej. Ostatnio ściągałem napisy do kilku filmów w formacie matroska 720p x264 i pasowały idealnie. To zależy od bazy danych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jakub
VIP



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warsaw Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pomysł !! Ostatnio dodałem ok. 30 napisów dopasowanych przeze mnie do releasow HD, ale wszystkie txt - srt bylo by mile widziane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nowyyy31



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj jest bardzo duży zbiór napisów...
http://subhd.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
genjusz



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki problem przekonwertowac napisy TXT do SRT?
W BESTplayerze robi sie to dwoma kliknieciami...
Napisy -> Eksrportuj do formatu i wybieramy co chcemy.
W ten sam sposob mozna przekonwertowac napisy SRT na dowolny inny program.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
baldrick



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sry za półroczne odgrzewanie.
problem jest tylko taki, że txt to format popularny jedynie w polsce. nikt na zachodzie go praktycznie nie supportuje i zawsze będziemy w tyle, jeśli dalej będziemy się "chwalić" txtami. faktycznie. konwersja sama w sobie to 5s poświęcone na klieknięcia w programie typu subtitletool.exe. problem jednak jest wtedy, gdy z jakiegoś powodu pliku txt taki program odpalic nie chce. Jasne - mozna powiedziec "co nas obchodzą programy do konwersji", ale z drugiej strony forsowanie *.txt jako standardu samo w sobie zmusza innych do roboty. jesli nie ulatwi sie ludziom wyboru rodzaju napisow, to zaczna czesc osob pojdzie szukac dla siebie alternatyw. poza tym wskażcie mi playera albo odtwarzacz, ktory obsluguje tylko format txt. zaloze sie, ze jesli wskazecie mi taki, to po porownaniu ilosci jego posiadaczy/używaczy bede mogl smialo powiedziec, ze jest ich mniej niz chetnych do przejscia na np. srt w połączeniu z osobami, ktorym takie przejscie nei będzie przeszkadzalo.

poza tym chyba nie tylko ja zauwazylem, ze plik txt + plik mkv potrafią czasami zamulić, czego o pliku np srt nie mozna powiedziec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 24, 2009 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest to dobra mysl ale troche klopotliwa jesli chodzi o wprowadzenie w zycie bo wymagala by zmiany calego silnika Napi.

jednym slowem przerobka od poczatku.

kiedy powstawalo Napi srt nie byl jeszcze taki popularny i nikt po prostu nie myslal nad jego wprowadzeniem.

teraz jest inaczej ale nie chcemy zamykac serwisu i utrudnic zycie sporej grupce ludzi zeby to poprawic

tymbardziej ze nie czarujmy 90 % uzytkownikow korzysta z serwisu jedynie by pobrac napisy zeby moc ogladnac film - czyli 2 kliki mychą Smile

formaty, konwersje itp dla wielu to istne czary.

tymbardziej ze odtwarzacze stacjonarne srt nie czytają.
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
susel
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 144

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedługo pojawi się możliwość wysyłania napisów i w srt, ssa, sub i innych, będzie też można wybrać w jakim formacie napisy mają się ściągać.

Kod:
tymbardziej ze odtwarzacze stacjonarne srt nie czytają.

Oj chyba jednak czytają Razz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suseł napisał:
Oj chyba jednak czytają

A czy możesz mi powiedzieć które czytają.
Bo szczerze to mój nie czyta srt.
SONY DVPNS78H - nie jest taki stary na rynek wypuszczony od około roku temu.
Po za kilkoma błędami jak np. nie czyta z jednego nośnika plików Audio np. mp3 i plików filmowych Avi.
Jeśli mam obydwa na płycie przeczyta tylko np. mp3 nie odczyta już filmu.
I oprócz txt nie czyta żadnych innych plików.
Obraz eksponuje perfekt.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie spotkalem sie z takowymi ale jesli są to pewnie sztukowe modele

osobiscie uzywalem roznych odtwarzaczy (WIWA, PIONEER, również i SONY) i nie mialem mozliwosci przekonac sie na wlasne oczy co do czytania srt bo odtwarzacze te opcji takiej nie mialy.

a uwazam podobnie jak bilo że skoro podjąłeś wątek że stacjonarne odtwarzacze czytają taki format to prosiłbym o wstawkę listy potencjalnych modeli tak żeby było wiadomo z góry co czyta a co nie czyli co kupic a co nie wedle uznania.

przypuszczam że i dla mnie i dla innych ta informacja była by cenna.

bo co nam po informacji ogólnej z której nic nie wynika.

