Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Jaka jest idea tego portalu? Bo chyba nie pomoc innym
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lianette



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 19:58    Temat postu: Jaka jest idea tego portalu? Bo chyba nie pomoc innym Odpowiedz z cytatem

Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego ten projekt przestał pomagać ludziom?

Ściągam od Was regularnie napisy od lat. Czasami jak nie ma pasujących do wersji przeglądam wszystkie dodane w bazie i na podstawie porównań wybieram najlepsze, a jeśli są idealnie zgrane - dodaję dla innych, co by nie byli zawiedzeni przy ściąganiu przez program. Zawsze robię to na zasadzie: wchodzę do bazy NapiProjekt, weryfikuję ściągnięte napisy, dodaję do kolejnej wersji przez aplikację.

Od jakiegoś czasu pewien moderator - a konkretnie użytkownik Peciaq - ma ze mną problem i usuwa każde dodane przeze mnie napisy pod pretekstem "kiepskiej jakości" czy "błędów gramatycznych".

Proszę w takim razie o solidarne usunięcie wszystkich napisów kiepskiej jakości, jakie są u Państwa w bazie, bo w ten sposób dajecie do zrozumienia "po co pomagać innym, to nasz serwis i wara od niego". Byłabym również wdzięczna co owy moderator rozumie przez kiepską jakość, bo jeśli drobne literówki, to chyba minął się z powołaniem (mogę się założyć, że większość napisów w bazie je ma).

Cóż, jeśli ten wpis zostanie usunięty lub mój głos zostanie totalnie zlany, będzie to dla mnie znak, że czas się przesiąść na inny serwis. Człowiek chce dobrze, a dostaje chłostę. Fajne podejście. Rozumiem, żeby to była sytuacja jednostkowa, ale naprawdę wkurza mnie jak widzę przy każdych napisach wiadomość "usunięte". Myślałam, że w tym projekcie właśnie chodzi o pomoc, nie każdy jest przecież polonistą. A wygląda to zupełnie inaczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 19:58    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 14, 2015 09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdarzają się różne napisy w serwisie - lepsze i gorsze. Do tego dochodzi też subiektywna ocena moderatorów.

Dlatego, żeby powiedzieć coś więcej prześlij konkretne ID napisów usuniętych przez moderatora oraz ID napisów z bazy które pobierałaś.

Cały proces oceny napisów jest dość skomplikowany więc mając konkretny przykład jestem w stanie ci więcej powiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lianette



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 14, 2015 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kolekcjonuję napisów, bo nie zakładałam, że znajdzie się ktoś, kto mógłby je masowo usuwać. Przeglądając wczoraj forum zauważyłam, że nie tylko ja ze mną ma problem ów moderator - myślę, że warto się nad tym zastanowić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 14, 2015 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróćmy do tematu jak będziesz miała napisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lianette



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lis 14, 2015 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio? Będziecie weryfikować te same napisy, które są u Was w bazie? Możecie sami spojrzeć na to co jest już dodane, bo większość napisów MA błędy. Zwróciłam uwagę na zachowanie moderatora, które - moim zdaniem - wcale nie służy temu projektowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mam samemu spojrzeć na te kilkaset tysięcy napisów - nie jestem robotem, żeby je przejrzeć w godzinę.

Po to użytkownicy mają możliwość zgłoszenia błędnych napisów, żebyśmy mogli na ich podstawie bazę cały czas uaktualniać. Mogą się zdarzyć w bazie przypadku kiepskich napisów a nawet translatorów ponieważ dawniej nie mieliśmy takich narzędzi jak dzisiaj pozwalających lepiej weryfikować poprawność. Jednak mimo to zdarzają się błędy.

Dlatego jeśli użytkownik Peciaq ci napisy odrzucił to nie znaczy, że użytkownik Peciaq istniejące w bazie napisy akceptował i tylko na Ciebie się uwziął.

Jeśli nie miał racji to tylko na konkretnym przykładzie możemy to sprawdzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lianette



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie odrzucajcie z góry każdych napisów, bo nie każdy jest polonistą? Może ten projekt od początku miał być dla ludzi, a nie dla dedykowanej elity?

