Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Pytajniki zamiast polskich znaków.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ejsus



Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 2

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lip 06, 2017 19:51    Temat postu: Pytajniki zamiast polskich znaków. Odpowiedz z cytatem

Witam, wiem że temat wałkowany do znudzenia ale mam problem z którym trudno mi sie uporać gdyż próbowałem wszystkiego co znalazłem na ten temat w internecie ale nic nie pomogło. Przy pobieraniu napisów do jakiegokolwiek serialu czy filmu zamiast polskich znaków mam pytajniki i jakieś inne znaki. Ustawiałem różne kodowania, zmieniałem region na Polski i dalej jest to samo. Poniżej zdjęcie z napisami do Black mirror.

https://scr.hu/A7k4X7
Pragne dodać że w instalatorze napiprojekt(nie wiem jak w innych nie zwróciłem uwagi) mam takie same znaki. Może ktoś ma jakiś pomysł?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Czw Lip 06, 2017 19:51    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lip 09, 2017 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj ten post i sprawdź ponownie opisane w nim ustawienia:
http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=11975

Jeżeli wszystko co tam jest opisane jest tak ustawione, to problem może być w samym pliku jeżeli we wszystkich programach tak zostaje wyświetlany. Poza tym musisz sprawdzić na nie zmienionym pliku, bo jeżeli sprawdzasz na tym, na którym zmieniłeś wcześniej kodowanie, czy cokolwiek innego, to nadal może wyświetlać niektóre znaki błędnie.

Wrzuć też link tutaj do oryginalnego pliku z tymi napisami.

Możesz też sprawdzić w ustawieniach NapiProjekt w jakim kodowaniu program pobiera napisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ejsus



Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 2

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lip 09, 2017 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W region i język mam ustawione wszystko na Polski, nawet język wyświetlania zmieniłem bo przed formatem miałem po Angielsku i działało normalnie. W programie domyślne było ustawione kodowanie UTF-8, zmieniałem na ANSI, ASCII i reszte dalej było to samo. Raczej to nie jest błąd samego pliku z napisami bo pobierałem losowe napisy do jakiś filmów i były te same znaki tak samo próbowałem pobierać napisy z innej strony i jest to samo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lip 10, 2017 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź prywatne wiadomości na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lip 12, 2017 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich z podobnym problemem:

Po wymianie maili znaleźliśmy z ejsus'em rozwiązanie:

Zmienić ustawienia na angielski, restart, z powrotem na polski i restart. Powinno działać :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
morszczuk22



Dołączył: 08 Mar 2022
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 08, 2022 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redherring napisał:
Dla wszystkich z podobnym problemem:

Po wymianie maili znaleźliśmy z ejsus'em rozwiązanie:

Zmienić ustawienia na angielski, restart, z powrotem na polski i restart. Powinno działać Smile


Dzięki mi pomogło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bigbadwolfpl



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Cze 21, 2022 01:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi nie pomogło, co jest dziwne bo mam wrażenie że wcześniej tego problemu nie miałem. Część napisów pozyskując przez KickAssSubtitles wszystko działa, tylko u nich nie ma akurat tych których szukam (Ronin w wersji remastered), najlepsze jest to że pobierając poprzez menu kontekstowe odpowiadające za dobieranie napisów do pliku czy to po prostu po kolei lecąc przez pliki przez bazę danych na stronie trafiłem tylko na krzaki zamiast polskich znaków ( w przypadku tego filmu). Co ciekawe w przypadku innego filmu kiedy menu kontekstowe dawało mi wykrzaczone napisy to pobrałem inną wersję osobno z bazy danych napiprojekt i te już były ok. O co tutaj chodzi to nie wiem, zmienianie kodów na ANSII, UTF-8 nic w moim wypadku nie daje. To nie jest stały błąd, w jednym filmie da mi napisy dobre, w innym wykrzaczone, czasami pobierze mi dobrą wersję od razu a czasami muszę po kolei przeglądać pliki z bazy danych i po kolei pobierać i sprawdzać czy będę miał pytajniki czy normalnie ą i ę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group