Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napisy po kilku linijkach wieszają się.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rs1975



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 09:13    Temat postu: Napisy po kilku linijkach wieszają się. Odpowiedz z cytatem

Witam.

Szukałem wczoraj rozwiązania, niestety nie potrafię stwierdzić gdzie tkwi błąd.
Posiadam stacjonarny odtwarzacz blu-ray Philips BDP3280. Od pewnego czasu, napisy pobierane z "napiprojekt" wieszają się podczas filmu. Działają poprawnie jedną lub kilka linijek, następnie nie wyświetlają się wcale.
Próbowałem zabawy w opcjach z kodowaniem, formatem, sprawdzałem nawet z kilkoma wersjami filmu i cały czas to samo.
Dziwne jest to, że na płytach które posiadam, filmy działają prawidłowo. Problem w tym, że były one nagrywane jakiś miesiąc temu, napisów szukałem z bardzo starego "napiprojekt". Nie pamiętam wersji, jakaś dwu letnia co najmniej.
W między czasie zmieniłem system z Win7 na Win 8. Lecz czy to może być przyczyną ?

dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 09:13    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z instrukcją twojego odtwarzacza:

? Aby skorzystać z napisów dialogowych, upewnij się, że plik zawierający napisy ma dokładnie taką samą
nazwę, jak plik wideo DivX. Jeśli na przykład film wideo DivX nazywa się ?film.avi?, plik napisów należy
zapisać pod nazwą ?film.srt? lub ?film.sub?.
? Ten odtwarzacz umożliwia odtwarzanie plików napisów z następującymi rozszerzeniami: .srt, .sub, .txt, .ssa
i .smi.

Jak ściągasz z napi to nazwa na pewno się zgadza.
Spróbuj ustawić pobieranie napisów w kodowaniu ANSI
Aby lepiej ci pomóc prześlij mi napisy, które ci działają na tym odtwarzaczu na adres yagis@napiprojekt.pl.
Prześlij do mnie także napisy, które u ciebie nie działały.
Będę miał możliwość ich porównania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rs1975



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłałem. Dziękuję za zainteresowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sie 03, 2013 00:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te napisy, które działają masz w formacie MicroDVD i w kodowaniu ANSI.

Ten napis
Redemption.1080p.WEB-DL.DD5.1.H.264-HKD (2).txt

również ma takie formatowanie ale piszesz, że nie działa co jest trochę dziwne. Może nazwa pliku się nie zgadza bo masz dopisek (2) i wgrałeś je na płytę z filmem nie dopasowując nazwy.

Spróbuj na razie w ustawieniach pobierania zmienić zgodnie z tym co pisałem wyżej (czyli format MicroDVD i kodowanie ANSI). Na odtwarzaczu powinieneś również mieć wybrane odpowiednie kodowanie.
Pytanie jest takie czy sposób nagrywania na płycie ma jakiś wpływ na plik tekstowy. Wątpię, żeby jakiś program ingerował w format pliku. Nie wiem natomiast jak z nazwą. Zależy też czy nagrywasz wbudowanym programem w Windows czy używasz zewnętrznego programu (polecam CDBurnerXP).
Niestety pod kątem samego nagrywania zbyt dużego doświadczenia nie mam więc tutaj za wiele pomysłów mi do głowy nie przychodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rs1975



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sie 03, 2013 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W odtwarzaczu mam możliwość wyboru ścieżki napisów. Napisy nie muszą się tak samo nazywać jak film. Z tym nie miałem nigdy problemu.

Nagrywam przeważnie filmy w formacie "mkv" na pamięć przenośną (USB 3.0).

Format MicroDVD i kodowanie ANSI sprawdziłem. Dalej to samo. Co ciekawe, po pobraniu napisów z takimi opcjami, mam napisy angielskie. A w notatniku po otwarciu są polskie. Tłumaczy w locie ? Cuda się dzieją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rs1975



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sie 03, 2013 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co sprawa rozwiązana. Wygląda to na problem z plikami "mkv".
Ogromne podziękowania za pomoc dla kolegi yagis'a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rs1975 napisał:
Dalej to samo. Co ciekawe, po pobraniu napisów z takimi opcjami, mam napisy angielskie. A w notatniku po otwarciu są polskie. Tłumaczy w locie ? Cuda się dzieją.

Smile Dobre!
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
rs1975



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem nagle powrócił. To już czwarty czy piąty film którego napisy na BDP3280 nie są odtwarzane.

Ostatni przykład to "47 Ronin" lub "Hobbit - Pustkowie Smauga" Pobrałem sporo napisów z wszelakimi opcjami, albo nie są widoczne w odtwarzaczu, albo działają minutę lub dwie i stają w miejscu. Zmieniałem pliki na dokładnie takie same nazwy, próbowałem wszystkich opcji kodowania i formatu.
Nie chce mi się wierzyć, aby nagle odtwarzacz zwariował. Zwłaszcza, że filmy z napisami sprzed roku czy wcześniej (nawet te w formacie "txt"), działają bez zarzutu.

Proszę o jakieś dobre rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Mar 23, 2014 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy filmy które wymieniłeś to mkv?
jeśli tak, to sprawdź na kompie, czy nie mają wbudowanych napisów, w mkv można tak i nie jest to "wbudowanie" w strumień video, tylko plik tekstowy wszyty w całość i możliwy do wyłączenia lub edycji.
być może podwójne napisy i odtwarzacz "głupieje",
jeśli problem dotyczy standartowych divixów, to nie mam pojęcia, ale raczej sprawa nie leży po stronie napisów, łatwo to sprawdzić wrzucając do jednego katalogu film np ww 47 ronin i plik tekstowy z innego filmu który aktualnie "chodzi" - wiadomo, że będzie wyświetlało bzdury, ale rzecz w tym czy zawiesi po kilku linijkach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group