Cytat:
Oj chyba jednak czytają


hmm moze i czytają - pytanie tylko jakie Question Rolling Eyes

ja znalazłem jedynie odtwarzacze EASYTOUCH model ET - nie znam tej firmy w ogóle i takiego eksperymentu bym nie kupil

widzialem tez jakiegoś LG - tez bym nie kupił bo LG to robiło swego czasu tylko dobre monitory i nic więcej

znalazłem też jakiegoś Smartona SM DV3O ale skoro za 105 zł nikt go nie chciał (dodam że odtwarzacz był NOWY !!) to też pewnie musi to być szajs

Biorąc na uwagę powyższe nasuwa mi się jedna puenta. Skoro większośc producentów tego nie wprowadza to albo nie warto albo odtwarzacze te po prostu nie radzą sobie zbyt dobrze z czytaniem formatu srt.

Wprowadzaja tylko nieliczni i z tego co widac to tanie marki w większości nikomu nie znane, które chyba eksperymentują i to ma byc tani chwyt reklamowy ten format srt. A czy dziala czy nie to juz inna bajka. Co za róznica skoro i tak odtwarzacz może sie okazać niewypałem.
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
susel
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 144

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam LG HT303SU i czyta srt. No i taki szajs to nie jest - bardzo przyzwoite DVD.

Jak już było powiedziane wyżej srt jest na świecie popularny, jego obsługa nie jest rzadkością...

Chcecie przykładów?
1. LG HT303SU - zapewne jak ten model obsługuje to obsługuje i większość modeli tego producenta.
2. KORR 2268 - jw

To sam sprawdziłem. Co do innych to kilka chwil w Google i odtwarzacze Manty też obsługują. Jak KORR to i na pewno BELLWOOD nie będzie w tej kwestii robił problemów. Onkyo (np. model DV-SP405E) tak samo - jest obsługa. Samsungi (przykład: DVD-P191) też.

Mam szukać dalej? Raczej mniejszy procent stanowią odtwarzacze, które nie obsługują srt niż te, które obsługują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro KORR i BELLWOOD czytaja to WIWA też powinna a tak nie jest.

WIWA HD 228, HD 238, HD 228 U oraz HD 128

te sprawdzalem osobiscie i żadna nie czyta a ponoc to ta sama stajnia co KORR i BELLWOOD.

z wypowiedzi użytkowników też mnie słuchy nie doszły żeby ktoś takiego odtwarzacza używał który czyta srt (nie mówie tu teraz o tym temacie ale ogólnie)

to że srt jest dobry i popularny i że na świecie się go używa to ja wiem, ale że w sklepach rtv brak odtwarzaczy z takim formatem to też wiem (niewiedza ludzka co do znajomosci srt to osobny temat).

co najlepsze połowa z obecnych odtwarzaczy nie ma nawet funkcji czytania divx !!

a zasada jest prosta - po co wprowadzac funkcje z których większośc osób korzystać nie będzie. dodatkowe funkcje to dodatkowa wyzsza cena odtwarzacza, a wyższa cena = mniej kupujących dany odtwarzacz.

dzis chodzi tylko o cene a im niższa tym wiecej ludzi kupi.

pomijajac juz fakt ze cala masa ludzi w ogole nie wie co to jest ten srt bo dla wiekszosci napisy to po prostu napisy.

nie wprowadzanie odczytu divx tez nie jest bezcelowe.
masz divx - to se ściągniesz film za friko z sieci i oglądniesz.
nie masz divx-a to se kupisz film na dvd za 40 załóżmy złotych żeby poogladac. w najgorszym wypadku pojdziesz do wypożyczalni. i kasa leci.
a jak kupisz dvd albo wypożyczysz to tam na płytce napisy już są więc po co wprowadzac srt ... dlatego niestety nadal wiekszosc odtwarzaczy nie ma mozliwosci odczytu tego formatu.

Moze w przyszlosci sie to zmieni.

Ja tez jak kupowalem 4 lata temu pierwsze dvd z mozliwoscia odczytu divx i xvid to wszyscy znajomi sie dziwili co to za wynalazek kupilem bo 95 % odtwarzaczy takiej mozliwosci wtedy nie mialo. dzis sie to zmienilo ale i tak spotykam i takie ktore i tej funkcji nie mają...
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
susel
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 144

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba dalsza kłótnia nie ma sensu... Ja uważam, że napisy w formacie srt są obsługiwane przez większość odtwarzaczy i moje zdanie się nie zmieni. Ty masz swoje doświadczenia w tej kwestii a ja swoje i jestem tak samo przekonany, że moja prawda jest prawdziwsza, tak samo jak ty, że twoja...
Proponuję skończyć ten temat i pozwolić każdemu na własne zdanie zamiast wciskać je na siłę drugiemu Razz.

BTW: http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=6140&highlight=
Dlaczego srt a nie jakiś w txt? Bo srt jest podstawowym formatem na świecie Razz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group