Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Nierozpoznany język. Brak możliwości wysyłania napisów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trejder
VIP



Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Mar 03, 2017 06:03    Temat postu: Nierozpoznany język. Brak możliwości wysyłania napisów Odpowiedz z cytatem

Cześć,

jakieś TRZY LATA TEMU zgłosiłem na maila problem, iż NapiProjekt nie wykrywa języka ("nieznany") w napisach, które próbuję dodać i wobec tego od przeszło trzech lat nie udało mi się wysłać do bazy Napi żadnego filmu.

Czy ten projekt w ogóle jest rozwijany (ostatni news z 2014 roku)? Czy ktoś ma jakikolwiek kontakt z zespołem programistów, by dowiedzieć się, czy w ogóle jeszcze przejmują się tym programem?

Dla mnie powyższy błąd to krytyczny fundament. Jak baza Napi ma się rozwijać skoro użytkownicy nie mają możliwości dodawania napisów? Niestety, osoby odpowiedzialne za rozwój najwyraźniej mają to w d..., bo moje ponawiane pytania o to, kiedy ten błąd będzie usunięty, są olewane.

Szczegóły techniczne:

1. Pliki dodaję w formacie .srt, z poprawnymi polskimi literami, zakodowane w UTF-8 w/o BOM. Prawdopodobnie tu leży błąd w programie, bo pliki UTF-8 w BOM przechodzą (no prawie -- patrz niżej).

2. Pliki dodaję standardowo ("Dodaj nowe" z menu podręcznego). Język jest wykrywany jako "nieznany" mimo to mam możliwość przesłania plików na serwer, ale gdy to się stanie to Napi raportuje, że dodano do bazy 0 plików.

Przed chwilą próbnie przekonwertowałem pliki na UTF-8 w BOM i przeszły 2 z 3 mimo, że Napi twierdził, iż chce dodać wszystkie trzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pią Mar 03, 2017 06:03    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 05:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Nie prościej zmienić kodowanie na ANSI przed wysłaniem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
trejder
VIP



Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 06:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestia punktu widzenia. Moim daniem łatwiej poprawić buga w programie.

Jeśli się zdarzy tak, że będę miał dużo napisów do wysłania, których w Napi nie ma (przymierzałem się do przetłumaczenia całego serialu) to -- sorry -- ale nie będzie mi się chciało przerabiać kilkudziesięciu lub kilkuset z nich tylko dlatego, że komuś nie chciało się poprawić banalnego buga w programie i Napi wykrzacza się zupełnie na plikach UTF-8 without BOM.

Bo, żeby było śmieszniej to -- o ile się nie mylę -- pliki UT8-8 with BOM (które akcpetuje Napi) już dawno przeszły do lamusa i większość programów obecnie używa wyłącznie UTF-8 w/o BOM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group