Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napisy ASS/SSA
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
djmati11



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 13:43    Temat postu: Napisy ASS/SSA Odpowiedz z cytatem

Proponuję dodać opcję pobierania napisów w SSA/ASS, którą można włączyć w menu. ASS/SSA jest najlepszym obecnie formatem napisów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 13:43    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
filazaf



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 83

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie próbowałem dodać subki w formacie ass i moje zdziwienie, że dalej nie da...
Bedzie to kiedyś dodane?
_________________
Zawsze POMOGĘ!
ASS, SSA ?
Problem z napisami?

ANIME:
MiniTheatre.ORG
Mniejsze od rm, lepsze od AVI!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peciaq
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 315

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 11 podziękowań w 11 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież jest SRT, który obsługuje wszystkie te same tagi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukiasz_wtm



Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gliwice/Chorzów Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 08:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ass obsługuje o wiele wiele więcej niż .srt, np. pozycjonowanie na ekranie, bardziej rozbudowane style i inne. Inna sprawa to czy rzeczywiście to wszystko jest potrzebne do zwykłych napisów Wink No i kompatybilność ass z różnymi playerami nie wygląda zawsze różowo.

Pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

ASS/SSA jest najlepszym obecnie formatem napisów.


Czy najlepszym?
Może oferującym najwięcej opcji, na których większości użytkowników nie zależy i które w większości nie mają racji bytu.
Więc tym bardziej nie ma sensu go wprowadzać skoro podstawowe formaty dostępnych napisów zaspokajają potrzeby naszych użytkowników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tempuser



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 62

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yagis napisał:

Więc tym bardziej nie ma sensu go wprowadzać skoro podstawowe formaty dostępnych napisów zaspokajają potrzeby naszych użytkowników.


To kim są te osoby wyżej, jak nie użytkownikami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są częścią użytkowników, którym zależy na dostępności takiego formatu.
Więc pytanie jeśli 1 % użytkowników będzie chciało mieć dostęp do takich formatów to czy mamy je robić dla ogółu.

Napi miał z założenia być jak najprostszy - nie chcemy robić kombajnu multimedialnego z wodotryskami. Można dodać i ze 100 obsługiwanych formatów.
Tylko pytanie po co, skoro będzie z tego korzystało kilka osób.

Każdy z nas ma mnóstwo pomysłów na to co jeszcze można by było dodać tylko z drugiej strony może się okazać, że zrobimy coś do wszystkiego. A jak coś jest do wszystkiego to się okazuje że jest do niczego. Znam parę takich programów, odtwarzaczy, narzędzi, które są zaśmiecone taką masą opcji i nic z tego dobrego nie wynika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tempuser



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 62

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że tutaj nie jest mowa o nowej opcji, a o usprawnieniu istniejącej.

PS: Wczoraj zostało pobranych 300 tys napisów. Co oznacza, że 1% = 3000 napisów. Nie wiem ile z nich pobrała więcej niż jedna osoba, ale gdyby nawet byłoby tych osób 1000, to wg mnie jest to wystarczająca ilość, aby usprawnić tą funkcję dla tylu osób...
I chyba jesteście jedyną grupą, która nie chce usprawniać funkcji do swojego projektu, który jeszcze nie został porzucony. Ale może tak to się robi w Polsce... Inni developerzy z którymi miałem kontakt (głównie zagraniczni) nigdy nie mieli problemu z usprawnianiem swoich projektów. Np. twórca programu, którym wiem, że się posługujecie Subtitle Edit: W sprawie jednej z funkcji wysłałem 2 maile - Jeden w którym napisałem jak chciałbym tą funkcję usprawnić oraz zastosowanie; I drugi po tym jak miał kilka pytań odnośnie tej funkcji. Dwa dni później funkcje zostały usprawnione i dostałem też nową kopię programu. I skoro mnie wymienił w ChangeLogu w podziękowaniu za tą sugestię, nie sądzę aby ktokolwiek inny tą poprawkę zarekomendował. Więc skoro on zaakceptował sugestię jednego użytkownika, dlaczego wy macie problem ze zrobieniem tego samego dla większej ilości użytkowników?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Proponuję dodać opcję pobierania napisów w SSA/ASS

Nie ma w tym momencie opcji dodawania ani pobierania napisów w tym formacie zatem użytkownik PROPONUJE nową funkcjonalność a nie udoskonalenie istniejącej.

