Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Wyszukiwanie napisów do filmów w plikach Rar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spadak



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 1

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 19:57    Temat postu: Wyszukiwanie napisów do filmów w plikach Rar Odpowiedz z cytatem

Witam,

Używam do odtwarzania XBMC który radzi sobie z odtwarzaniem filmów wprost ze spakowanych rar'em plików. Żeby dopasować napisy musiałbym film wypakować. Było by fajnie gdyby program robił to bez wypakowywania.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 19:57    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w takim przypadku film jest w jednym pliku? Czy też plik rar podzielony jest na kilka części?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
romangorbiel
VIP



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzewam temat, taki pomysł na nową funkcję chodzi mi po głowie od dawna. Release-y scenowe nawet w dzisiejszych czasach obowiązkowo pojawiają się w postaci plików rar podzielonych na wolumeny. Nie podzielenie na rary to pirackie faux pas Wink Z tego powodu chyba już wszystkie playery typu xbmc, vlc czy MPlayer wspierają odtwarzanie bezpośrednio z rarów. Właściwie to ciężko znaleźć player który plików bezpośrednio z rarów nie odtwarza. Dzięki temu nie trzeba ich rozpakowywać przed odtwarzaniem i trzymać drugiej kopii filmu. Niestety żeby znaleźć napisy do takich relków trzeba je rozpakować specjalnie na potrzeby Napiprojekt-a lub szukać napisów ręcznie na stronie. Nawet jeśli napisy wyszukiwane są po metadanych filmu, to dobranie się do strumienia rar-a nie stanowi większego problemu: https://github.com/vlovich/stream-unrar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy napisy muszą znajdować się w archiwum rar, czy mogą stanowić osobny plik?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
romangorbiel
VIP



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adminie, z całym szacunkeim, ale to chyba właśnie Wy, ekipa Napiprojekt powinna mieć pełne rozeznanie w temacie w którym praktycznie wiedziecie prym w tym kraju i "jeść psie żarcie, które produkujecie". A nawet jeśli, nie jecie tego żarcia, to zawsze można zainstalować na próbę np VLC i sprawdzić jak działa. Jakby nie było, bez research-u się nie obędzie.
Jednak żeby nie być skończonym k....em to odpowiadam na pytanie, nie plik z napisami nie musi się znajdować w archiwum. Playery zaciągają napisy z dowolnego źródła, domyślnie z pliku o takiej samej nazwie jak video, z pominięciem rozszerzenia. Nawet jeśli player nie wczyta napisów automatycznie to i tak jest to mała strata, bo napisy można wczytać ręcznie. Gorzej, jeśli rar-y trzeba rozpakowywać tylko po to, żeby uruchomić wyszukiwarkę napisów.
Trzymam kciuki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafi11a



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 142

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 6 podziękowań w 6 postach

Skąd: P-wice Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KMPlayer też radzi sobie z odtwarzaniem filmów w plikach rar.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jedno pytanie odtwarzasz z pojedynczego archiwum rar czy z tzw multirarów,
w pierwszym przypadku to trzeba mieć nie po kolei, żeby kompresować skompresowane pliki po to żeby mieć tylko inny znacznik rozszeszenia (bo miejsca nie oszczędzisz)Sad
mało kto wrzuca na uploady pojedyncze spakowane rary, bo to nie ma sensu, jeśli chodzi u dzielone to jest to podyktowane ograniczeniami poszczególnych uploadów.
napisy z np projekt są pobierane do konkretnego pliku z filmem na podstawie id (składowa wygenerowana z danych o filmie) jeśli technicznie jest możliwy odczyt id z pliku rar to chyba nie ma większego problemu. Tylko jeszcze raz pytam po co kompresować pliki filmowe, które są już skompresowane (kodeki to jest właśnie kompresja), bo chyba nie po to żeby w dobie terowych dysków zaoszczędzić kilka kilo, może mega?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rafi11a



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 142

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 6 podziękowań w 6 postach

Skąd: P-wice Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lut 08, 2014 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na polskich warezach pliki może nie są pakowane, ale za to są zazwyczaj z wklejonymi napisami i to większości osób przeszkadza, a na zagranicznych są za to w większości przypadkach spakowane w archiwum rar. W filmach w wklejonymi napisami takich napisów nie można edytować, usuwać niepotrzebnych wersów, itp.
_________________
Ścisły TOP3.
LIDER RANKINGU NAPI OD 07 CZERWCA 2014R.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafi11a napisał:
Na polskich warezach pliki może nie są pakowane, ale za to są zazwyczaj z wklejonymi napisami i to większości osób przeszkadza, a na zagranicznych są za to w większości przypadkach spakowane w archiwum rar. W filmach w wklejonymi napisami takich napisów nie można edytować, usuwać niepotrzebnych wersów, itp.


