Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Znikające napisy w połowie filmu Total Recall

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 16:10    Temat postu: Znikające napisy w połowie filmu Total Recall Odpowiedz z cytatem

Witam!
Przede wszystkim witam forumowiczów, jestem tu nowy i w ogóle zielony w temacie ściągania filmów, napisów, torrentów w ogóle, nawet nie bardzo wiem o co chodzi i rozumiem co to jest Wink Ale jestem kinomanem i dzięki pasjonatom tworzącym programy mogę do woli oglądać i czytać (nie cierpię lektora i dubbingu). Do rzeczy!
Pytanie dotyczy wersji -
Total.Recall.2012.EXTENDED.DC.720p.BRRip.XviD.AC3-ViSiON
Oglądam filmy na tv przez dekoder cyfrowej tv Wiwa HD50 (starsze lcd, bez usb). Obsługuje on napisy: "Polskie napisy .TXT (wszystkie) SRT, SUB, ASS, SSA, SAM"
Wszystko jest ok do około połowy filmu i nagle napisy znikają! Na komp mam UMPlayer do sprawdzania czy wszystko ok i tu jest wszystko ok, napisy od początku do końca. Może zbyt mało finezyjnie, ale wpadłem na pomysł, aby temu zaradzić - usuwałem plik z folderu z filmem na PenDrive z napisami i ściągałem z NP nowe, wcześniej zmieniając rozszerzenia w Opcje/Napisy/SRT kolejno na txt,sub,srt, wg tego co obsługuje dekoder, bez skutku, wciąż w tym samym miejscu znikają, a na UMPlayer są do końca.
Jeśli problem jest banalny dla Was lub umieściłem pytanie w niewłaściwym miejscu - przepraszam, zaczynam dopiero, a wszelkie konwersje, programy do tego itp to czarna magia dla mnie, proszę wiec o wyrozumiałość i tłumaczenie jak dziecku Wink
Z góry dzięki za pomoc!

kinky
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 16:10    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie ten odtwarzacz ma jakiś problem ze sczytaniem akurat tych napisów, może chodzić o to że napisy na siebie nachodzą od tej linii od której masz problem np.
{100}{200}xxx
{180}{280}yyy
{250}{350}zzz
ale może być to inny problem, najlepiej będzie gdy podeślesz ten plik napisów+id filmu (jak go znaleźć masz w regulaminie Działu ).
sprawdź dodatkowo czy nie ma jakiś ukrytych spacji, może to powodować błędy w konwerterze programu, napisałeś o rozszerzeniach napisów, napisz jeszcze jakie formaty są czytane, czyli :
mDVD
SRT
czy jakiś inny, sprawdź sobie jakie masz ustawienia w programie:

_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazwa pliku: Total.Recall.2012.EXTENDED.DC.720p.BRRip.XviD.AC3-ViSiON.avi
ID filmu: b7ceae0afe757058f2c59a7939d3cfa1

Rozmiar pliku: 3.252 GiB (3491733504 bajtów)
Czas trwania: 02:10:16.344 (7816344 ms)
Ogólne bitrate pliku: 3 574 Kbps
Format: AVI

Video FPS: 23.976
Video kodek: XviD
Video bitrate: 3 116 Kbps
Video rozdzielczość: 1280x534
Video rozmiar: 2.84 GiB (87%)
Video proporcje obrazu: 2.40:1

Audio format: AC-3
Audio format wynik: Audio Coding 3
Audio bitrate: 448 Kbps
Audio liczba kanałów: 6
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution: 16 bits
Audio rozmiar: 417 MiB (13%)
========================================
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

criskrakow napisał:
Prawdopodobnie ten odtwarzacz ma jakiś problem ze sczytaniem akurat tych napisów, może chodzić o to że napisy na siebie nachodzą od tej linii od której masz problem np.
{100}{200}xxx
{180}{280}yyy
{250}{350}zzz
ale może być to inny problem, najlepiej będzie gdy podeślesz ten plik napisów+id filmu (jak go znaleźć masz w regulaminie Działu ).
sprawdź dodatkowo czy nie ma jakiś ukrytych spacji, może to powodować błędy w konwerterze programu, napisałeś o rozszerzeniach napisów, napisz jeszcze jakie formaty są czytane, czyli :
mDVD
SRT
czy jakiś inny, sprawdź sobie jakie masz ustawienia w programie:


Przyznam, że nie do końca rozumiem... ufff...
-Nie wiem jak znaleźć ukryte spacje,
-wg. instrukcji dekodera formaty video i napisów: Wideo w formacie: AVI, Matroska (MKV), Xvid, MPEG-4, MPEG-2, AVC/H.264, TS,
TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV. Większość kodeków
wideo jest obsługiwana aż do rozdzielczości 1080P.
Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie) SRT, SUB, ASS, SSA, SAM - to wszystko co wiem i znajduję na temat czytanych formatów.
Instalując NP wybrałem opcję: oglądam na tv/dvd (nie na komp), stad też zapewne narzucone ustawienia ściąganych napisów. Mam w tej chwili: język polski, format: SRT(subrip), kodowanie UTF-8, MDVD:txt,SRT:txt,MPL2:txt,TMPlayer:txt.
Bawiąc się zmianami rozszerzeń w ściąganych plikach zmieniałem tylko rozszerzenia do SRT w zakresie możliwości obsługiwanych i podawanych przez inst tunera.
Przyznaję szczerze, że kompletnie nie rozróżniam MicroDVD, MPL2, TMPlayer...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!!!
Zmieniłem w Opcje/Napisy format z SRT na mDVD, kodowanie z UTF-8 na ANSI (wg screenu z postu) i powtórzyłem ściąganie napisów - działa! Napisy są przez cały film, ale wyświetlają się w ten sposób:
<i> tekst </i>
Wytrzymam, da się to czytać oglądając, ale co to wyjaśnia fachowcowi co do mojego błędu w ustawieniach i co jeszcze zmienić w ustawieniach żeby wyświetlały się normalnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wynika z twojego postu że pobierałeś napisy w formacie SRT w rozszerzeniu .sub który jakoś był uszkodzony, patrz tu przykład :
http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=9536

jeśli działa ci teraz to ok, co do ustawień narzuconych, staramy się tym instalatorem pomóc dobrać odpowiednie ustawienia ale nierzadko jest problem z dziwnymi urządzeniami a takim jest
Cytat:
dekoder cyfrowej tv Wiwa HD50


Co do formy napisów, najwidoczniej ten odtwarzacz nie obsługuje scryptu, bo takie znaki w odtwarzaczu komputerowym oznaczają pochylenie tekstu i są one widoczne w formacie mDVD i TAK MA BYĆ. Pisałem Ci żebyś mi podał ID filmu, to bym sprawdził jak wyglądają te napisy i z czym jest problem że nie wyświetlają ci się prawidłowo w SRT.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinky



Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 19

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podałem ID 2 posty wyżej, a na @ wysłałem plik z tekstem, mam nadzieję, że o to chodzi.
kinky napisał:
Nazwa pliku: Total.Recall.2012.EXTENDED.DC.720p.BRRip.XviD.AC3-ViSiON.avi
ID filmu: b7ceae0afe757058f2c59a7939d3cfa1

Po kolei:
Obejrzałem film do końca, napisy ok, w większości bez <i>... domyśliłem się, że są to cytaty, czy jak piszesz pochylony teks, widocznie nie czyta faktycznie tych skryptów.
Pliki ściągałem w formacie SRT zmieniając rozszerzenia z sub, na txt i srt, za każdym razem ten sam problem, dopiero zmiana jak wyżej (z SRT na mDVD, kodowanie z UTF-8 na ANSI) pomogła.
Zapewne mógłbym jeszcze pobawić się w zmianę ustawień i może odtwarzacz zacząłby czytać prawidłowo, w końcu czytał do połowy filmu, więc problem gdzieś jeszcze jest pogrzebany głębiej jak pisałeś w pierwszej odpowiedzi.
Do tej pory przy kilku filmach i napisach z NP przy standardowych ustawieniach nie było żadnych problemów (poza Gallipoli, ale o to zapytam kiedy indziej). Za te narzucone ustawienia tacy laicy jak ja jesteśmy wdzięczni, klikamy i już, jest! Very Happy
WIWA HD50 jest "wynalazkiem", ale wszystko mającym Wink , przypadkiem awansował z działkowego tunera cyfrowej tv na domowy odtwarzacz i pomimo tego problemu i tak jestem pod wrażeniem możliwości w porównaniu z dużo droższymi firmowymi sprzętami, tv itp trzymającymi się sztywno ciasnych standardów i formatów własnych produktów. Ale żeby nie było, niczego tu nie reklamuję i nie sprzedaję! Smile
Bardzo dziękuję za pomoc, jeśli uda się wyjaśnić w czym tkwił błąd jak w temacie postu będę wdzięczny, przyda się na przyszłość.
Serdecznie pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 06:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie podałeś, ale następnym razem pisz 1 post a nie 3 po sobie bo człowiek się gubi przez takie coś. Poza tym pamiętaj że masz zawsze opcję "zmień", nie musisz dopisywać następnych informacji bo to utrudnia komunikację.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group