Mylisz pojęcia - najważniejsze są proporcje względem ogółu. Nieważne czy będzie to 1000 osób czy 1 000 000 osób, które by chciały pobierać napisy w tym formacie.
Myślisz, że jeśli 1 000 000 użytkowników napisze do Facebooka, że chcą jakąś tam nową funkcję to FB od razu im to zrobi tylko dlatego bo jest ich milion?
Wątpię skoro obsługują miliard kont.
Jeśli byłoby to kilkanaście procent całości użytkowników, którym zależy na jakiejś opcji to co innego. 1 procent to nadal 1 % - nieważne jaka to będzie liczba ludzi.

Tak apropo
Słyszałem swego czasu narzekania, na znaną firmę telekomunikacyjną, że to szajs bo mają setki reklamacji dziennie, zapchane infolinie itd. Ale jednocześnie nikt nie pamiętał, że obsługują miliony klientów. Jednocześnie ci sami ludzie porównywali ich z innymi usługodawcami o wiele mniejszej liczbie klientów i zasięgu wychwalając, że u nich reklamacji jest bardzo mało.
Tylko ciekawy jestem jakie jest porównanie procentowe klientów, którzy zgłaszali reklamacje. Pewnie nawet kilkadziesiąt reklamacji w przypadku małej firmy to kilkanaście % wszystkich klientów. Tak i w przypadku TP nawet kilkadziesiąt tysięcy reklamacji może stanowić zaledwie kilka % wszystkich klientów.
W takim razie która firma jest gorsza - ta co ma kilkadziesiąt tysięcy reklamacji czy ta co ma kilka tysięcy.
Jeśli jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie od razu nie zadając jednocześnie pytania o liczbę wszystkich klientów - to znaczy, że myślisz stereotypowo.

Wracając do sprawy - to że kilka osób zasugerowało, że napisy SSA są im potrzebne nie znaczy, że ta opcja będzie wprowadzona.
Zwłaszcza, że takie napisy mają w większości sens jeśli chodzi o anime itp. W przypadku zwykłych napisów dodatkowe efekty tekstu są wręcz niewskazane a zaśmiecanie ich efektami tekstu może spotkać się z dużą dezaprobatą. Gdyby zresztą był popyt na takie napisy to grupy tłumaczące już dawno by tym formatem operowały a jakoś tego nie widzę.

To co piszę ma zastosowanie ogólnie do wszystkich propozycji tu przedstawianych przez użytkowników. Wątek ten nie służy do dyskusji czy dana opcja ma sens czy nie. Ostateczną decyzję podejmuje zespół NapiProjekt.

PS

Nie porównuj Subititle Edita, który jest bardzo zaawansowanym programem edycyjnym do Napi, który z założenia ma pozostać programem prostym oferującym tylko jedną funkcjonalność - jak najszybsze pobranie idealnie dopasowanych napisów.
Cieszę się, że program Subtitle Edit ma coraz więcej opcji i że autorzy go poszerzają o nowe ale to nie tędy droga. Napi nie ma być kombajnem multimedialnym z pierdyliardem opcji tylko bardzo użytecznym narzędziem o podstawowej funkcjonalności.

PS2
Poza tym twoja sugestia mogła być ważna jeśli chodzi o usprawnienie (powtarzam usprawnienie) procesu edycji i dlatego została wdrożona.
Napisz z ciekawości co zasugerowałeś to ci powiem czym się różni twoja sugestia do programu Subtitle Edit od sugestii dotyczącej wprowadzenia obsługi SSA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tempuser



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 62

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, może jestem w błędzie, ale jest opcja pobierania napisów i dodawania ich w innych formatach, więc chyba po części jest to też usprawnienie.
Zresztą, nie zależy mi na tej opcji ;p

I nie chodziło mi o "ilość reklamacji" czy porównanie funkcjonalności z Subtitle Edite. W samym programie NapiProjekt wszystko działa w miarę w porządku. Nie zauważyłem jakichś większych niedociągnięć (Choć nadal czekam na pewne rozwiązanie, które od dłuższego czasu jest "w realizacji"). Chodziło mi o zauważenie tego czego użytkownik oczekuje od programu i o chęć sprostania tym oczekiwaniom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytamy wszystkie posty i zapoznajemy się z sugestiami użytkowników. Dyskusje na te tematy również ma sens jednak tak jak pisałem - na pewno sugestia dotycząca wprowadzenia obsługi napisów SSA nie zostanie na razie uwzględniona ponieważ jest to funkcjonalność użyteczna dla wąskiego grona naszych użytkowników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filazaf



