Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

dodawanie pliku thumbs

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Z innej beczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 18:30    Temat postu: dodawanie pliku thumbs Odpowiedz z cytatem

mam taki niewielki problem, ale drażniący - może ktoś wie jak temu zaradzić.
gdy edytuję plik txt w notatniku dodaje mi z automatu plik thumbs.db w tym samym katalogu.
Korzystam z notepad++ v6.xxx
Nie drażniłoby mnie to gdyby nie fakt, że dotyczy to tylko jednego dysku USB. Inne są wolne od tego mankamentu. W samym programie nie ma ustawień tego dotyczących, myślę, że to coś z ustawieniami dysku (indeksacja lub coś podobnego, ale na innym USB z teoretycznie takimi samymi ustawieniami tego nie ma) Niektóre "viewiery" graficzne mają takie opcje które można wyłączyć.
Coś pewnie przegapiam, ale co.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 18:30    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedostatnia opcja powinna być odznaczona - tak jak jest na obrazku.
Wtedy nie będą tworzone miniatury w danym folderze czy na danym dysku jeśli zastosujesz ustawienia do wszystkich folderów.
Nie wiem czy ten notatnik, którego używasz nie tworzy jakichś dodatkowych miniatur. Tego nie wiem bo go nie używam.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 03, 2014 00:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety opcję tę mam odznaczoną tzn tak jak na obrazku. Dziwne jest to, że tak się robi tylko na 1 dysku.
Opcje notatnika dotyczyłyby wszystkich, wcześniej nie było tego zjawiska. Wg mnie zaczęło się jak zacząłem mieszać w udostępnianiu, zresztą tam też mam problem, niby opcje udostępniania są wszędzie jednakowe, ale na podpiętym tunerze do sieci, w niektórych podkatalogach widzi tylko katalogi, bez plików w innych bez problemu wszystko, a w jeszcze innych tylko katalog udostępniony, bez podkatalogów.
ten notepad++ mam razem z TCUP w zasadzie przy instalacji nowego systemu instaluję tylko dwa programy - firefoxa i TCUP i mam dosłownie wszystko i darmowe nie muszę martwić się o piractwo Wink
A piszę o tym bo i spróbowałem wyinstalować total commandera razem ze wszystkimi dodatkami i z plikami konfig, ale problem z thumbs.db pozostał ;(


qrcze nie podałem istotnej informacji
win7 64 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Mar 03, 2014 08:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie musisz trochę oszukać Windowsa.

http://www.wikihow.com/Disable-the-Thumbnail-Cache-in-Vista

Ten sposób powinien zadziałać również w Windows 7.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Z innej beczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group