Wy naprawdę myślicie, że ktoś specjalnie, na złość, wrzuca napisy z błędami? Ja do tej pory żyłam w przekonaniu, że pomagam innym - nie każdy wie i umie posługiwać się dobrze komputerem, siecią, a co dopiero takim programem. Jeśli ktoś widzi, że nie ma napisów - poddaje się, bo może nie wie że w bazie są, tylko dla innych wersji, które będą także pasować i do jego.

No ale po co się starać, w Napi skutecznie podetną ci skrzydła i zniechęcą do jakiejkolwiek pomocy innym. Nawet jak w bazie nie ma lepszych napisów.

Dziękuję za uwagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 01:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moderuję dziennie setki napisów, więc nie wiem, o które dokładnie Ci chodzi. W związku z tym wolałbym nie wdawać się w jałową dyskusję, nie mając nawet przed oczami napisów, których ona dotyczy, ale padły takie słowa, że coś odpisać muszę.

Mówisz, że chcesz pomagać. Na maila, którego wysyła system z informacją o odrzuceniu napisów można normalnie odpisać. Wystarczyło to zrobić i zapytać po ludzku, o co dokładnie chodzi, załączając plik z napisami. Wiele użytkowników tak robi, żadnego nie olewam i każdemu wypisuję w punktach, co w napisach jest nie tak.

Gdyby naprawdę zależało Ci na pomocy ludziom, to po pierwszym odrzucie byś to zrobiła, poprawiła napisy i wrzuciła je z jakością spełniającą wymogi. Serwowanie ludziom (a spora część oglądających to młodzież) napisów, w których roi się od błędów im nie pomaga, a szkodzi, utrwala im błędy, które popełniają i niejednokrotnie praktycznie cofa w rozwoju.

Nie odrzucam żadnych napisów "z góry". Każdym się przyglądam, a jeśli dodawałaś je potem w identycznej formie po odrzuceniu, to wystarczył rzut oka, by wiedzieć, że wciąż są kiepskiej jakości, dlatego zostały kilkukrotnie odrzucone.

Powtarzany przez Ciebie argument, że nie każdy jest polonistą jest śmieszny. Uważasz, że tylko poloniści powinni znać poprawnie język polski? A co z angielskim? Kiepska jakość napisów to może być również niepoprawne tłumaczenie. Podeprzesz się tutaj argumentem, że nie każdy jest anglistą?

Powtórzę więc: chętnie podyskutuję na ten temat więcej mając "w ręce" rzeczone napisy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
qstom



Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do tematu.
Ten sam pan 'peciąg' temat wyżej, również zbył moje napisy do filmu, KTÓRY W OGÓLE NAWET NIE MA NAPISÓW!
I to nawet nie tyle, że nie ma polskich napisów, nawet angielskich nie da się znaleźć. Chciałem te moje napisy udostępnić z myślą, że fajnie, może ktoś obejrzy ten wspaniały film, sprawdzi czy są napisy na napi-projekt, akurat będą, i nie dość że obejrzy wtedy ze zrozumieniem, to jeszcze mi będzie miło, ale nie. Peciąg nie przyjmuje napisów bo jakieś błędy niby interpunkcyjne (filmu nawet nie obejrzał, więc nie ma pojęcia jak on jest nakręcony, a nie każdy film ma prostą strukturę fabularną i prowadzenia0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qstom - mówisz, że aby znaleźć literówki trzeba obejrzeć film a nie tylko napisy?
Fuck logic Wink

Poza tym, to że nie ma jakichkolwiek napisów nie znaczy, że będziemy akceptować wszystko jak leci.
Skoro poświęciłeś mnóstwo swojego czasu na przygotowanie tłumaczenia to kolejna godzina czy dwie na sprawdzenie błędów czy ich usunięcie zgodnie z sugestiami moderatora by cię chyba nie zbawiły - ludzie, którzy chcą obejrzeć ten film z napisami i czekają na niego mogą poczekać jeszcze jeden dzień jeśli tylko to sprawi, że napisy będą dobre.

