Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Usuwanie wiadomości

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karlheintz



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 18:11    Temat postu: Usuwanie wiadomości Odpowiedz z cytatem

Oglądam stare filmy. Takie z lat 40tych, 50tych, 60tych. Obecnie takie filmy wychodzą na płytach BR w jakości HD, stąd pojawiają się ich nowe wersje w necie. Często nie ma do nich przypisanych napisów. Czasem w ogóle nie ma napisów, ale chodzi mi o przypadki w których napisy w bazie są, tyle, że do jakiejś starej wersji. Ściągam takie napisy, dopasowuję jeśli potrzeba, dla siebie, do oglądania i przy okazji dodaję je do bazy NapiProjekt, aby inni nie musieli robić tego samego. Niestety bardzo często takie napisy są usuwane. Przyczyny są różne. Wymienię niektóre:

1. "Reklama" - Jak napisałem wyżej, napisy ściągam z bazy i dodaję je w formie takiej jakiej były, nie dodając żadnej reklamy od siebie, ale czasem zdarza się w napisach odnośnik do strony domowej oryginalnego autora, czy coś podobnego (najprawdopodobniej dawno już nie aktualne, ponieważ napisy często mają z 10 lat). Zgodnie z netykietą normalnie ja tego ruszam. Nie ja to napisałem, a oryginalny autor.
Czy powinienem usuwać takie adresy www z napisów które ściągnąłem z bazy NapiProjekt przed dodaniem ich ponownie dla nowej wersji filmu?
Czy moderator nie mógłby po prostu usunąć taką wątpliwą linie (która być może jest niezgodna z obecnie obowiązującym regulaminem, ale nie była problemem te lata temu), zamiast usuwać napisy z bazy i zmuszać mnie do ew. tego zrobienia? Piszę ew. bo często ja tego nawet nie zauważam, więc ja tego już nie poprawię.

2. "Kiepska jakość napisów" - Jak napisałem wyżej, napisy ściągam z bazy, ja nie tworzę tych napisów. To są napisy pobrane z waszego serwisu. Takie macie. Jeśli jakość ich się nie podoba, to usuńcie te co macie. Ja nie mam czasu na ich poprawianie. Ja je jedynie dopasowałem do najnowszej wersji tego filmu (z BR), która obecnie jest dostępna.
Kompletnie nie rozumiem wasze polityki. Chyba lepiej mieć napisy dopasowane do filmu, niż nie mieć wcale. Może w przyszłości ktoś je poprawi. To jest bardziej prawdopodobne, niż to, że ktoś stworzy nowe napisy, profesjonalnej jakości, do filmu mającego prawie 70 lat.
Czy moderator oceniający jakość napisów mógłby brać to pod uwagę?

Te napisy nie są jakoś masowo ściągane. Z tego co widzę (z tych napisów które nie zostały usunięte) napisy do takich filmów ściąga kilka-kilkanaście osób.

Przy okazji historia. Kilka (wiele) lat temu ściągnąłem z bazy NapiProjekt napisy do filmu z lat 60tych (jedyne jakie były). Były fatalne. Dopasowałem je do nowej wersji i trochę poprawiłem (głównie ortografię i stylistykę), tak aby nie było wstyd pokazać filmu rodzinie. Nie były już fatalne, ale dobre jeszcze nie były. Dodałem do bazy. Niestety zostały usunięte z powodu jakości. Ja nie miałem już czasu (ani ochoty) dalej ich poprawiać. Minęło wiele lat, w bazie NapiProjekt wciąż są tylko tamte fatalne napisy. O to wam chodziło? Pamiętam że kiedyś ideą NapiProjekt była praca zbiorowa. Każdy robi jakaś część. Jeśli ja częściowo coś dopracowałem, poświęcając tyle czasu ile mogłem, to ktoś inny, w przyszłości, może to poprawi i finalnie otrzymamy produkt wysokiej klasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 18:11    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. co do reklam - założenie jest takie, że w napisach dopuszczalne linki i teksty/zwroty reklamowe to te, które w jakiś sposób reklamują same napisy. Z tego względu nie usuwamy linków, które w swoich napisach daje np. Grupa Hatak do strony grupahatak.pl albo do ich fanpage'a, czy też do fanpage'a danego serialu albo strony wspomagającej autora przy jego tłumaczeniu, bo to jakby element promowania samych napisów. Za to często w napisach jest wiele reklam innych stron z napisami (np. opensubtitles, reklamy wyglądają np. tak: "Znajdź i oceń napisy na [adres strony]... coś tam) albo zupełnie niezwiązanych z napisami, czyli np. reklamy stron do oglądania online, reklamy hmmm... jakichś produktów (kiedyś była fala reklam jednego z napojów energetycznych). Takie rzeczy naszym zdaniem w napisach nie mają mieć prawa się pojawiać.

Nieco w szarej strefie są reklamy niezwiązane z napisami, ale wstawione przez autora. Moim zdaniem one też nie powinny być w napisach, bo po 1. nie mają związku z napisami, po 2. nie mamy pewności, że to faktycznie wstawił autor, a po 3. napisy to napisy, a nie miejsce na reklamę, tak po prostu.

Sami nie mamy możliwości ingerencji w napisy. Możemy je przyjąć bądź odrzucić.

2. tutaj się chwilę zastanawiałem nad odpowiedzią. Zgadzam się z tym, że do 70-letniego filmu już nikt napisów nie zrobi raczej, bo samych oglądaczy takich jak ty jest garstka, a znaleźć kogoś kto by się podjął zrobienia napisów już w ogóle graniczyłoby z cudem. Ale moim zdaniem to nie jest powód do tego, żeby kiepskiej jakości napisy trzymać w bazie. Napisy jak ludzie - wszyscy są równi. Lekko żartem powiem, że pozwolenie im być w bazie byłoby nie fair w stosunku do kiepskich napisów do nowszych produkcji, które odrzucamy.

Co do faktu, że wziąłeś je z naszej bazy: bardzo możliwe. Kiedyś Napiprojekt miało znacznie mniej rygorystyczne zasady przyjmowania napisów. "Syf" w bazie (nie tylko napisy kiepskiej jakości, ale także takie z reklamami czy z wyciętymi lub chamsko zastąpionymi czym innym stopkami grup napisowych i nickami autorów) był jednym z powodów, dla których ludzie przestali z Napiprojektu korzystać, a niektórzy tłumacze wręcz odradzali "fanom" na swoich stronach z programu korzystać. W końcu zrozumieliśmy, że jakość napisów jest podstawą do tego, by dalej działać i całe to "napiprojektowanie" robić dobrze.

Jeśli więc trafiasz w bazie na napisy kiepskiej jakości, nie używaj tego jako argumentu, że dlaczego usunąłem Twoje, a inne zostawiłem. Wiadomo, że mamy wystarczająco nowych napisów do moderacji. Poza Napi i tym, że sam tworzę napisy, mam też dwie prace, rodzinę itd. Nie mam czasu wertować setek tysięcy napisów obecnych w bazie.

Jak trafiasz na kiepskie to je popraw i wrzuć poprawkę, jak znowu odrzucimy, to spytaj co dokładnie jest źle. Jak nie masz czasu poprawiać to napisz maila do moderatora, posta na forum albo skorzystaj z opcji Zgłoś. To nam pomoże Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group