Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Nowa strona www

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Nowości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 12:50    Temat postu: Nowa strona www Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do testowania nowej strony www

Strona ta jest jeszcze sukcesywnie rozbudowywana, uzupełniana o brakujące funkcjonalności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 12:50    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak przy okazji nowej strony.

W na nowej stronie na zakładce ranking po najechaniu kursorem myszy na danego użytkownika pojawiający się dymek ze statystykami zasłania nicki sąsiadujących użytkowników w rankingu. Jeśli dałoby się to przesunąć pomiędzy nazwę użytkownika i liczbę punktów byłoby wygodniej.

Tak samo nie wiem czemu nie pojawia się ten dymek po najechaniu kursorem myszy na użytkowników z pierwszej dziesiątki (to znaczy pojawia się ale jak kursor jest nad nickiem użytkownika ale już jak przesunę go nad punktację czy pozycję w rankingu nic się nie pojawia). W przypadku pozostałych miejsce nieważne gdzie zatrzymam kursor - pojawia się ten dymek. Na każdej podstronie jest tak samo - pierwsze 11 pozycji tak ma. Pozostałe działają ok.

Kolejna rzecz - jak już pojawi się ten dymek tuż nad kursorem to w przypadku jak przesunę go wyżej dymek pozostaje na swoim miejscu i nie znika - dopiero całkowite przesunięcie kursora poza niego sprawia że znika a powinien znikać jak tylko kursor opuści dany wiersz.

Nie zawsze przesuwając po poszczególnych wierszach dymek ze statystykami się wyświetla.
Pewnie to kwestia dopasowania jakichś zmiennych - szybkości reakcji na kursor myszy - nie wiem.

W tabelce aktualności po najechaniu kursorem (tło zmienia się na niebieskie) całość staje się nieczytelna.

Czy jest możliwość pokolorowania na niebiesko i pogrubienia statystyk z całego dnia? (na przykład punktacja przedstawiona pod rankingiem ma cyfry zaznaczone na niebiesko i to się wyróżnia.

W przypadku katalogu filmów po wyszukaniu jakiegoś filmu dziwnie działa możliwość kliknięcia na dany film. Mianowicie nie do końca wiem, która część tytułu jest aktywna i działa jako link. Na przykład w przypadku wyszukania filmu
Podróż do piekła (Banged Up Abroad) - 2007r.
tylko najechanie kursorem myszy i kliknięcie na zaznaczoną przeze mnie pogrubioną część nazwy pozwala na przejście do strony danego filmu. Pozostała część nazwy jest nieaktywna. Jest to dość niewygodne.

Tak na marginesie tak to wygląda tylko w przypadku dwóch pierwszych pozycji z wyświetlonej listy. Kolejne działają poprawnie.

I na podsumowanie czcionka całości trochę mało czytelna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yagis napisał:
To tak przy okazji nowej strony.

W na nowej stronie na zakładce ranking po najechaniu kursorem myszy na danego użytkownika pojawiający się dymek ze statystykami zasłania nicki sąsiadujących użytkowników w rankingu. Jeśli dałoby się to przesunąć pomiędzy nazwę użytkownika i liczbę punktów byłoby wygodniej.


Poprawione


yagis napisał:

Tak samo nie wiem czemu nie pojawia się ten dymek po najechaniu kursorem myszy na użytkowników z pierwszej dziesiątki (to znaczy pojawia się ale jak kursor jest nad nickiem użytkownika ale już jak przesunę go nad punktację czy pozycję w rankingu nic się nie pojawia). W przypadku pozostałych miejsce nieważne gdzie zatrzymam kursor - pojawia się ten dymek. Na każdej podstronie jest tak samo - pierwsze 11 pozycji tak ma. Pozostałe działają ok.


Poprawione


yagis napisał:


Kolejna rzecz - jak już pojawi się ten dymek tuż nad kursorem to w przypadku jak przesunę go wyżej dymek pozostaje na swoim miejscu i nie znika - dopiero całkowite przesunięcie kursora poza niego sprawia że znika a powinien znikać jak tylko kursor opuści dany wiersz.


Faktycznie, może uda się to jakoś skorygować.

yagis napisał:

Nie zawsze przesuwając po poszczególnych wierszach dymek ze statystykami się wyświetla.
Pewnie to kwestia dopasowania jakichś zmiennych - szybkości reakcji na kursor myszy - nie wiem.


Też to zauważyłem, z tego co czytałem na forum jquerytools ten komponent po prostu tak ma, może w nowej wersji to poprawią.

yagis napisał:

W tabelce aktualności po najechaniu kursorem (tło zmienia się na niebieskie) całość staje się nieczytelna.


Zobaczymy co się da z tym zrobić.

yagis napisał:

Czy jest możliwość pokolorowania na niebiesko i pogrubienia statystyk z całego dnia? (na przykład punktacja przedstawiona pod rankingiem ma cyfry zaznaczone na niebiesko i to się wyróżnia.



Masz na myśli te statystyki po lewej stronie ("Wczoraj & Dzisiaj")?

yagis napisał:

W przypadku katalogu filmów po wyszukaniu jakiegoś filmu dziwnie działa możliwość kliknięcia na dany film. Mianowicie nie do końca wiem, która część tytułu jest aktywna i działa jako link. Na przykład w przypadku wyszukania filmu
Podróż do piekła (Banged Up Abroad) - 2007r.
tylko najechanie kursorem myszy i kliknięcie na zaznaczoną przeze mnie pogrubioną część nazwy pozwala na przejście do strony danego filmu. Pozostała część nazwy jest nieaktywna. Jest to dość niewygodne.