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 83

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 05:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech, przecież to od dodających zależy czy będą wodotryski czy nie.
Nie którym nie przeszkadza tłumaczenie dymków, tabelek, znaków i innych ciekawych rzeczy.
Inni wolą czytać tylko to, co ktoś mówi i go nie obchodzi co się dzieje na ekranie.
Tak wygląda własnie pozycjonowanie tekstu.
To po pierwsze.

A po drugie, aż tak cieżko jest dodać pare linijek kodu?
Przy sciąganiu chyba się wybiera w jakim formacie się chce sciągać suby.

I co to za pisanie o S-E?
Ja go używałem do odtwarzania filmów.
Nikt mi nie kazał używać opcji, których nie chciałem używać, nie?

BTW dziś wszystkie programy i kodeki ruszają ASS, a że filmy dopiero teraz wyszły z epoki AVI, to dalej mają tkwić w epoce kamienia łupanego txt?
_________________
Zawsze POMOGĘ!
ASS, SSA ?
Problem z napisami?

ANIME:
MiniTheatre.ORG
Mniejsze od rm, lepsze od AVI!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
psuj1



Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lip 18, 2015 01:19    Temat postu: ass Odpowiedz z cytatem

Widzę, że admini są uparci jak osły Ekhm... moje prośby o dodanie wsparcia dla napisów .ass pozostały olane 3 lata temu, rok temu i nadal są olewane. Nie rozumiem argumentów przeciw - "nie bo nie". Wbrew pozorom anime ogląda coraz większa rzesza ludzi niż ten "1%", chociażby teraz ogromna popularność nowej serii Dragon Ball Super wśród 20/30latków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lip 18, 2015 05:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie problem w adminach, tylko problem w odtwarzaczach.
Masz pretensje do Napi, a 75% odtwarzaczy nie wspiera tego formatu, że nie wspomnę o odtwarzaczach telewizyjnych(Samsung, Sony, LG, itp.) Po co dodawać wodotryski skoro ściągalność ich będzie na poziomie 0.05%?
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szunaj85
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 164

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lip 19, 2015 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym poszedł trochę w obronę wnioskujących o powyższe formaty... Very Happy
filazaf napisał:
Ech, przecież to od dodających zależy czy będą wodotryski czy nie.
yagis napisał:
na pewno sugestia dotycząca wprowadzenia obsługi napisów SSA nie zostanie na razie uwzględniona ponieważ jest to funkcjonalność użyteczna dla wąskiego grona naszych użytkowników.
Nie wiem czy po wprowadzeniu omawianych formatów to wąskie grono by się gwałtownie nie zwiększyło. Może brak obsługi tych formatów powoduje, że jest ono takie małe.
criskrakow napisał:
75% odtwarzaczy nie wspiera tego formatu
Ja myślę, że osoba, która ogląda dużo anime już dawno ma odtwarzacz obsługujący ASS/SSA, nawet jak jest to odtwarzacz z grupy 25%.
yagis napisał:
Są częścią użytkowników, którym zależy na dostępności takiego formatu.
Więc pytanie jeśli 1 % użytkowników będzie chciało mieć dostęp do takich formatów to czy mamy je robić dla ogółu.
Oczywiście statystycznie jest to logiczne. Myślę jednak, że "ogół" by się nie obraził gdyby taką opcję miał pod ręką.
Kod:
Twórcy Windows 10 pragną, by stał się on w pełni multimedialnym systemem już od pierwszego uruchomienia. Mimo że wciąż jeszcze poruszamy się w fazie beta, Windows 10: Technical Preview zyskał już wsparcie dla bezstratnych kodeków MKV i FLAC. Dziś okazało się, że pełna wersja systemu będzie również wspierać formaty napisów SSA, ASS i SRT.(...)
Pisząc ten post natrafiłem na taki artykuł. Sądze, że wsparcie dla tych formatów w odtwarzaczach będzie jednak wzrastało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group