Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Polskie znaki Panasonik DVD S33-PROBLEM

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
finek70



Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 08:36    Temat postu: Polskie znaki Panasonik DVD S33-PROBLEM Odpowiedz z cytatem

Ten problem istnieje od tygodnia . Po pobraniu napisow i zgraniu na plyte DVD PANASONIC S33 nie rozpoznaje znakow polskich: ś, ć, ...itd.Wczesniej z czytaniem napisow nie bylo problemu.Zamiast slowa ZAŁÓŻ wyskakuje ZALL_FA.Trudno sie to czyta.Prosze pomozcie Przeczytalem instrukcje DVD.Nie ma opcji do ustawien. Jesli pamietam nie bylo wczesniej problemow i jesli mnie pamiec nie myli to przed tygodniem zainstalowalem nowa wersje NAPIPROJEKT.
Opcje Napi to:
DOMYSLNIE POBIERAJ NAPISY: w jezyku POLSKIM w formacie SRT (SubRi w kodowaniu UTF-8
DOMYSLNE PLIKI Z NAPISAMI ZAPISUJ Z ROZSZERZENIEM: MicroDVD: TXT SRT: srt MPL2: txt TMPlayer :txt
Przy instalacji zaznaczylem opcje ze filmy beda odtwarzane na odtwarzaczu stacjonarnym.
Ostatnio sciagniete filmy i napisy przez NapiProjekt w ktorych jest ten problem to: Skyfall 2012 TS XViD UNiQUE, The.Dark.Knight.Rises.2021.BDRip.XivD-SPARKS.
Jestem w tych sprawach laikiem.Rzadko sciagam filmy i nie za bardzo sie na tym znam wiec bardzo prosze o pomoc.Sadze ze powielilem byc moze temat ale moze ktos mi podpowie.Jakiekolwiek suestie.Prosze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 08:36    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poprzednim temacie jest opisany także problem z odczytem napisów na tym samym odtwarzaczu.

http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=10664


Spróbuj ewentualnie kodowania ANSI.

Porównaj plik tekstowy z napisami, które działają z tym, który nie działa.
Linia napisu w formacie SubRip powinna wyglądać tak:
Cytat:

1
00:00:38,842 --> 00:00:43,304
Linia 1 napisu 1,
linia 2 napisu 1.


Sprawdź czy wszystko się zgadza zwłaszcza w kodzie czasowym - kropki, przecinki itp.

Napi powinien prawidłowo konwertować takie pliki ale sprawdź to u siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
finek70



Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki.Zmienilem na ANSI.I zaraz sprawdze Przy filmie SKYFALL nadrzuca mi napisy tzn. napisy z poprzedniego wyswietlenia pokazuja sie nad nastepnymi napisami przy Batmanie tak nie jest ale tez nie ma polskich znakow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może to kwestia tego że jedna linijka napisów kończy się a tym samym czasie rozpoczyna następna. Nie ma pomiędzy nimi żadnej przerwy czasowej. Tak czy inaczej daj znać, jak wygląda kwestia działania napisów. Wielu użytkowników ma podobne problemy i dla wielu byłoby to pomocne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
finek70



Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz znalazlem problem.Dziekuje Ci za naprowadzenie mnie.Utworze nowy temat dotyczacy ustawien tego DVD dla tych co moga miec problemy.Prosze o zamkniecie tego tematu

Temat zdublowany, wyjaśnienie przeniesione z postu użytkownika

Posiadacze DVD Panasonic S-33 wiedza ze jest to DVD dobre ale sprawiajace problemy.Mialem takie ostatnio.Napisy sciagniete z Napi wygladaly jak krzaczki w miejscu polskich liter i byly nie do odczytania.Wczesniej nie bylo takich problemow.Sadze ze wina nie lezy po stronie Napi ani nie po stronie DVD. Jeden z kolegow takrze pisal ze musi oddac DVD do naprawy.Rozwiazanie jest proste.Po zainstalowaniu nowej wersji NapiProjekt i zaznaczeniu opcji odtwarzania na odtwarzaczu stacjonarnym pliki z napisami sciagaly mi sie z koncowka .srt . Nie wiem czy zmiana opcji kodowania z UTF-8 (po zainstalowaniu NP taka wlasnie byla zaznaczona) na ANSI cos dala ale po tych zmianach Napisy sa czytelne i nie mam zadnych problemow.Ponizej podaje moje ustawienia.Dziekuje za pomoc Yagisowi bo bez niego taki laik jak by na to nie wpadl.

OPCJE NAPI PROJEKT:
DOMYSLNIE POBIERAJ NAPISY:
W JEZYKU: POLSKIM
W FORMACIE: SRT(SubRip)
W KODOWANIU: ANSI

DOMYSLNIE ZAPISUJ Z ROZSZERZENIEM:
MicroDVD: txt SRT: txt MPL2: txt TMPlayer txt
Zycze powodzenia . Mnie to pomoglo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat poruszony w innym poście, zamykam bo użytkownik znalazł wyjaśnienie problemu
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group