Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Czy jest możliwość usunięcia angielskich napisów?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 16:02    Temat postu: Czy jest możliwość usunięcia angielskich napisów? Odpowiedz z cytatem

Witam
Problem dotyczy filmu Seeking Justice.
Nie było tego w opisie, ale ściągnął się już z angielskimi napisami, w jednym pliku z filmem. Na UMPlayer udało mi się je wyłączyć i wczytać polskie z NP. Ale na tv funkcjonują tylko angielskie, odtwarzacz z USB nie widzi polskich, próbowałem z różnymi formatami i rozszerzeniami. Inne filmy na tv ok z napisami z NP, nie wiem, te angielskie jakiś nadrzędne są nad innymi? Ale w komp udało się je zamienić na polskie.
Jest jakaś możliwość wyłączenia ich, wykasowania zz pliku filmu, może wtedy polskie zadziałają?
Z góry dzięki!

Info filmu:
Seeking.Justice.2011.720p.HD.BRRIP.x264.AC3...AmirFarooqi.mkv
ID filmu: 487553f57508fbc5dde146f4fed87af7

Rozmiar pliku: 2.517 GiB (2703074164 bajtów)
Czas trwania: 01:45:00.992 (6300992 ms)
Ogólne bitrate pliku: 3 432 Kbps
Format: Matroska

Video FPS: 24.000
Video kodek:
Video bitrate: 2 916 Kbps
Video rozdzielczość: 1280x544
Video rozmiar: 2.14 GiB (85%)
Video proporcje obrazu: 2.35:1

Audio format: AC-3
Audio format wynik: Audio Coding 3
Audio bitrate: 448 Kbps
Audio liczba kanałów: 6
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution: 16 bits
Audio rozmiar: 337 MiB (13%)
========================================
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 16:02    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli napisy są w osobnym pliku txt to po prostu usuń ten plik. Jeśli są wklejone do pliku video to nie ma możliwości żeby je usunąć, ani na tv, ani na kompie.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisałem - napisy w jednym pliku z filmem, inaczej usunąłbym. Mogę je w komp wyłączyć w UMPlayer (jest opcja napisy lub bez do tego filmu) i wczytać polskie. W tv to nie działa.
Trudno, znajdzie się wersja bez napisów, ale kto pyta nie błądzi i uczy się, próbować warto.
Dzięki za info!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemożliwe, jak to w jednym pliku????? Wklejone????
Jak tak to nie można usunąć, można najwyżej zasłonić polskimi napisami!!
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, ja się znam na wielu rzeczach, ale nie na napisach w filmach, dla mnie magia, dla Was oczywiste Wink
Ściągam film, otwieram folder z filmem, jeden plik, włączam w UMPlayer na komp, gadają w filmie - lecą angielskie napisy (wklejone, wbudowane, nomenklatury nie znam).
Ściągam polskie, wybieram w UMPlayer opcję bez napisów (angielskich-opcje różne w zależności od filmu), wczytuję polskie ściągnięte z NP, są!
Maszeruję z pendrive do tv... tylko angielskie, nie widzi w opcjach wyboru subtitles innych. Próbuję z formatami, rozszerzeniami (pisałem w 1 poście) - tv nie widzi, na komp wciąż mogę wybrać opcję bez ang, wczytać polskie z pliku z NP. Wpadłem na to żeby angielskie zasłonić po prostu polskimi, no ale żeby ten tv jeszcze je chciał widzieć.
Ze strony NP ok, ale tv traktuje napisy ang inaczej, nie widzi tych polskich choć wcześniej nie było problemów z tymi formatami, z którymi próbowałem.
Się rozwlekłem, sorry, po prostu ciekawość mnie skłoniła do tego pytania, czemu raz są, a w tym wypadku jakiś problem, stąd pytanie do fachowców Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób zrzut zawartości folderu z filmem, i ewentualnie zrzut klatki filmu z tym jak usunięte są napisy ang i pokazują się polskie.
Wklejone znaczy wtopione w obraz filmu przez specjalny program, tego się nie da usunąć niczym, a wygląda tak :



te szwedzkie są wtopione a pod spodem polskie, jakbym nałożył polskie na szwedzki to bym tamtych nie widział tylko polskie, już nie wiem jak mam ci to bardziej łopatologicznie wyłożyć.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, ja na prawdę wiem o czym mówimy Smile
Folder filmu:

Po włączeniu jest tak i taki wybór w menu napisów, 0 to angielski.

