Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Problem z zamianą ścieżki dźwiękowej oryginalnej na własną

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Film
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sloan



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 08:10    Temat postu: Problem z zamianą ścieżki dźwiękowej oryginalnej na własną Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam wszystkich.Mam pewien problem z którym niemogę sobie poradzić.Otóż chcę w filmie który jest w jakości dvd (MPEG 2) wyeliminować ścieżkę dźwiękową oryginalną całkowicie i nałożyć swoją i oczywiście zsynchronizować odpowiednio aby to miało ręce i nogi czas filmu jak i ścieżki dźwiękowej jest identyczny.Znacie może jakiś programik który pozwoliłby mi ten problem rozwiązać???Bo próbowałem w NERO 8 gdzie jest podprogramik Nero Vision 5 oraz PINNACLE STUDIO 11 ULTIMATE ale niestety tam niema tych funkcji co bym je potrzebował.Liczę na waszą pomoc i jak możecie to proszę albo o konkretne info jeśli będzie programik w języku angielskim bo niestety niekażdy perfekcyjnie ma go obcykanego ewentualnie spolszczenie do niego lub najlepiej programik w języku ojczystym będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
_________________
Płyta gł.GIGABYTE model:GA-M57SLI-S4 , procek AMD Athlon 5400+ Dual Core , grafika GeForce 8800 Ultra EVGA 768 MB , 384 bit , pamięć 2250 MHz PCI EXPRESS , dyski twarde 250GB i 200GB Sata 2 Caviar , karta dźwiękowa Audigy 2000 Creative , nagrywarki dvd PLEXTOR i LG , ram 4GB firmy GEIL 800MHz , zasilacz CHIEFTEC 450W , system operacyjny XP Home Edition.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 08:10    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
szamansfer



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 01:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy podziała z formatem MPEG 2. Ja robie to tak: potrzebny jest program VirtualDubMod 1.5.10.
1 Kliknij File >>> Open video file ( jeśli pojawia się komunikat o zmiennym bitrate (VBR) -zawsze klikaj w nim NIE !!)
2 W zakładce Video zaznacz opcję: Direct stream copy.
3. Streams >>> Stream list >>>Disable - aby calkowicie usunąć dźwięk z pliku video.
4. File>Save -zapisać w dowolnym miejscu na dysku
5. Teraz należy połaczyć plik audio( koniecznie w formacie MP 3)z plikiem video, File >>> Open video file - aby otworzyc wczesniej zapisany plik
6. Zakładka Video i zaznaczyć opcję Direct stream copy.
7. Streams >>> Stream list >>> Add i wskazać plik MP 3 z dzwiękiem
8. W otwierajacym się oknie kliknij prawym przyciskiem myszy na szare pole zawierajace info o pliku mp3 i wybierz opcję Interleaving.
9. Masz możliwosc przesunięcia (synchronizacji) dźwieku względem obrazu. Dla mp3 o jakości 96, 112, 128, 160, 192 kbps w pole Preload wpsz 500. W pole Interleave Audio Every wpisz 1 oraz zostaw zaznaczone pole Frames.
7. W polu Delay Audio Track By? wpisz opóźnienie lub przyśpieszenie dźwięku w stosunku do obrazu.
8. Save As i gotowe.
Nie próbowałem jeszcze z formatem MPEG 2, nie wiem czy VirtualDub Mood go łyknie. Pozdr Twisted Evil

Ps: wyczytałem, ze podobno VDMood łyka MPEG 2 Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sloan



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyczerpujące informacje jednakże wolałbym aby zapis audio odbywał się nie w systemie mp3 bo kiepska jakość jest bynajmniej dla mnie a w systemie wav aby móc ją dograć , wówczas praktycznie nic nie tracę na jakości fonii.
_________________
Płyta gł.GIGABYTE model:GA-M57SLI-S4 , procek AMD Athlon 5400+ Dual Core , grafika GeForce 8800 Ultra EVGA 768 MB , 384 bit , pamięć 2250 MHz PCI EXPRESS , dyski twarde 250GB i 200GB Sata 2 Caviar , karta dźwiękowa Audigy 2000 Creative , nagrywarki dvd PLEXTOR i LG , ram 4GB firmy GEIL 800MHz , zasilacz CHIEFTEC 450W , system operacyjny XP Home Edition.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szamansfer



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostaje chyba tylko zabawa w Adobe Premiere 7.0 który łapie format MPG2 i pozwala na dodanie audio w formacie waw. Edycja jak w poprzednich wersjach odbywa sie w formie graficznej, czyli podobnie jak w większości programów do obróbki dzwieku. U mnie niestety nie intaluje się wersja 7.0 ze względu na wymagania sprzętowe. Warto spróbować. Nie wiem jak będzie później z zapisem w zadowalajacej wielkosci pliku. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sloan



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wielkie dzięki za pomoc.Mam nadzieję że poskutkuje ten programik i spełni oczekiwania moje.
_________________
Płyta gł.GIGABYTE model:GA-M57SLI-S4 , procek AMD Athlon 5400+ Dual Core , grafika GeForce 8800 Ultra EVGA 768 MB , 384 bit , pamięć 2250 MHz PCI EXPRESS , dyski twarde 250GB i 200GB Sata 2 Caviar , karta dźwiękowa Audigy 2000 Creative , nagrywarki dvd PLEXTOR i LG , ram 4GB firmy GEIL 800MHz , zasilacz CHIEFTEC 450W , system operacyjny XP Home Edition.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group