Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Pomoc dla zielonego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
makxxu



Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 3

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 11:48    Temat postu: Pomoc dla zielonego Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Zapoznałem się mniej więcej z zawartością forum i mam kilka podstawowych pytań. Uznałem, że będzie to odpowiedni dział.

Do wgrywania napisów do filmów, wcześniej wyszukanych i pobranych przez NapiProjekt używam programu AVI ReComp. Jednak wgrywanie napisów tym programem trwa strasznie długo (kilka godzin), dodatkowo gdy mam np. film w .mkv o rozmiarze powyżej 6GB, konwertuję go do 4,5GB w celu nagrania na płytę DVD. Więc: 1. Czy polecacie inny prosty program do tego celu ? 2. Czy nie wystarczy po prostu wrzucić pliku z napisami do folderu z filmem ? Jak wtedy sprawić, aby w programie VLC Media Player pojawiły się napisy, ale nie na stałe, tylko abym mógł go obejrzeć z napisami, a gdy zechcę, w angielskiej bądź oryginalnej wersji językowej ? 3. Jeżeli będę miał film i napisy w osobnych plikach - jak wtedy nagrać je na płytę DVD aby włączanie i wyłączanie napisów działało sprawnie na TV ?

Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za moją podstawową niewiedzę, jednak nie wiem gdzie już szukać odpowiedzi na te pytania Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 11:48    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

1. Wg mnie najlepszym programem do konwersji video jest VirtualDub, nie jest on najprostszym narzędziem, ale dość funkcjonalnym (Daj znać, a dam tutaj kilka linków do programu, i małego zrobionego przeze mnie tutoriala). Jednak to, czy film będzie działał na Twoim odtwarzaczu zależy od odtwarzacza, więc najpierw sprawdź jakie pliki obsługuje (do programu można dodać odpowiednie wtyczki, ale najpierw musisz wiedzieć, jakich potrzebujesz).

2. VLC bez problemu powinien odtwarzać pobrane napisy nawet jeżeli nie są zintegrowane z filmem - Wczytaj film a następnie z menu na górze wybierz: Napisy > Dodaj Plik Z Napisami.

3. Musisz sprawdzić w instrukcji odtwarzacza jakie formaty filmów i napisów odczytuje (najczęściej MP4, AVI), ale myślę, że duża większość powinna mieć obsługę napisów SRT (Można ustawić w ustawieniach programu NapiProjekt, aby domyślnie napisy były pobierane w tym formacie. Jeżeli pojawią się problemy z wyświetlaniem polskich znaków spróbuj zmienić ustawienia programu, aby pobierał napisy w kodowaniu UTF-8).
Jeżeli odtwarzacz wspiera te formaty, to wystarczy wrzucić na płytę i powinno działać.


Ostatnio zmieniony przez redherring dnia Nie Lis 15, 2015 10:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
makxxu



Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 3

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu dziękuję za odpowiedź Smile !

VirtualDuba sprawdzę. Ogólnie to mam teraz film "Interstellar" (po angielsku, można włączyć napisy angielskie też) i pobrałem za pomocą Napi Projekt polskie napisy.

A więc: tak jak wspomniałeś, schemat Napisy-Dodaj Plik z Napisami działa bardzo dobrze, tyle że za każdym odtworzeniem filmu trzeba po raz kolejny ponawiać tę czynność tj. pokazywać programowi gdzie te napisy są, a dla mnie szczerze mówiąc jest to niewygodne Wink Chciałbym raz pokazać mu gdzie są napisy do tej ścieżki wideo i abym miał możliwość włączania i wyłączania jej, przełączania między angielską ścieżka napisów (która była już w filmie) i tą polską z Napi Projekt. Właśnie problem AVI ReComp jest taki, że po pierwsze czas, a po drugie najważniejsze - Jak wgrywa napisy to już na amen i nie da się ich wyłączyć przełączyć itp.

