Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

polska czcionka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grafias



Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 3

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 15:53    Temat postu: polska czcionka Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanko dla tych co wiedza wiecej niz ja,a wiele nie wiem,otoz mam kino domowe ktore czyta filmy z dysku,mam tez dwa laptopy jeden w7 angielski system drugi xp polski,
gdy sciagam napisy z angieslkiego systemu to na laptopie w vlc po ustawieniach eu 1250 napisow do czytania polskich krzaczkow jak i w kinie domowym po uprzednim ustawieniu na czytanie polskich napisow niestety nic nie pomaga,nawet sciaganie z napiproject roznych formatow tez tych bez ogonkow.
inna calkiem klarowna sytuacja jest kiedy sciagam napisy przez napi z polskiego systemu,
tu w vlc jak i kinie domowym zadnych problemow nie ma,wszystko czyta jak powinien.w zwiazku z tym mam pytanie co musze zrobic z windows 7 eng wersji,czy mam sciagnac do notatnika polska czcionke i wtedy zadziala?
Byc moze vlc jak i napi project sugeruja sie domyslnymi ustawieniami systemu gdzie ciagna informacje odnosnie czcionki?Nie wiem ale gdzies musi byc jakas roznica.
Bylbym wdzieczny za pomoc poniewaz chce miec wszystko na jednym angielksim systemie``drugi komp,polski jest mojej dziewczyny``
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 15:53    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Maj 07, 2014 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź czy masz takie same ustawienia pobieranych napisów co na polskim systemie. Jeśli program napi pobiera napisy w takich samych ustawieniach to powinno być identyczne kodowanie. Może edytujesz te napisy na angielskim systemie w jakimś notatniku i ci zmienia kodowanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grafias



Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 3

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yagis napisał:
Sprawdź czy masz takie same ustawienia pobieranych napisów co na polskim systemie. Jeśli program napi pobiera napisy w takich samych ustawieniach to powinno być identyczne kodowanie. Może edytujesz te napisy na angielskim systemie w jakimś notatniku i ci zmienia kodowanie?



czesc,dzieki za odpowiedz.Probowalem takze edytowanie w notatniku ale i bez tego mielem takie same ustawienia w obu systemach,takze vlc i napiproject mam ustawione na sciaganie napisow na odtwarzacz vlc dalej j.polski,srt,utf8,probowalem takze opcje bez ogonkow itp,moze angieslki windows 7 nie ma wgranej polskiej czcionki i to jest powodem,nie wiem,nie znam sie za bardzo na tym,ale np vlc na tym systemie jest po polsku bez bledow,confuse Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 06:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W systemie trzeba ustawić bieżący język dla programów nieobsługujących kodu Unicode na język polski. Tylko, że to powinno rozwiązać problem wyświetlania napisów tylko na komputerze. Skoro masz te same ustawienia to w nich może jest problem.

Prześlij jakiś screen z ustawieniami pobieranych napisów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grafias



Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 3

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 10, 2014 11:32    Temat postu: polska czcionka Odpowiedz z cytatem

yagis napisał:
W systemie trzeba ustawić bieżący język dla programów nieobsługujących kodu Unicode na język polski. Tylko, że to powinno rozwiązać problem wyświetlania napisów tylko na komputerze. Skoro masz te same ustawienia to w nich może jest problem.

Prześlij jakiś screen z ustawieniami pobieranych napisów.

............................................................................................................
dzieki bardzo za odpowiedz ktora rozwiazala szybko problem.Na angielskich systemach trzeba zmienic w start-control panel-region and language-administartive-change system locale wybierajac np.polski,restart kompa i wszystko dziala ogonki sa Smile
Na kinie domowym tak ja mi sciagnie z napi na kompa testujac poprawnosc na vlc tak bedzie widac u mnie na projektorze,zmiana jezyka pomogla.Yagis dzieki wielkie jeszcze raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group