Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napisy w bazie są dobre i złe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dj_Majster



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 52

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WDN Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 22:28    Temat postu: Napisy w bazie są dobre i złe Odpowiedz z cytatem

Na początek żeby nie było gadki że chcę komuś coś zarzucić.

Szukam napisów do filmów Falcon Rising i American Sniper. Znajduję w bazie napiprojekt! Ba nawet dopasowuję do swojej wersji pliku z filmem. Napisy identyczne co z bazy (jeśli są w bazie to czarno na białym muszą być dobre). Więc wrzucam napisy dopasowane do swojej do napiprojekt w rzeczy samej.

Napisy jakie znalazłem w bazie do FR: 3 wersje napisów, wszystkie te same, łącznie pobrań wszystkich ponad 500.

Napisy jakie znalazłem w bazie do AS: 1 wersja napisów pobrana ponad 16000 razy !!! Nie ma opcji żeby były złe nie sądzicie?

I co? Po dodaniu dosłownie tych samych napisów zostają one usunięte przez moderatora!

Dla mnie czarna magia, nie rozumiem o co tu chodzi i jak wyżej wspomniałem nic nie zarzucam moderatorowi co je wywalił.

Przyznajcie że dziwne i to już nie pierwszy raz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 22:28    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
o1okti
Tłumacz NAPIerce-SQUAD



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 182

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisy do FR zawierają błędy, o których napisałem Ci, odpisując na Twego maila. Co do tego, że w bazie znajdują się już do 3 relków, to masz rację, że 2 z nich nie powinno być. Ale jeden relek ma rację bytu. Napisy te nie są tragiczne, więc pewnie dlatego zostały już przyjęte trzykrotnie.

Napisy do AS są bardziej niż tragiczne, lecz mimo to są w bazie, by ktoś, kto znajdzie chwilę swego cennego czasu, mógł je poprawić. Gdyby ich nie było, nie miałby nad czym pracować. Nawiasem mówiąc, odrzuciliśmy już około setki napisów do AS użytkownikom, którzy próbowali je dodać do innych relków niczego w nich nie zmieniając.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dj_Majster



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 52

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WDN Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok rozumiem o co chodzi na prawdę, ale przecież liczby mówią same za siebie. Skoro napisy zostały pobrane ponad 16 000 razy to chyba wystarczy żeby mógł ktoś zrobić korektę. To po pierwsze.

Po drugie sam byłem doświadczony owego zdarzenia że nie było napisów do jakiegoś filmu. Wrzuciłem dopasowane i były tylko moje, i co? Zostały odrzucane, a na pewno były o wiele lepsze od tych AS.

Po trzecie dodam że ten system relków działa niesprawiedliwie. Bo widzisz Ty twierdzisz, że takie napisy muszą być w bazie aby mógł je ktoś pobrać i zrobić korektę. Zaś inni Twoi koledzy z forum tak nie uważają.

Brak mi w tym jednomyślności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tempuser



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 62

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 11, 2015 09:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dj_Majster:
Zauważyłem, że cały zespół robi jak najmniej jak to tylko możliwe aby serwis działał. Nowe napisy oraz poprawki są tylko bardzo pobieżnie przeglądane. Jak im się nie spodoba coś w kilku pierwszych linijkach to automatycznie napisy odrzucają nie zważając na to czy są lepszej jakości czy nie (szczególnie gdy nowe zawierają mniej lini).

o1okti:
Napisy, które są kompletnie FUBAR nikt nie będzie poprawiał. Nie ma sensu tracić nie wiadomo ile godzin na ich poprawę. Już lepiej takie usunąć i zacząć tłumaczenie od nowa. W ten sposób jest znacznie szybciej niż poprawiać każdą linijkę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 11, 2015 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisy usunąłem. Chociaż jak zauważył O1okti dopóki nie pojawi się znośna wersja użytkownicy będą je dodawali a my będziemy je próbowali usuwać - walka z wiatrakami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dj_Majster



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 52

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WDN Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lut 15, 2015 01:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisy do AS się pojawiły. Do FR jest to co jest i nie zapowiada się aby były jakieś poprawki. Jak dla mnie po obejrzeniu filmu napisy są w porządku. Myślę że temat do zamknięcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brodaczek



Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 23:03    Temat postu: zapytanie Odpowiedz z cytatem

wczoraj i dzisiaj tak mi sie wydaje dodałem pierwsze napisy PL do filmu Fasandraeberne 2014.Tlumaczyłem ten tekst z tekstu angielskiego.Ogladajac film robiłem poprawki i uwazam , że wyszło dobrze.Od razu stwierdzam , że było tam kilka przekleństw , chociaz w orginale jest ich o wiele wiecej.Nie mozna zabijac tekstem filmu , gdzie zamiast przeklenstwa K...a wstawia sie pieprz i tym podobne.I co sie dzieje - po parunastu minutach napisy sa usuwane ze wzgledu na to jak sie domyslam w programie co pobiera napisy jest zaznaczone na dole na czerwone , że te napisy zawieraja wulgaryzm.Z tego co tu wyczytałem panowie moderatorzy na wyrywki sprawdzacie i poprawiacie jak wam sie chce.Gdyby bylo juz kilka wersji do pobrania to bym sie nie dziwił ale sa to pierwsze .Tlumaczylem dla siebie i nie musiałem ich wrzucac na wasze konto , ale poniewaz czesto korzystam z waszej pomocy to chciałem w jakis sposób sie odwdzieczyc.No cóz pierwszy i ostatni raz dodaje do was napisy , bo to nie ma sensu.W takim razie prosze o odpowiedz dlaczego tak sie stało.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twój post pokazuje brak wiedzy o programie.
Wulgaryzmy nie mają nic do powodu odrzucenia napisów.

Napisy były po prostu (podobnie jak Twój powyższy post) kiepskiej jakości i to było powodem ich odrzucenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 08:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

sa usuwane ze wzgledu na to jak sie domyslam w programie co pobiera napisy jest zaznaczone na dole na czerwone , że te napisy zawieraja wulgaryzm.


Poważnie?
Domyślasz się?



Cytat:

Z tego co tu wyczytałem panowie moderatorzy na wyrywki sprawdzacie i poprawiacie jak wam sie chce


Poważnie x 2???
Cóż za zarzut poparty twardymi dowodami...

"No cóz pierwszy i ostatni raz dodaje do was napisy"

Poważnie x 3??????

Ty nie chciałeś pisać poważnego posta, więc przynajmniej ja go napiszę na poważnie.

Powód odrzucenia napisów otrzymałeś w mailu, chyba że dodawałeś jako niezalogowany użytkownik.
Jakim cudem udało ci się sobie wmówić, że odrzuciliśmy je z powodu wulgaryzmów...
Możesz sobie używać ich do woli - ja na przykład jak przeczytałem tego posta to użyłem ich pewnie więcej razy niż ty w swoich napisach.

Skoro chcesz się nam odwdzięczać obrażając cały zespół Napi jakimiś insynuacjami, które podobno znalazłeś gdzieś tutaj to ja ci podziękuję.
Jak masz dodawać nowe napisy i robić jakieś dziwne jazdy z tego powodu bo coś pójdzie nie po twojej myśli to dziękuję ci bardzo z góry.

Ciekawe, że wszyscy dodają a tylko ci mają pretensje co dodają swoje pierwsze napisy i zawsze jest tak, że nie widzą winy u siebie tylko zawsze im się wydaję, że to wina innych.
Ręce opadają...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brodaczek



Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.Nie rzucaj sie i nie obrazaj gosci.zapytałem dlaczego zostały usunięte moje napisy.Nikt nie obraza waszego zespołu,jak na razie to ty mi chcesz cos wcisnac.Powtarzam , dwa razy dodałem napisy zgodnie z instrukcja jaka jest wasz filmik na youtube.Przez pare minut byl , bo je sciagnałem , a póżniej nie ma ich.Tam wyżej w jednej z odpowiedzi , wyczytałem że powierzchownie sprawdzacie dodane napisy bo nie ma tyle czasu aby je sprawdzac.\i ja to rozumiem.Zapytałem dlaczego zostały odrzucone i tyle i tylko tyle.Jezeli cos zrobiłem nie tak w dodawaniu to powinienes wytłumaczyć.Przetłumaczyłem kilkanascie piosenek do Tekstowo.pl i jakoś tam nigdy mi nie odrzucono.Dostawałem na emaila powiadomienia o dodaniu i podziekowania.Mnie nie chodzi o jakies punkty czy cos w tym rodzaju.Poniewaz często korzystam z waszej bazy z napisami , chciałem tylko w jakis sposób sie odwdzieczyć i tyle.Takze często korzystam z tekstowo .pl bo tłumaczenia piosenek potrzebne mi sa do wstawiania do klipów na własne potrzeby i dlatego też w ten sposób chciałem sie im odwdzieczyć.jeszcze raz pisze , ze nie miałem na mysli kogokolwiek obrazac , czy cos wtym rodzaju.Zapytałem dlaczego jakis wasz program odrzuca je,Przez parenascie minut sa , a pózniej sladu nie ma.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałeś maila po odrzuceniu napisów?

Powinieneś go mieć na mailu z którego rejestrowałeś konto.
Tam masz napisany powód i w odpowiedzi możesz skontaktować się z moderatorem, który odrzucił twoje napisy i zapytać o szczegóły.

Tak czy inaczej powodem odrzucenia tych napisów z tego co widzę była kiepska jakość- literówki, kiepska interpunkcja, pisanie na przykład Cię z dużej litery zamiast z małej i inne błędy.

Sprawdź maila i pisz do moderatora twoich napisów bezpośrednio bo pisanie ogólnie na forum brzmi bardziej jakbyś chciał się wyżalić zamiast załatwić konkretnie sprawę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brodaczek



Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żadnego maila nie dostałem.Ale kończe temat i dyskusje bo ona do niczego nie doprowadzi , a wręcz przeciwnie.Ja sie nie żale, tylko na marginesie skad wiesz , ze była kiepska jakosc,sciagalem z waszego konta bardzo duzo napisow i wiesz mi ze byly gorszej jakosci.No cóz pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podałem ci dlaczego je odrzucono. JA ich nie odrzucałem JA przeczytałem ci dlaczego ktoś je odrzucił i ten kto odrzucił wie jaka była ich jakość.
Sprawdź sobie czy nie masz wiadomości w spamie. Jeśli nie masz to ci podam namiar na moderatora, możesz mu wtedy przesłać mailem napisy to ci powie co trzeba w nich poprawić żeby mogły zostać zaakceptowane.

Jeśli ściągałeś złe napisy to wystarczyło je zgłosić w programie albo na forum. To ułatwia nam pracę. Niestety wielu użytkowników nic z tym nie robi.
A to wy tworzycie bazę napisów więc i wy musicie czasem kontrolować jej stan choćby poprzez takie właśnie zgłaszanie błędnych czy kiepskich napisów.

Poza tym mogłeś pobrać napisy, które nie były moderowane jeszcze i nie zostały odrzucone - pamiętaj, że napisy są od razu możliwe do pobrania po ich dodaniu a moderacja może się odbyć z pewnym opóźnieniem. Dlatego tak często się zdarza, że pobieracie translatory. To nie dlatego, że je akceptujemy - po prostu nikt nie siedzi zalogowany 24h i nie patrzy na dodawane napisy.
Dzięki temu nie czeka się aż napisy zostaną zmoderowane ale niestety istnieje ryzyko pobrania śmieci.

Twoje napisy też pewnie zostały pobrane wiele razy zanim moderator je odrzucił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brodaczek



Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuję za wystarczajaca dla mnie informację . Trzeba było w pierwszej odpowiedzi tak napisac i nie byloby niepotrzebnej dyskusji na tym forum.Ja tu pierwszy raz sie zarejestrowalem i wydawalo mi sie ze moge zapytac w tym temacie.Nie znam zasad funkcjonowania tego forum , swego czasu bylem aktywnym czlonkiem kilku forum w tematyce Tv sat.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc wystarczyło w poście napisać.

Hej powiedzcie mi czemu moje napisy do filmu ..... zniknęły.
ID napisów to....

I tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group