Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napiprojekt wirusy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieskus



Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 15:09    Temat postu: Napiprojekt wirusy Odpowiedz z cytatem

Witam, po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić do napiprojekt, wchodząc na oficjalną stronę klikając download zostałem przeniesiony do serwisu dobreprogramy.pl czyli zakładam że to oficjalne źródło do pobrania tej aplikacji. Z mojego doświadczenia i postów innych użytkowników od dłuższego czasu zdaję sobie sprawe że serwis dobreprogramy.pl nie tylko pobiera programy ale także malware i dodatki od autora serwisu, no ale cóż pomyśłałem że skoro napiprojekt podaje to źródło jak oficjalne to spróbuję. Pobieram już w trakcie pobierania antywirus + antimalware poblokowały download, zignorowałem to (na moje nieszczescie) po instalacji w której nie było słowa o żadnych dodatkach (zawsze czytam co instaluje) poinstalowało mi jakieś tolbary poprzeminiało tak chroma że nie mogłem poznąć + skany wykryły masakryczną ilosc malware (wczesniej nie bylo wcale) (4h wczesniej skan). Generalnie skończylo sie na formacie + jak nie miałem tak nie mam napiprojekta.
Moje pytanie co to ma być? Gdzie stary bezproblemowy napiprojekt bez ukrytego świństwa? Gdzie odnośnik bezpośredni do downloadu? Rozumiem że reklama+pieniądze to musi być także odnośnik z serwisu zewnętrznego ale powinna być alternatywa downloadu bezpośrednio od producenta. Bynajmniej dobre aplikacje tak mają. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 15:09    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
tempuser



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 62

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ja nigdy nie ufam menadżerom pobierania czy asystentom pobierania. Zawsze pobieraj bezpośrednio.
Nie ma niestety opcji aby pobrać program ze strony NapiProjekt, ale na tej stronie, na której umieścili twórcy swój program po prawej stronie jest napis Linki Bezpośrednie. Tam powinieneś móc pobrać program bez żadnych menadżerów pobierania.
Albo tu masz bezpośredni link:
http://download.dpstorage.pl/multimedia/NapiProjektBuild_2.2.0.2399.exe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doubleb



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W programie dalej są jakieś dodatki

wynik analizy pliku

Podczas pobierania z DobreProgramy wykrywało mi właśnie OpenCandy, na bezpośrednim instalatorze widzę, że też wykrywa. (pobrane z linku tempuser'a, MD5 7493C35432158F9D030F62647E284B6F )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/OpenCandy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yagis napisał:
http://pl.wikipedia.org/wiki/OpenCandy


https://en.wikipedia.org/wiki/OpenCandy
Cytat:
OpenCandy has attracted criticism because of privacy concerns. Past versions of OpenCandy were considered adware by Microsoft Security Essentials as they "may send user-specific information without obtaining adequate user consent".

Poza tym ciężko usunąć OpenCandy. Kiedyś miałem z nim problem, ponieważ ciągle sam się replikował i jedynym sposobem na jego usunięcie było uruchomienie programu bootowalnego, którym ręcznie musiałem odszukać i usunąć wszystkie kopie. I to nie zawsze też pomagało...


Ostatnio zmieniony przez redherring dnia Nie Lis 15, 2015 10:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przecze.
Tutaj więcej informacji dotyczących dodatku.

http://traxter-online.net/opencandy/

Warto się zapoznać nie tylko ze względu na nasz program, ale ogólnie używając komputera jest duża szansa że mieliście styczność z tego typu oprogramowaniem.
W linku na Wikipedii, który podałeś jest lista aplikacji używających tego dodatku.


Jak każda forma reklamy może być uciążliwa z czego zdajemy sobie sprawę.

Najbezpieczniejszą metodą pozostaje tryb offline podczas instalacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyślałem, że dodam jeszcze to:
http://www.eco-damascus.com/tag/remove-adware-opencandy-51
I nie chodzi tu o reklamę...


Ostatnio zmieniony przez redherring dnia Nie Lis 15, 2015 10:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji. Klikając na naszej stronie na przycisk POBIERZ można pobrać program w spakowanej wersji - nie ma potrzeby pobierania ze strony dobreprogramy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yagis napisał:
Przy okazji. Klikając na naszej stronie na przycisk POBIERZ można pobrać program w spakowanej wersji - nie ma potrzeby pobierania ze strony dobreprogramy.


lol Avast niestety od razu wykrył tam zagrożenie (malware).


Ostatnio zmieniony przez redherring dnia Nie Lis 15, 2015 10:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykrył OpenCandy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fhantom



Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim układzie może rozważycie rezygnację z opencandy, albo chociaż zamieszczenie również wersji instalatora pozbawionego tej platformy reklamowej?

część użytkowników, w tym ja, jest zmuszona korzystać z programu konkurencji, bo nie każdy chce mieć do czynienia z tym adsoftem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 08:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmuszona?
Powiedz, że żartujesz...
To, że program zawiera moduł OpenCandy nie znaczy, że coś się instaluje podczas instalacji samego programu. Należy jednak pamiętać, żeby odznaczyć proponowane dodatki w trakcie instalacji zaawansowanej.

To tylko tyle i aż tyle.

Pisałem już o tym wiele razy zarówno na forum jak i na FB - jest setki aplikacji, które używają tego modułu (choćby uTorrent czy CDBurnerXP).
Nigdy nie miałem problemu z instalacją jakiegokolwiek z nich, ale to tylko dlatego że patrzyłem co robię przy instalacji.
Nie wymaga to żadnej specjalistycznej wiedzy informatycznej tylko myślenia i chwili uwagi a w tym nikt cię nie wyręczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fhantom



Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fantastyczna analogia - bo jakiś inny program korzysta, znaczy, że opencandy jest ok. nie, nie jest, nie każdy godzi się na odznaczanie syfu - bo nazwijmy rzecz po imieniu - w imię instalacji właściwego softu.

tu chodzi o zasady i etykę, a nie o to, czy się da, "tylko bądź uważny". jak już wspominałeś o utorrent, to zauważ, że większość userów korzysta z wersji 2.2.1, nie bez przyczyny.

widzę, że nic nie wskóram, trudno. osobiście uważam, że są inne, ciekawsze platformy do monetyzacji projektu, niż wrzucanie opencandy do instalatora, ale w sumie racja - wasz program, wasz wybór.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinieneś raczej zwrócić uwagę na analogię na końcu posta i wyciągnąć z niej wnioski...
Może następnym razem unikniesz problemów.

Cytat:

osobiście uważam, że są inne, ciekawsze platformy do monetyzacji projektu

Jesteśmy otwarci na sugestie bo tak naprawdę każdy umie napisać, że coś mu się nie podoba albo, że coś trzeba zmienić ale prawie zawsze konkretnych sugestii brak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
redherring



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 252

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 23 podziękowań w 22 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skoro już macie konkretne sugestie w niektórych przypadkach to dlaczego ich nie wprowadzacie w życie?

Poza tym, czy to nie wy powinniście szukać rozwiązania problemu? Mają to robić za was użytkownicy? Jeżeli tak, to udostępnij kod źródłowy.

To jest świetny program, jestem zarejestrowany od niedawna i przeglądając forum to czasami widzę, że sami administratorzy/moderatorzy czasami są sobie największymi wrogami w niektórych postach. Bez obrazy.


Ostatnio zmieniony przez redherring dnia Nie Lis 15, 2015 10:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group