Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Krzaczki zamiast polskich znaków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czerep93



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 21:42    Temat postu: Krzaczki zamiast polskich znaków Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Ostatnio musiałem sformatować dysk i przeinstalować system (windows 7), podczas robienia tego coś się zwaliło i system zainstalował się w języku angielskim (wcześniej był po polsku i zależało mi żeby tak pozostało), kombinowałem szukałem aż wkońcu udało mi się pobrać łatkę polonizującą. (plik nazywał się visalizator.exe + do tego jakiś polski pakiet działający na 64 bit)
Co prawda mam teraz język polski, ale przez tą łatkę we wszelkich programach zamiast polskich znaków pojawiają się "krzaczki". (Jedynym wyjątkiem jest "ó" które jest normalne). Zasadniczo mi to nie przeszkadza bo większość rzeczy robię orientacyjnie, lecz problem pojawił się gdy chciałem obejrzeć film. Otóż, napisy w filmach również są pełne krzaczków. Dodam, że otwierając je przez notatnik, także widzę tam krzaczki. I teraz mam do was parę pytań:

1. Czy jest w ogóle opcja żeby naprawić jakoś tę łatkę żeby całość wyglądała normalnie?
2. Jeżeli pkt 1. jest niewykonalny lub będę potrzebował dużo czasu to czy jest możliwość ustawić coś w programie napiprojekt, żeby plik z napisami zawierał polskie znaki (bo podejrzewam że przez tą łatkę napi projekt mógł sam sobie jakiś dziwny krzaczkowaty język albo kodowanie ustawić domyślnie)
3. Co jeśli pkt 1. i 2. nie są do rozwiązania? Smile

Pozdrawiam Smile

ps. oczywiście polskich znaków ja sam mogę używać jak zresztą widać w poście Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 21:42    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może coś z tego wątku okaże się pomocne.

http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=10716

albo to

http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?p=37901&highlight=#37901
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dianus2mix



Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 7

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po prostu zmien jezyk na polski, mi to pomoglo, krzaki zniknely
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group