Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Wyciek bazy adresowej użytkowników Napiprojekt.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
louiscypher



Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 09:12    Temat postu: Wyciek bazy adresowej użytkowników Napiprojekt. Odpowiedz z cytatem

Witam.

W związku z notorycznym ignorowaniem pytań wysyłanych przez formularz kontaktowy nie pozostaje mi nic innego, jak zadać te same pytania publicznie tak, aby pozostali użytkownicy również się ze sprawą zaznajomili...

Od kilku tygodni na adres podany przy zakładaniu konta otrzymuję SPAM od oszustów i wyłudzaczy z jakiegoś rumuńskiego serwisu o nazwie EmailTorro.com.
Nie wyłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż adres ten został przeze mnie użyty tylko RAZ i w JEDNYM celu, jakim było zarejestrowanie się i korzystanie z napiprojekt. Nikt poza administracją napiprojekt nie zna tego adresu.

W związku z tym wniosek dotyczący miejsca jego wycieku nasuwa się automatycznie i jest oczywisty.

Proszę o informację, czy wyciek ten jest skutkiem włamania na serwery, kradzieży, czy po prostu odsprzedaży bazy użytkowników.

Proszę również o informację, jakie będą podjęte kroki, aby taka sytuacja nie miała już miejsca w przyszłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 09:12    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę podesłać na PW zrzut ekranu z treścią otrzymanego maila.

Wysyłamy od czasu do czasu newsletter (są to reklamy dużych, poważnych firm, takich jak ING, BMW, Play itp), każdy taki mail jest sygnowany stopką NapiProjekt i użytkownik ma możliwość wypisania się z tego typu wiadomości raz na zawsze jednym kliknięciem

Kiedy zgłaszałeś problem przez formularz kontaktowy?
Mieliśmy problemy techniczne z formularzem, ale już od kilku tygodni wszystkie zapytania powinny dochodzić.


EDIT:
może stąd ktoś ma Twojego maila?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
louiscypher



Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Pierwszy raz problem został przeze mnie zgłoszony za pomocą formularza 19 października. Od tego czasu niejednokrotnie ponawiałem wysyłkę.

Jeśli więc od kilku tygodni nie ma problemów z formularzem kontaktowym, oznacza to że faktycznie byłem ignorowany.

Jak już wspominałem wcześniej - nadawcą nie byliście wy, lecz jakaś rumuńska firma

Ponadto - jak również wspominałem - adres, na który przychodzi spam, był przeze mnie wykorzystany tylko jeden raz: przy rejestracji w Napiprojekt. Nigdy z niego nie wysyłałem wiadomości i nigdy nikomu innemu, niż Napiprojekt go nie podawałem.

W załącznikach przykładowe, otrzymane śmieci.

Bardzo proszę o informację, w jaki sposób spamerzy z emailtorro weszli w posiadanie mojego adresu, oraz (zapewne) adresów innych użytkowników waszego programu.
































































W razie potrzeby na PW mogę przesłać któryś ze zrzutów z nieocenzurowanym adresem odbiorcy abyście mieli pewność, że adres ten istnieje w waszej bazie.

Z forum Napi nigdy wcześniej nie korzystałem, więc z miejsca wskazanego przez Ciebie nikt nie mógł podkraść mojego adresu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

A sprawdziłeś w regulaminie przy zakładaniu tego maila czy nie zostanie on przekazany firmom trzecim? Być może jeśli jest to konto darmowe płacisz za nie właśnie w ten sposób. Sprawdź też na stronie https://haveibeenpwned.com/ czy ten adres nie został przez kogoś przejęty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

louiscypher napisał:
Witam.

Pierwszy raz problem został przeze mnie zgłoszony za pomocą formularza 19 października. Od tego czasu niejednokrotnie ponawiałem wysyłkę.

Jeśli więc od kilku tygodni nie ma problemów z formularzem kontaktowym, oznacza to że faktycznie byłem ignorowany.



Śledzę historię Twojego konta/szukam wiadomości i jednej rzeczy nie rozumiem - konto zostało założone 1 grudnia 2016r, a kłopoty występowały wcześniej?


louiscypher napisał:

Z forum Napi nigdy wcześniej nie korzystałem, więc z miejsca wskazanego przez Ciebie nikt nie mógł podkraść mojego adresu.



Jeśli założyłeś konto, w serwisie to automatycznie założyło się ono na forum. Nie musiałeś, zakładać tematu, obrazek z linkiem do maila był widoczny (dla osób zalogowanych) w profilu Twojgo konta (patrz obrazek niżej). Obecnie domyślnie wszyscy użytkownicy mają ukryty adres e-mail w profilu.




Na PW wysłałem Ci treść wiadomości którą powinieneś wysłać do nadawcy SPAMu (ma on obowiązek udzielić informacji skąd ma Twój adres).

Tak czy siak przeprowadzimy jeszcze audyt serwera pod kątem wycieku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group