Załóżmy, że mam film anglojęzyczny, bez żadnych napisów. Czy VirtualDub daje możliwość wgrania napisów polskich w taki sposób, abym mógł je włączać i wyłączać a nie "na stałe" ? Lub po prostu - raz chcę obejrzeć z polskimi napisami, a raz chcę je chcę wyłączyć dla podszlifowania języka Smile Oczywiście jeżeli to działa, to chciałbym tę czynność przeprowadzić raz, a nie tak jak w moim obecnym przypadku - za każdym razem wskazywać odtwarzaczowi plik z napisami. Z góry dzięki Very Happy

P.S. Cały czas mówię o odtwarzaniu w VLC Media Player Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja wersja VLC automatycznie odtwarza napisy znajdujące się w folderze.
Wejdź w preferencje programu - Narzędzia > Preferencje i na dole po lewej stronie kliknij aby pokazywał pełne ustawienia. Następnie mniej więcej po środku na liście będzie opcja Napisy / Informacje na ekranie (OSD). Wejdź tam i sprawdź, czy jest zaznaczona opcja Automatyczne wykrywanie pliku z napisami.
Może spróbuj też dać filmowi i napisom tą samą nazwę, albo wrzuć jeden folder jeżeli jest tam więcej plików z filmami i napisami.

AVI ReComp konwertuje film i dlatego trwa to tak długo jednocześnie obniżając jego jakość (nawet niezauważalnie). Kontener AVI nie ma obsługi napisów (VirtualDub zapisuje tylko do AVI, można zrobić aby zapisywał do innego formatu, ale to już trochę wyższa szkoła jazdy), więc aby dodać to pliku z filmem napisy musiałby być to plik np MKV lub MP4. Możesz spróbować programem MKVToolnix (niektóre formaty napisów może nie rozpoznawać, więc jak z jakimś będzie problem, to spróbuj ściągnąć SRT, lub przerobić na SRT).

PS: Daj znać, jak będziesz chciał tą prostą instrukcję, którą stworzyłem do VirtualDub i program z wtyczkami, dzięki którym program rozpozna więcej plików.

Edit:
I jeszcze program do zmiany formatu pliku, bez konwersji (np z AVI to MP4 etc): Video Container Changer v1.1. Może się przydać jak będziesz chciał szybko coś przerobić aby Twój odtwarzacz to obsługiwał.


Ostatnio zmieniony przez redherring dnia Nie Lis 15, 2015 10:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
makxxu



Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 3

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Automatyczne wykrywanie było już włączone gdy zaglądnąłem w preferencje. Coś innego musiało być nie tak. Trochę samozaparcia, chęci i metodą prób i błędów wykrywanie napisów do Interstellara zadziałało, gdy czułość wykrywania dałem na 1 tj. każdy plik z napisami. Bałem się, że ta opcja wywali mi w odtwarzaczu wszystkie napisy w .srt jakie mam na kompie do innych filmów, gdzie nie połapałbym się, bo jak tu szukać przy napisie Ścieżka 2, 3, 4, 5, itp. itd. :p by było ! No ale, zmieniłem ładnie nazwy na bardzo podobne do filmu, wrzuciłem film i napisy do jednego folderu i działa teraz za każdym razem Smile

Mam nadzieję, że już wszelkie moje wyzwania z napisami zostały rozwiązane jak na razie. Hm.. Obecnie do wszelkich konwersji używam zestawu konwerterów, downloaderów itp. itd. od DVD Video Software Free Studio i nie jest mi potrzebna konwersja filmów do innych formatów jak do AVI, ale gdy będzie mi potrzebny VirtualDub chętnie skorzystam, więc poprosiłbym o Twoją instrukcję i program z wtyczkami Smile

Po raz kolejny leci podziękowanie dla Ciebie ! Mam nadzieję, że inni zieloni nie będą już musieli długo szukać w internecie podobnych problemów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy ;)

Tu masz link do VirtualDub z wtyczkami i tutorialem:
http://www86.zippyshare.com/v/kGAngp6J/file.html

Ostrzegam też, że już zrobiłem tego tutoriala jakiś czas temu i może być trochę ubogi i teraz pewnie niektóre rzeczy bym zrobił odrobinę inaczej, ale dla początkującego te opisane funkcje powinny być wystarczająco dokładne mam nadzieję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group