Tak na marginesie tak to wygląda tylko w przypadku dwóch pierwszych pozycji z wyświetlonej listy. Kolejne działają poprawnie.


Poprawione.

Dziękuję za zgłoszone błędy oraz uwagi.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Chodziło o statystyki po lewej "wczoraj i dziś" gdyby cyfry były pogrubione i np niebieskie lub czerwone jak pasek pokazujący podstrony rankingu na której jesteś.

Tak samo zauważyłem jeszcze że w katalogu filmów po wyszukaniu jakiegoś filmu tu gdzie jest widoczna linia z Reżyserią biegnie przezroczysty pasek podziału pola co sprawia że ta linia jest nieczytelna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny temat jaki mam w przypadku nowej strony to:

1. Przy katalogu filmów po wyświetleniu jakichś filmów na liście nadal jest tak że jest widoczna przezroczysta linia podziału pola pod linią z Reżyserią danego filmu. Prawdopodobnie działa to różnie przy różnych rozdzielczościach. U mnie na przykład przy 1920 x 1080 jest nieprawidłowo i ta linia przecina Napis Reżyseria. Na laptopie z mniejszą rozdzielczością bodajże 1366 x 768 działa poprawnie. Niestety nie wiem jak jest w innych przypadkach.

2. Przy wyświetleniu listy napisów do danego filmu wygodniej byłoby gdyby liczba pobrań była przedstawiona jako dodatkowa kolumna możliwa do sortowania a nie tak jak jest teraz - w dymku. Wiele osób próbuje ściągać napisy patrząc na statystyki pobrań.

3. Czy jest możliwe wprowadzenie dodatkowej informacji ile było dodawanych poprawek do danej wersji filmu. Czy są takie statystyki możliwe do wyciągnięcia i umieszczenia w dymku z informacjami.

4. Czy są możliwe przyciski pozwalające na wyświetlenie wszystkich napisów na jednej stronie.

5. Czy będzie możliwa opcja grupowego pobrania wybranych przez siebie napisów (na zasadzie zaznaczam i klikam pobierz wybrane napisy)

6. Co z kwestią pogrubienia i oznaczenia na niebieski (adekwatny do pozostałych fragmentów witryny kolor) liczb w statystykach dnia. Byłoby to pewnie troszkę wyraźniejsze.

Póki co tyle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
1. przy braku przypisania danego filmu pojawia się podstrona "news" brak możliwości wyszukania Sad i jednocześnie przypisania konkretnego pliku
2. brak opcji dodania linków do serwisów filmowych.

system Win 7 - 64x jeśli to ma jakieś znaczenie

przykładowy plik to:
Nazwa pliku: The First Power 1990.avi
ID filmu: 1e9292376414d53d136a9fe66e45d8c1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yagis
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 498

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 42 podziękowań w 42 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny problem (chyba). Dziwne działanie wyszukiwania.
Wyszukiwanie jest dynamiczne - to znaczy że już po wpisaniu jednej litery pojawia się lista filmów, która wraz z wpisywaniem kolejnych jest aktualizowana aż do uzyskania właściwego wyniku.

Przykład:
Wpisuję
"Up"
pojawia się lista

Po wpisaniu kolejnej litery lista znika i nic się nie zmienia aż do momentu jak nie wpiszę do końca:
"Uprowadzona"
Wtedy znowu lista z rezultatami się pojawia.
Działa to różnie z różnymi wyszukiwaniami ale zawsze jakiś podobny problem przy którejś literze występuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawiło się Wink ale nie do końca
tzn można już dodać film, lecz wyszukuję tylko po tytule oryginalnym (podtytułów już nie) i gdy się wyświetli znaleziony film nie ma opcji przypisz film, i a piać przechodzi do strony z newsami

Nazwa pliku: Rabid Grannies.avi
ID filmu: 1e878a7eda7e37dcbbb5532dc628bafb
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinna Ci się pojawić strona:

http://www.napiprojekt.pl/napisy-szukaj-1e878a7eda7e37dcbbb5532dc628bafb,Rabid Grannies.avi

na tej stronie po kliknięciu w katalogu (w tytuł filmu) jest możliwośc przypisania filmu. To, że nie znajduje tej pozycji oznacza prawdopodobnie iż takiej pozycji nie ma w katalogu.

PS
Z wcześniejszymi Waszymi uwagami się zapoznałem, w wolnej chwili zostaną wprowadzone stosowne zmiany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lipa08
VIP



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 34

Podziękował: 4
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 06:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Zauważyłem dzisiaj brak zmiany przypisania filmu.
Mam błędnie przypisany film i nie moge tego zmienic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lipa08 napisał:
Witam

Zauważyłem dzisiaj brak zmiany przypisania filmu.
Mam błędnie przypisany film i nie moge tego zmienic.


dopiszę się do tej uwagi, bo dla mnie jest to istotne, aby film był prawidłowo przypisany. da radę to zrobić po staremu vide "zgloś błędnie przypisany film"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lis 15, 2012 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opcja ta zostanie dodana na stronie, tymczasem można zgłaszać przez program.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Nowości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group