Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Dodawanie filmu do bazy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafi11a



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 142

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 6 podziękowań w 6 postach

Skąd: P-wice Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 19:18    Temat postu: Dodawanie filmu do bazy Odpowiedz z cytatem

Zawsze jest wymagany link do filmwebu. Ja chcę zaproponować żeby nie zawsze było to konieczne, jest wiele filmów, które w bazie filmwebu nie ma a jest na innym, np. imDB. Dodawianie filmów do takich baz jest bardzo uciążliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 19:18    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat wałkowany od początku powstania bazy, takie założenie przyjęliśmy i tak zostanie. Wcześniej czy później dany film znajduje się w bazie FW, dodawanie filmów które mają premierę za rok albo dwa i których nie ma na filmwebie jest zbyteczne. A jak masz film którego wyjątkowo tam nie ma to też masz możliwość dodania do bazy FW, ja już tak kilka razy robiłem.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam. Użytkownicy często dodają filmy z przyszłości, które nawet na filmwebie mają tytuł "roboczy" a potem tylko edycja i dodatkowa robota.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
y0rgi
VIP



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 7

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2016 10:12    Temat postu: Odkopuje temat. Odpowiedz z cytatem

Hej,

Dlaczego w takim razie NapiProjekt stawia na FilmWeb, na którym często nie ma filmów/seriali?
Nie byłoby lepiej wymagać linku do IMDB? Posiada o wiele więcej użytkowników i dodatkowo są oni z różnych krajów przez co nawet lokalne produkcje znajdują się w ich bazie.
Ewentualnie wymagać linka do co najmniej jednego portalu. (kto wie, może stawiacie na polskie portale).

Nie chce negować waszego założenia, ale ono po prostu utrudnia życie społeczności NapiProjektu.
Nie mam ochoty specjalnie zakładać konta na FW i dodawać tam filmu, żeby móc to zrobić tutaj.
Co do wspomnianego przez criskrakow dodawania filmów "z przyszłości", można przecież to zablokować - użytkownik musi podać rok produkcji.
Zdaje sobie sprawę, że może nie wygląda to na skomplikowane ze strony użytkownika końcowego -
nie wiem jaki jest wasz model danych, jaka logika kryje się pod spodem strony i klienta oraz jaki impakt miała by taka zmiana -
ale byłbym wdzięczny za odpowiedź bardziej konstruktywną niż "nie bo nie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

między innymi wiąże się to też ze skryptami, które np "proponują" niektóre wpisy zawarte w Filmwebie (typu kraj pochodzenia, reżyser itp) a których to danych nie zawsze dodający umieszcza.
co do filmów "z przyszłości" zawsze byłem za tym, aby takich nie dodawać (np przy dodawaniu filmu wskazać odpowiedni plik) ponieważ my nie jesteśmy serwisem filmowym, tylko serwisem z napisami, więc jeżeli nie ma filmu, to i napisów do niego (zdarza się też, że po zapowiedzi danego tytułu, okazuje się że produkcję ww zarzucono i nigdy się nie ukaże) Najbardziej logicznym by było, że pierwszy który wejdzie w posiadanie danego filmu dodaje go dopiero do Bazy napi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
y0rgi
VIP



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 7

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram w 100% idee zablokowania możliwości dodawania filmów, które dopiero powstają - Twój argument o serwisie z napisami jest jak najbardziej trafny.

Co do skryptów: można przecież stworzyć skrypty dla każdego z portali i napisać provider, który podstawie link został dodanego do filmu/serialu dostarczałby odpowiednie skrypty.
Zdaje sobie sprawę, że to dodatkowa praca i podejrzewam, że nie mała.
Z drugiej strony portale z filmami posiadają własne API, które można wykorzystać (publiczne lub mniej publiczne (jak w przypadku FilmWeb)) i mocno uprości to całą pracę.

Osobiście sądzę, że zamykanie się tylko na jedne portal jest sporym ułatwieniem ale może powodować pewne problemy.
Przykładowo:
1) co gdy na FilmWeb brakuje informacji o np. kraju pochodzenia czy reżyserze?
2) serwer FilmWeb pada na jakiś okres czasu.
3) FilmWeb zawija się z Internetów? (mało prawdopodobne, ale kto wie)

Jeśli wciąż nikogo nie przekonałem to proszę powiedzcie mi po co w ogóle dodano możliwość podawania linków do innych portali, skoro w żaden sposób nie są one wykorzystywane przez Napi, a sama możliwość ich dodania istnieje dopiero wtedy, kiedy istnieje taka pozycja na FilmWeb?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group