A Peciaq akurat ze swoim doświadczeniem w tłumaczeniu ma największe predyspozycje do wydawania opinii co do jakości napisów.

Możesz wysłać te napisy do mnie na priv to jest sobie z ciekawości zobaczę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qstom



Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że te napisy były sprawdzane wiele razy i przykro mi, ale ja tam nie dostrzegam jakichś rażących literówek. To że czasami coś jest przestawione nie wpływa na odbiór ogólny filmu, a i jestem świadom, że rzadko się to zdarza. Peciaq po prostu osiągnął już tak zwany poziom wtajemniczenia, który zrobił z niego aroganckiego typa i jest to dosyć smutne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejrzałem napisy.
Oprócz tego, że jest w nich kilkadziesiąt błędów - a wystarczyło przepuścić przez Worda i sprawdzić pisownię. Myślę, że to maks 5 minut roboty.
Jest za to inny poważny problem.
W twoich napisach nie występuje coś takiego jak podział linii.

Przykład choćby zaraz na początku gdzie aż się prosi o podział linii po przecinkach.
Cytat:

21
00:00:57,091 --> 00:01:01,523
W supermarkecie Bill zawsze uważał, by wybierać owoce leżące z tyłu stoiska,

22
00:01:01,523 --> 00:01:05,111
ponieważ owoce z przodu znajdowały się na poziomie krocza innych klientów.

23
00:01:08,800 --> 00:01:11,961
Starszy człowiek, który pachnął jak benzyna, podniósł cebulę i powiedział:


Wystarczyło użyć jakiegoś program do automatycznego podziału linii na przykład Subtitle Edit - to kolejne parę minut + kilkanaście kolejnych na sprawdzenie i korektę błędnych podziałów.

Całość mogłeś ogarnąć w nie więcej jak godzinę.

Co do samego tekstu pewnie by nie było zastrzeżenia ale to już oceniają oglądający - jakby coś było nie tak to byśmy zaraz dostali zgłoszenia, że jest kiepska jakość.

Więc zamiast tracić czas wystarczyło zapytać Peciaqa co było nie tak - on by ci wyszczególnił tak jak ja problemy potem godzina korekty i po kłopocie.

A wy się tu wszyscy doszukujecie teorii spiskowych na miarę UFO albo niechęci moderatora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qstom



Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po prostu nie wierzę jak można się czepiać takich mało istotnych rzeczy. Ludzie chcą po prostu napisy, serio nikomu nie przeszkadza długość linii, a w tym konkretnym przypadku nawet sobie nie wyobrażam jakby miała być krótsza.
Podejrzewam, że ten film z waszym tłumaczeniem byłby okropny haha xd sorry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lipa08
VIP



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 34

Podziękował: 4
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka nagonka na moderatorów...

Nie umiecie wstawic napisow w przyzwoitej jakości i placzecie ze są odrzucane. Wstawiam napisy juz od kilku lat i kazdy z moderatorow mial co jakis czas ale do moich wstawek. Irytacja jest, lecz ilekroć mam jakies ale, odpisuje na maila i dowiaduje się co było nie tak - to naprawdę nie boli. Z reguly wystarczylo je przerzucić przez jakiś korektor i nie było problemu: ( Arrow polecam https://www.languagetool.org/pl/)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

serio nikomu nie przeszkadza długość linii

Skąd ty to możesz wiedzieć.
TOBIE to nie przeszkadza więc wypowiadaj się w swoim imieniu a nie w imieniu setek tysięcy ludzi pobierających napisy.


Cytat:

a w tym konkretnym przypadku nawet sobie nie wyobrażam jakby miała być krótsza.

Nie krótsza a podzielona - chyba się nie rozumiemy.


Cytat:

Podejrzewam, że ten film z waszym tłumaczeniem byłby okropny haha xd sorry

Taa, ale linie by były podzielone prawidłowo przynajmniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group