Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

trojan

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxxx
Gość








Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 12:40    Temat postu: trojan Odpowiedz z cytatem

witam dodawalem dzis napisy i wyskoczyl mi alert z nortona Details: Rule "Default Block Phinneas Phucker Trojan horse" blocked communication. Local address: 241.10.0.0(2801).
Process name is "C:\Program Files\NAPI-PROJEKT\napisy.exe".
Powrót do góry
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 12:40    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
zaintrygowany
Gość








Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 11:33    Temat postu: napisy.exe to trojan? Odpowiedz z cytatem

program Anti-trojan Shield wykrywa napisy.exe jako LamersBackDoor.v26.FLB.client
gratuluje twórcom programu
Powrót do góry
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz pislame w innym poscie ze program antywirusowy/antytrojanowy sie myli poniewaz program jest spakowany UPXem

nastepna wersja nie bedzie juz spakowana, wiec nie bedzie falszywych alarmow.


pozdrawiam


Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wirusyatakujooo



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no Panowie, coś jest chyba nie tak. Używam NapiProjekt od dawna, już nie pamiętam jak się ustawia napisy, bo Wasz program robił to za mnie. Jestem Wam wdzięczny za ten wynalazek. Jednakże AVG i nawet Chrome wykrywa wirusy. Aż specjalnie zrobiłem konto ;p

"Na następnej stronie znajdują się szkodliwe programy

Osoby dokonujące ataków na stronie www.napiprojekt.pl mogą podstępem próbować nakłonić Cię do zainstalowania programów obniżających jakość przeglądania internetu (np. zmieniających stronę główną lub powodujących pokazywanie dodatkowych reklam na stronach, na które wchodzisz)."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrome jest najlepszym antywirusem, a zaraz za nim avg Wink
taka informacja jak powyżej odnosić się może do 99% stron uznanych za normalne, napisz o przypadkach, gdy z powodu wejścia na stronę napi zainstalował ci się jakiś malware.
Nie było? to wiesz co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 01:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak jedyne co mi przychodzi na myśl w tej sprawie (choć nie jestem pewien na 100% jak to jest napisane), ale prawdopodobnie chodzi o reklamy wyświetlające się podczas pobiernia napisów (chyba ktoś kiedyś gdzieś na forum wspominał o OpenCandy).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wirusyatakujooo



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, czytałem poprzednie tematy. Mam zaufanie do AVG, bo miałem sytuacje, kiedy dosłownie ok. dziesięć antywirusów nie mogło usunąć mi pewnego wirusa, a AVG jako jedyny dał radę. Jednak nie jest idealny i nie akceptuję wyjątków, nawet jak mu kliknę "pozwól' to i tak wywali plik w pizdu, że tak się brzydko wyrażę Very Happy.

Zainstalowałem starszą wersję NP i nie działa. Niech będzie. Wyłączę AVG i zainstaluję najnowszą. Mam nadzieję, że nie wgra mi się żaden trojan. W razie co, napiszę. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą instalowałem na nowym komputerze Napiprojekt prosto ze strony napiprojekt.pl, pobrany przeglądarką Chrome. Jest to czysty plik, jedyne co trzeba zrobić to odznaczyć w trakcie instalacji zgodę na instalację AVG. Program jest zaufany, używam go od lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plonking
VIP



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

W tym temacie http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=11923&postdays=0&postorder=asc&start=15
piszecie:

Cytat:
Usunęliśmy wtyczkę Open Candy - instalator jest już czysty.
Wtyczka powodowała zbyt wiele problemów - zwłaszcza ostatnio sugerowane aplikacje były bardzo uciążliwe.


