Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napiprojekt (Build_2.2.0.2399d) Vs. VirusTotal = 29/56 ???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
terek74



Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lis 04, 2016 20:35    Temat postu: Napiprojekt (Build_2.2.0.2399d) Vs. VirusTotal = 29/56 ??? Odpowiedz z cytatem

Witam
Byłem z Wami od czasu zamknięcia Napisów.org. Kiedyś mocno Wam kibicowałem ale widząc dzisiejszy wynik analizy z VirusTotal kibicowanie się skończyło Sad . Szkoda. Mieliście potencjał który wspierałem paroma zrzutkami




P.S
Lepiej już by było jakbyście wprowadzili jakiś pomysł z żetonami? Żetony dostajesz za dodawanie napisów, edycję istniejących lub inne dzieła na rzecz serwisu lub po prostu kupujesz je za realną gotówkę. Wydajesz je ściągając napisy - 1 żeton = 1 ściągnięte napisy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pią Lis 04, 2016 20:35    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 05, 2016 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalka jest niegroźna. Jest w niej OpenCandy, silnik reklamowy odpowiedzialny za proponowanie jakichś programów podczas instalacji. Nie są to żadne wirusy, po prostu w odpowiednim momencie odznaczasz "ptaszka" albo dajesz "NIE" i proponowany software się nie instaluje. Na przyszłość radzę najpierw zwracać się do źródła, a potem pokładać wiarę w jakieś dziwne stronki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
terek74



Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 06, 2016 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peciaq napisał:
Instalka jest niegroźna (...) proponowanie jakichś programów podczas instalacji
Jedno wyklucza drugie. Adware (te jakieś programy) potrafią być również groźne jak standardowe wirusy.
Aby nie zagłębiać się zbytnio w temat, krótki cytat:
Wikipedia napisał:
...które bez zgody odbiorcy (w przypadku licencji zgoda następuje w zamian za bezpłatne udostępnienie), w sposób utrudniający obsługę komputera, wyświetlają niechciane reklamy. W przypadku "ukrytych" modułów adware często łączone są one z innymi szkodliwymi kodami, jak np. modułami szpiegującymi, dostarczającymi autorom aplikacji wiele informacji o użytkowniku ? głównie adres IP, używany system operacyjny, przeglądarka a niekiedy strony, do których łączy się dany użytkownik
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adware


peciaq napisał:
po prostu w odpowiednim momencie odznaczasz "ptaszka" albo dajesz "NIE" i proponowany software się nie instaluje.
Co do mnie to OK ale istnieją mniej świadomi użytkownicy dla których instalacja wszelakich programów to klikanie w Next, Yes, Tak, OK.

peciaq napisał:
Na przyszłość radzę najpierw zwracać się do źródła
Zwróciłbym się do niego gdybym wiedział, że owe jakieś programy (podobają mi się te dwa słowa Smile ) zostały dodane do instalki bezwiednie. Niestety w tym przypadku wiem, że był to zamierzony cel tak więc nie było sensu

peciaq napisał:
a potem pokładać wiarę w jakieś dziwne stronki Smile
A ja na przyszłość naprawdę z czystego serca radzę zapoznać się ze stroną VirusTotal i ocenić czy słowa jakaś dziwna stronka jest na miejscu. W pewnych kręgach grup zawodowych zajmujących się stricte bezpieczeństwem owa stronka jest bardzo cenna Smile
Jeżeli to Ciebie nie przekona to dodam, że właścicielem VirusTotal jest Google. Tak, ten wujek GOOGLE Wink



I kończąc ten esej życzę autorowi wielu sukcesów. Jedynie szkoda, że idąc za większą kasą postanowił on wrzucić do koszyka (czyli sprzedać) oprócz reklam również prywatność swoich użytkowników
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 06, 2016 07:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

terek74 - nie będę tu cytował twojego postu, bo pewnie w większości znasz się więcej, ale czy wiesz że:
- Gdyby odjąć wpływy z reklam to napi by nie działało?
- Średnio miesięcznie pełny koszt utrzymania serwera to ok. 500zł
- Wpływy w datków to ok. 80-100zł
- Każdy Członek Zespołu Napiprojekt używa dokładnie tego samego programu co userzy, a używa go niekiedy po kilka godzin dziennie przy moderacji, więc gdyby był niebezpieczny to ryzyko infekcji byłoby większe.

PS. Tak z ciekawości, używasz nasz program? A jaką kwotą wsparłeś projekt, bo piszesz o żetonach, rozumiem że chciałbyś płatny program?
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
terek74



Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 06, 2016 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ile kosztuje (mniej więcej) stąd moja oferta żetonów czy czegoś innego. Nie wiem, wymyśliłem to na poczekaniu. Program nie byłby płatny, płatne byłoby pobieranie napisów z serwera Napi. Można by także pomyśleć nad opcją umożliwiającą gratisowe pobranie napisów do powiedzmy 1 filmu na miesiąc. Kwestią tutaj będzie odpowiednie ułożenie cennika tak aby autor nie musiał dopłacać do biznesu i aby użytkownik nie musiał brać hipoteki na dom aby obejrzeć ulubiony film z napisami. I aby nie odstraszyć nowych czy tam sporadycznych uzytkowników ten 1 film gratis
Co do samych reklam to nie byłem, nie jestem i póki nie są to wyskakujące i wnerwiające okna na pół ekranu nie będę temu przeciwny. Cała dyskusja rozchodzi się o te jakieś programy (dalej podoba mi się to określenie Wink ) czyli nie owijając w bawełnę o Adware. Wiem, że wpływy z reklam pewnie by się znacząco zmniejszyły po odjęciu Adware dlatego decyzja autora o dodaniu do instalki tego całego syfu.
Jest jeszcze druga strona medalu. Przez decyzję dodania jakiś programów 28 z 55 dostępnych na rynku antywirusów (w tym także te popularne jak Kaspersky, Symantec, Avast, NOD32 itp., cała lista na stronie VirusTotal) uznają Wasz program za zagrożenie dla komputera i kasują go. Myślicie, że zwykły użytkownik będzie się zagłębiać w szczegóły dlaczego antywirus wyświetlił mu komunikat informujący o zagrożeniu i skasował instalkę Napiprojekta? Myślicie, że ktoś pofatyguje się poszukać w Google co znaczy określenie not-a-virus:AdWare.Win32.OpenCandy.bh ? Według mnie zwykły użytkownik nawet nie zainteresuje się określeniem not-a-virus i przyjmie do wiadomości, że jeżeli antywirus go ostrzegł to na pewno musi być to wirus. W ten sposób tracicie rzeszę "klientów" czyli jakby nie było potencjalnych wpływów z wyświetlania samych reklam na rzecz konkurencji a na pewno nie macie monopolu na Napisy. Bierzcie przykład z konkurencji (nie będę reklamować ale TVN24 na pewno coś wam mówi Smile ). Ich program współczynnik wykrycia ma na poziomie 0/55



EDIT
Co do wsparcia to tak, wsparłem Was pod koniec 2012 roku. Wtedy dość często używałem Wasz program. Dwa przelewy (dotpay), w sumie około 50 zeta. A czemu to pytanie? Od końca 2012 przestałem używać programu ponieważ napisy przestały mi być potrzebne. Trafiłem do Was na dniach ponieważ potrzebowałem napisów do paru japońskich produkcji (ni w cholerę nie rozumiem tego języka Smile ). Napiprojekt w 2012 wywarł na mnie duże wrażenie (lubiłem Was) ale niestety musiałem skorzystać z konkurencji. U Was zostawiłem tylko ten temat na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lis 07, 2016 02:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, Napisy24 ma program, którego antywirusy nie wykrywają. Program ten jednak działa niepoprawnie, zasysa napisy z innych baz (między innym Napiprojekt), ściąga napisy gorsze, gdy dostępne są lepsze i ma masę błędów.

Jestem tłumaczem, tu jestem moderatorem, tam tłumaczę i wrzucam swoje napisy, siedzę w temacie, więc wiem, co mówię.

Co do strony Virus Total i innych zagadnień nie musisz mnie edukować, bo z racji wykształcenia muszę takie rzeczy wiedzieć i znam temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
terek74



Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 12, 2016 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peciaq napisał:
Tak, Napisy24 ma program, którego antywirusy nie wykrywają. Program ten jednak działa niepoprawnie, zasysa napisy z innych baz (między innym Napiprojekt), ściąga napisy gorsze, gdy dostępne są lepsze i ma masę błędów.


I tutaj się zgodzę w 90% z powyższym stwierdzeniem Smile . Przynajmniej odnośnie bazy napisów Napi. Przyznam, że nie wiem jak jest teraz ale jeszcze kiedyś najmniej % pomyłek właśnie miałem z napisami ściągniętymi z bazy Napi. Podejrzewam, że dalej tak jest ale tego już nie potwierdzę.
Ale jest jedno poważne ale. Może i faktycznie wszystko co powyżej jest prawdą, może faktycznie Napi jest lepszy (pod względem technicznym) od N24. Problem leży w całym dodatkowym syfie dodanym do instalki. Aha, tak przy okazji zauważyłem jedno małe kłamstwo w Twojej wcześniejszej wypowiedzi. Pozwolę sobie zacytować fragment:

peciaq napisał:
silnik reklamowy odpowiedzialny za proponowanie jakichś programów podczas instalacji. Nie są to żadne wirusy, po prostu w odpowiednim momencie odznaczasz "ptaszka" albo dajesz "NIE" i proponowany software się nie instaluje.


Z ciekawości zainstalowałem Wasz program Napi na odseparowanej Windzie i niestety instalator przeprowadził mnie przez cały proces instalacji NIE pytając ani razu o zgodę na to czy instalować niezapowiedziane dodatki czy też nie.


peciaq napisał:
Co do strony Virus Total i innych zagadnień nie musisz mnie edukować, bo z racji wykształcenia muszę takie rzeczy wiedzieć i znam temat.

To w takim razie przepraszam, odniosłem mylne wrażenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 13, 2016 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

terek74 napisał:
Z ciekawości zainstalowałem Wasz program Napi na odseparowanej Windzie i niestety instalator przeprowadził mnie przez cały proces instalacji NIE pytając ani razu o zgodę na to czy instalować niezapowiedziane dodatki czy też nie.


Zgłoszę to zatem Adminowi. Byłem pewien, że pyta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lis 13, 2016 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

terek74 napisał:
Z ciekawości zainstalowałem Wasz program Napi na odseparowanej Windzie i niestety instalator przeprowadził mnie przez cały proces instalacji NIE pytając ani razu o zgodę na to czy instalować niezapowiedziane dodatki czy też nie.


Instalator nie pytał o dodatkowe zgody ponieważ żaden dodatek nie został u Ciebie zainstalowany wraz z NapiProjekt.

Od czerwca '16 OpenCandy zawiesiło działalność, w związku z czym wraz z instalatorem nie są oferowane żadne dodatki do przeglądarek. Do dnia 08.11.2016 instalator zawierał nieaktywne komponenty OpenCandy, co mogło generować fałszywe alarmy.

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
terek74



Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 19, 2016 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@admin dziękuję za podmianę instalatora. Fakt, aktualna wersja instalatora dostępnego na http://napiprojekt.pl/download nie posiada żadnych szkodliwych dodatków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group