Teraz ściągam napisy z NP, są w folderze jak NP przykazał Wink Włączam fil, są polskie napisy i są w wyborze menu napisów UMPlayera:

Wszystko to pięknie... problem i pytanie dotyczyło odtwarzania w tv z pendrive z folderu z już wczytanymi polskimi napisami tymi samymi co na zrzutach, odtwarzacz tv nie wyświetla innych jak tylko angielskie i nie widzi wybory w opcjach napisów jak tylko angielskie i to mnie dziwi, o to pytam. Nie ma problemu z polskimi napisami na tv w innych filmach.
Mam nadzieję, ze nie gmatwam, ale jako laik staram się dokładnie wytłumaczyć o co mi chodzi. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to jest widoczne w innym odtwarzaczu, bo zabiłeś mi gwoździa? Przyznam że nie znam tego programu ale myślałem że widziałem już wiele ale zaczynam się zastanawiać SKĄD pojawiają się napisy angielskie skoro nie ma ich w folderze?? Może to są pobierane jakieś napisy z opensubtitles.org ale to mocno naciągane. Dlatego sprawdź jeśli masz jakiś inny odtwarzacz video na kompie czy tak samo to działa.
Cytat:
Wszystko to pięknie... problem i pytanie dotyczyło odtwarzania w tv z pendrive z folderu z już wczytanymi polskimi napisami tymi samymi co na zrzutach, odtwarzacz tv nie wyświetla innych jak tylko angielskie i nie widzi wybory w opcjach napisów jak tylko angielskie i to mnie dziwi, o to pytam. Nie ma problemu z polskimi napisami na tv w innych filmach.

Wiem o tym, ale żeby do tego dojść trzeba wyjaśnić jakim cudem są widoczne w tv są napisy których nie ma w folderze, w mi znanym rozszerzeniu .mkv nie jest to możliwe.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, do tego zmierzałem, o co ku...rna kaman?! Ufff... bo już myślałem, że jestem nie tylko średnio, ale i mało inteligentny WinkWink Jeśli Ty jesteś zdziwiony, to pomyśl co ja myślę skoro w ogóle nie rozumiem o co w tym chodzi Wink Tymczasem ściągnęła się inna wersja filmu, nie ma żadnych napisów... dzięki ci panie... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skasowałem plik z napisami z NP, w folderze tylko plik z filmem, jak na wczorajszym zrzucie, odtworzyłem film w VLC. Jest tak:

Czyli to samo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poddaje się, może ktoś inny będzie mógł Ci pomóc.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, w życiu jest tyle ważniejszych i przyjemniejszych spraw niż napisy do filmów... Wink Z całym szacunkiem oczywiście Smile
Po prostu ściągnąłem film z innego miejsca, napisy z NP i gra w kompie i na tv aż miło Very Happy
Pozdrawiam, a gdyby kiedyś pojawiło się jakieś rozwiązanie tajemnicy proszę zaspokoić moją ciekawość Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tobol9
VIP



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 81

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Wrocław Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 17:40    Temat postu: Re: Czy jest możliwość usunięcia angielskich napisów? Odpowiedz z cytatem

Jest to bardzo proste przy formacie mkv Smile
Ściągnij program "mkvmerge". Wczytaj plik z filmem do programu. Tam gdzie masz "Ścieżki, rozdziały i taki:" odznacz plik z napisami po czym kliknij "Rozpocznij muksowanie". Poczekaj chwile i już masz film bez wgranych napisów.

Jak będziesz miał z czymś problem - pisz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group