Jednak instalując najnowszą wersję NapiProjektBuild_2.2.0.2399d.exe podczas instalacji w umowie licencyjnej jest wpis o OpenCandy

Cytat:

OpenCandy End User License Agreement (EULA)
Date of last revision: March 7, 2012
PLEASE READ THESE TERMS BEFORE PROCEEDING WITH THE INSTALLATION OF THE SOFTWARE. BY AGREEING TO THESE TERMS YOU ARE GRANTING US PERMISSION TO PROVIDE RECOMMENDATIONS OF THIRD PARTY SOFTWARE IN ACCORDANCE WITH THE FOLLOWING TERMS AND THE TERMS OF OUR PRIVACY POLICY.
What We Do
The developer of the software ("Software") you are installing has chosen to use the OpenCandy Network ("We") to provide recommendations of other third party software. All third party software participating in the OpenCandy Network must adhere to strict policies that ensure only compliant software is recommended. In the event an OpenCandy recommendation is shown, the recommendations will only occur once during the installation of the Software.
How Our Recommendations Work
As part of the installation process, a temporary file transmits anonymous, non-personally identifiable information about your computer system in order to help us determine what third party software would be appropriate to recommend. If a recommendation is shown and you choose to install such recommended third party software, then the third party software will be downloaded and installed. If a recommendation is not shown, or you choose not to install such recommended third party software, then no third party software will be downloaded or installed.

Reasonable efforts are made to ensure any temporary files created are automatically removed after the installation process is completed, regardless of whether a recommendation is made, and regardless of whether you choose to install any software. Please note, however, that some files may not be able to remove themselves until the next system restart.
Recommended Third Party Software
You are NEVER required to install any recommended third party software, and you will not be required to install any third party software as a condition to install the Software. We will never install any third party software without your express consent. Recommended third party software is also subject to its own separate license agreement(s).
How We Use Your Data
We are strong advocates for consumer privacy, and we do NOT collect or store any personally identifiable information. Any information transmitted to our servers is anonymous and may be stored in the aggregate to help us improve our services. All information is collected and used in accordance with our Privacy Policy, available at: http://www.opencandy.com/privacy-policy.
DISCLAIMER; LIMITATION OF LIABILITY
WE PROVIDE ALL RECOMMENDATIONS OR THIRD PARTY SOFTWARE "AS IS," "WITH ALL FAULTS," AND WITHOUT ANY WARRANTY WHATSOEVER, AND DISCLAIM ALL WARRANTIES, EXPRESS OR IMPLIED, INCLUDING ANY IMPLIED WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR ANY PARTICULAR PURPOSE, TITLE OR NON-INFRINGEMENT. WE ARE NOT LIABLE TO YOU OR ANY OTHER PERSON FOR ANY INCIDENTAL, CONSEQUENTIAL, SPECIAL, DIRECT, INDIRECT, PUNITIVE OR EXEMPLARY DAMAGES IN CONNECTION WITH ANY RECOMMENDATION OR THIRD PARTY SOFTWARE.
Miscellaneous
These Terms are governed by and interpreted, construed and enforced in accordance with the laws of the State of California, United States of America, without respect to its choice of law provisions. Any action is subject to the exclusive jurisdiction of the state or federal courts in California, and you irrevocably submit to the personal jurisdiction in such courts.
Third Party Software Uninstallation
We ensure that all OpenCandy recommended third party software which may be installed allows for simple uninstallation without harming your computer, and without leaving files or applications behind.
If you have any feedback or questions, please email us at: license@opencandy.com.


Tak samo, podczas instalacji, instalator łączy się z serwerami OpenCandy


VirusTotal również krzyczy o OpenCandy https://www.virustotal.com/pl/file/0653b3074e3459f5a8ed044ae2f3fc3693a9ea3eee613338ee50cfa28c01d008/analysis/

Czy ponownie dodaliście OpenCandy do instalatora i programu ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fazyk



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pobrałem program z Waszej strony, spakowany. Nawet nie zdążyłem go rozpakować, nie mówiąc o instalacji, jak mi go antyvirus wyrzucił...
Bez programu napisów też nie mogę pobrać...
Szkoda, bo niektóre napisy są tylko tutaj Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Błędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group