Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

braki w napisach-wiele filmow

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drastiq



Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 16:30    Temat postu: braki w napisach-wiele filmow Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
korzystam z programu juz kilka lat ale ostatnimi miesiącami zauważyłem ze coraz większa czesc filmow jaką pobiore z sieci nie posiada napisów.Nie wiem czym to jest spowodowane, gdy baza informuje mnie ze nie znaleziono napisów, obok wyświetla sie okładka czy plakat główny z danego filmu(czyli jakies napisy do tego filmu w serwisie istnieją ale czemu do mojego filmu nie?)filmy sciagam w popularnych formatach. Dla przykładu w przeciagu ostatnich 3 dni pobrałem 8 nowych filmów a napisy znalazły się raptem do 2...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 16:30    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że wyświetlają ci się dane filmu nie znaczy, że są do niego napisy. Dane filmu się wyświetlają ponieważ informacje o nim zostały dodane do bazy Napiprojekt.

Co do napisów - to, że akurat nie możesz pobrać napisów do części filmów to całkiem normalne. Być może akurat chcesz pobrać napisy do mało popularnych produkcji, innym razem będziesz chciał pobrać napisy do takich filmów, które zostaną przetłumaczone z dnia na dzień. Nie zależy to od serwisu Napiprojekt a od ludzi, którzy tworzą napisy i je dodają. Wielu użytkowników niestety nadal myśli, że skoro pobrali jakiś film to napisy powinny już na nich czekać - za dużo wymagasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
drastiq



Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To po co dodajecie informacje o filmie do bazy danych nie tworząc napisów?
A tłumaczenie ze nie moge pobrac do ponad połowy filmów napisów jest normalne? Od kiedy? bo dawniej to była rzadkość. Jakie filmy nazywasz mało popularnymi? ostatnie produkcje reklamowane w tv. typu:
Capitan America The Winter Solider
Flight
Need For Speed
Medicus
Na mało popularne nie wyglądają a program uparcie twierdzi ze napisów nie ma. Ja niczego nie wymagam, co najwyzej jeśli można spytać, jest jakis program alternatywny dla napi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Yagis, szkoda słów. Pewni ludzie nigdy nie zrozumieją idei pewnych projektów.
Cytat:
jest jakis program alternatywny dla napi?

szukaj, ale powiem tylko jedno- są zapytania z całej europy jak działa i jak powstał napiprojekt.
Cytat:
A tłumaczenie ze nie moge pobrac do ponad połowy filmów

Wymieniłeś same nowości, większość do tej pory w marnych kopiach więc jak ci się wydaje dlaczego jeszcze nikt nie zdarzył stworzyć do nich napisów.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

To po co dodajecie informacje o filmie do bazy danych nie tworząc napisów?


REALLY...

A może zapytasz - po co w bazie Filmweb są filmy z Bollywood - przecież ja tego nie oglądam - to po co je dodają do bazy. Powinni dodawać do bazy filmweb tylko filmy, które MNIE interesują.

Po to jest tworzona ta baza, żeby można było zapoznać się z informacjami o filmach nawet jak nie ma do nich napisów. Przy każdym filmie masz linki do portali, gdzie możesz przeczytać dodatkowe informacje o filmie. ALE TO NIE JEST OBOWIĄZKOWE więc o co masz pretensje.

Pisałem ci już wcześniej:
Cytat:

Wielu użytkowników niestety nadal myśli, że skoro pobrali jakiś film to napisy powinny już na nich czekać - za dużo wymagasz.


i uzasadniłem ci dlaczego tak jest więc nie szukaj kwadratowych jaj.
Wiele osób wali kinówy na których widać jedno wielkie g... Ale za to mają okazję opowiedzieć znajomym, że oglądali ten film w dniu premiery na kompie za darmo w jakości jaką można uzyskać w starej komórce mojej babci. (A my frajerzy wydajemy na bilety, żeby oglądać w FullHD). Mimo, że lubię i oglądam dużo filmów to nie mam parcia, żeby obejrzeć film w dniu premiery albo od razu - dziękuję postoję. Albo pójdę do kina jak będzie mniejszy tłok albo kupię na DVD albo ściągnę kopię z prawdziwego zdarzenia. I prawdopodobnie przeżyję i przynajmniej zobaczę. No chyba, że tak wolno czytasz, że nie patrzysz na obraz tylko na litery i jakość filmu jest dla ciebie bez znaczenia...

A w internecie znajdziesz mnóstwo portali z napisami, gdzie ręcznie będziesz mógł sobie na pewno pobrać napisy do tych filmów (tłumaczonych przez kilkuletnie dziecko z dysleksją - bo taka jest ich jakość i pewnie z tego względu nie ma ich u nas i nigdy nie będzie).
A zapewniam cię, że do 95 % filmów - jeśli napisy są w sieci to lądują również w Napi - jeśli ich w napi nie ma to szkoda twojego czasu na szukanie. Niepotrzebnie się tylko oszukasz i stracisz czas

Z multiwyszukiwarek warto zajrzeć na http://www.subtitleseeker.com/
Tam powinieneś znaleźć napisy w różnych językach i niewykluczone, że trafiają się jakieś, których nie ma w bazie napi ale to będą raczej sporadyczne wypadki i tak jak pisałem wcześniej - napisy te mogły do nas nie trafić bo są słabej jakości.

Dyskusję uważam za zakończoną bo to ma być forum a nie kabaret.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rafi11a



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 142

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 6 podziękowań w 6 postach

Skąd: P-wice Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę się domyślać dlaczego nie ma napisów. Obecnie panuje moda na wgrywanie napisów do filmu odrazu jak się go przetłumaczy i nie udostępniają tych napisów w formie pliku srt lub txt. Jak już wcześniej wspomnieli jeżeli nie ma ich na napiprojekt próżno szukać i tak ich nie znajdziesz. Mogą to być wersje tranlatora, które trochę przerobiona, aby nie wyglądały na translatora. Szukaj filmów z wgranymi napisami, takie możesz łatwiej znaleźć.

Co do napisów
Capitan America The Winter Solider - film dopiero wyszedł w wersji cam do której trwa tłumaczenie, a że tłumacz zajmuje się również innymi sprawami, więc trochę potrwa. to samo z Need For Speed
Flight - jak tak bardzo chcesz oglądać ten film to możesz z lektorem, bądź z wgranymi napisami, napisy do tego filmu są i nie tak trudno ich znaleźć. Wystarczy chcieć. Co do ostatniego filmu to nie posiadam informacji.
napisy polskie do filmów możesz znaleźć jeszcze na stronce napisy24.pl lub podnapisi.pl Możesz również sprawdzić tak jakie filmy są obecnie tłumaczone i na jakim poziomie tłumaczenie się znajduje.
PS. Chcę przy okazji ostrzec przed filmem Ride Along z wgranymi napisami. Ktoś wgrał napisy translatora i tak je rozpowszechnił.
Podam kilka przykładów filmów z wgranymi napisami, których nie było na żadnej stronce. Nimfomanka. Zanim ukazał się plik tekstowy do I cz.to w sieci była już wersja z wgranymi napisami. Druga część również. Jest wiele takich filmów, ale nie będę ich wymieniać bo to nie jest ten temat na to.
_________________
Ścisły TOP3.
LIDER RANKINGU NAPI OD 07 CZERWCA 2014R.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group