dokładnie, ale w zasadzie jest tylko jeden palant który to robi (ghunter aka bida i ch. wie jak tam się jeszcze przedstawia) wgrywa w strumień wideo napisy ze znacznikami formatowania i nie mówię już o drażniących rażących błędach ort.
dlatego też wyszukuję bez subbedów, a pakowanie jest czasem wymuszone przez konkretne uploady (tylko w takiej formie można wrzucać pliki), ponieważ korzystam w takim przypadku z jdownloadera, to nawet nie wiem czy plik był spakowany, bo program rozpakowuje mi go automatycznie.
stąd wiem, że różnice wielkości naprawdę są nieznaczne. Teoretycznie do archiwów nie przyklejają się wirusy, ale ja się nie spotkałem jeszcze z robakiem który przyklejałby się do avi itp. więc nie widzę potrzeby trzymania filmów spakowanych na dysku. Ale jak to mówią jeden woli córkę drugi matkę, więc można pomyśleć o wyszukiwaniu napisów do plików rar. dla tych "leniwych" Wink

subbedy też mają swoją zaletę np mój tv nie rozpoznaje polskich znaków i nie widzę wsparcia w tym kierunku przez producenta, ani przez grupy "mądrych ludzi", ale z dwojga złego wolę przeformatować w kilka sekund tekst aby usunąć "ogonki" i oglądać bez nich ale za to w takim kolorze i z takimi innymi ustawieniami jak chcę niż krzywić się przy czytaniu z błędami i znacznikami formatowania Sad z białą czcionką w filmie o biegunie północnym <joke>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
neoandrew



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 39

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak ściągacie w vlc napisy do tych rarów, dodatkiem?

Ogólnie pierwsze widzę takie jaja, znaczy wiem, że scenowe wstawki są w rarach, ale nie myślałem, że ktoś się trudzi je pobierać jak konkretne grupy wrzucają to samo w jednym pliku.

Ten rar nic nie daje, a scena ma po prostu fioła na punkcie swoich zasad i jest archaiczna.

Tak czy siak, wątpię, że się doprosicie, ja chyba z 2 lata temu zgłosiłem bardzo przydatną zmianę, nawet dostałem potwierdzenie, że będzie zrobione i do dzisiaj nie ma więc dałem sobie spokój...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smartek
VIP



Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 5

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 19, 2015 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy wiadomo już coś o tej funkcjonalności w NapiProjekt?
Co z tego, że playery odtwarzają filmy z rarów jak i tak trzeba archiwa wypakować, żeby móc ściągnąć napisy? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filazaf



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 83

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 06:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lesli napisał:
mam jedno pytanie odtwarzasz z pojedynczego archiwum rar czy z tzw multirarów,
w pierwszym przypadku to trzeba mieć nie po kolei, żeby kompresować skompresowane pliki po to żeby mieć tylko inny znacznik rozszeszenia (bo miejsca nie oszczędzisz)Sad
...


Przecież to proste, w obu przypadkach...

-1, łatwiej naprawić 50gb film, niż sciągać go jeszcze raz.
Ale dziś mało kto już to robi.

-2 łatwiej ściagnąć pliczek powiedzmy 18mb niż 5gb od początku.

Po co ta funkcjonalność? Proste, jak ktoś seeduje 2tb, to mu nie podrodzę tracić miejsce na 2x film.
_________________
Zawsze POMOGĘ!
ASS, SSA ?
Problem z napisami?

ANIME:
MiniTheatre.ORG
Mniejsze od rm, lepsze od AVI!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@filazaf nie rozumiem, co chciałeś przez to powiedzieć Sad
rok temu zadałem pytanie o multirary (do czego służą, to każdy wie) mam wrażenie, że odkopujesz temat pisząc byle co byleby post był. A wystarczyło przeczytać cały wątek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filazaf



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 83

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, poprostu zobaczyłem że coś się dzieje w tym wątku i się zastanawiałem, czego można nie rozumieć.

A nabijania postów od dawna nie robie.
Powróciłem tylko na forum, aby dodać moją sugestie.

Dopiero po dodaniu, zobaczyłem jak stary jest to wątek Razz
_________________
Zawsze POMOGĘ!
ASS, SSA ?
Problem z napisami?

ANIME:
MiniTheatre.ORG
Mniejsze od rm, lepsze od AVI!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group