Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Programy do odtwarzania video

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

A z jakiego odtwarzacza Ty korzystasz?
KMPlayer
9%
 9%  [ 2 ]
Splash Player
0%
 0%  [ 0 ]
SubEdit
33%
 33%  [ 7 ]
Windows Media Player
0%
 0%  [ 0 ]
Media Player Classic
9%
 9%  [ 2 ]
VLC
14%
 14%  [ 3 ]
AllPlayer
14%
 14%  [ 3 ]
BESTplayer
4%
 4%  [ 1 ]
CrystalPlayer
0%
 0%  [ 0 ]
Inny (jaki?)
14%
 14%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 21

Autor Wiadomość
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 22:27    Temat postu: Programy do odtwarzania video Odpowiedz z cytatem

Teksty poniżej są mojego autorska, przedstawione w nich opinie są tylko i wyłącznie moje. Jestem człowiekiem, który uważa, że oglądanie czegokolwiek poniżej 1280 pixeli szerokości jest herezją, a dźwięk musi być najwyższej możliwej jakości- warto to wziąść pod uwagę Smile
Nie będę żadnego oceniał cyferkami, bo każdy pierwsze trzy służą mi do totalnie innych celów, a reszty nie potrzebuje za bardzo.


KMPlayer- najbardziej rozbudowany odtwarzacz ze wszystkich tu wymienionych. Setki opcji gwarantuje, że można się dobrać praktycznie do wszystkiego. Mase opcji dotyczących napisów skutkuje, że w szybki i łatwy sposób będzie mogło się synchronizować napisy.
Rewelacyjne standardowe obłożenie skrótami- dla mnie ideał. Szybkie i pewne przewijanie filmu na strzałkach. Wbudowane kodeki oraz szybki kreator ustawień świetnie działa i odtwarzacz jest gotowy 30 sekund po wgraniu.
Wada? Oczywiście i to bardzo poważna- standardowe kodeki są bardzo średnie. Jak przy dźwięku jest jeszcze ok(chodź podbito delikatnie cichsze dźwięki, przez co film lubi szumieć na lepszym sprzęcie), ale kodek video to tragedia. Nie wiem jak przy dvixach, ale kodek x264 jest BARDZO średni.
Jasność jest zbytecznie podbita a kolorki jakieś takie słabe- porównanie:

Jeżeli ma się odrobinę lepszy sprzęt- to jest wada nie do odrobienia. Do poważnego oglądania filmów się to to nie nadaje. Kodeki można zmienić, ale roboty jest przy tym zdecydowanie za dużo.





Splash Player- czyli minimum z minimum.
Dosyć świeży odtwarzacz, robiony wraz z kodekami totalnie od podstaw- i to widać! Nie znajdziecie tutaj żadnej opcji związanej z synchronizacją napisów, wtyczek czy przetwarzania audio(jedynie ustawienia stereo czy 5.1).
Czy to źle? Zdania są podzielone. Z pewnością brakuje kilku opcji jak proste przewijanie napisów do przodu czy do tyłu, czy tego, że napisy są wtopione w film, więc można zapomnieć by mieć je na czarnym tle.
Ale to, co decyduje o tym, że lubię na nim oglądać to REWELACYJNA jakość obrazu! Wszystko jest ostre, kolory żywe a materiał możliwie płynny(oczywiście bez sztucznych poprawiaczy). Do czego mogę się naprawdę doczepić, to bardzo cichy dźwięk- u mnie muszę zwiększyć głośność czterokrotnie, by mieć ustawienia takie same jak na KMP. W wersji PRO widzę że ma być "Audio Boost" który to poprawi.
No i właśnie- ma być wersja płatna z wieloma dodatkami. Niektóre to czyste bajery jak zwiększanie płynności(czyli jak zrobić ze Star Warsa- teatr telewizji), ale możliwość przesyłu dźwięku po optyku to lekka przesada.
Na koniec zwrócę uwagę, że program jest robiony zdecydowanie pod odtwarzanie materiałów wysokiej rozdzielczości i że dekodowanie jest za pośrednictwem karty grafiki(odciąża znacznie procesor, a sama karta tego nie odczuwa- u mnie 10% mniej prądu komputerek bierze).




SubEdit- dziwię się że trafił do tego działu Razz Nigdy nie uznawałem go za pełnoprawny odtwarzacz. Zaraz po ściągnięciu i wypakowaniu zajmuje mi chwilę dostosowanie go do człowieka, czyli by nie otwierał się od razu na pełnym ekranie czy usunięcie playlisty. Całość programu jest zrobiona tak, by najlepiej się tworzyło na nim napisy, a nie wygodnie odtwarzał materiał video. A to, że autor zapomniał o projekcie i nie udostępnił kodu źródłowego, przybiło mu cykający licznik zapomnienia. Już są tego pierwsze oznaki- brak totalnego wsparcia dla Windows 7(niby się da, ale po co). Jako że ma problemy z MKV to już totalna porażka.
Korzystam tylko do konwersji napisów.




W wolnej chwili dopisze jeszcze cosik- ale to jest moja święta trójca.

Oczywiście rozpisujcie się o swoich odtwarzaczach- co lepsze opisy chętnie przykleję do tego postu!

Ankieta u góry- zobaczymy jakie preferencje użytkowników są Smile

PS. Adminie, czemu tak rygorystyczny licznik pozycji jest w ankiecie? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 22:27    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
remek95




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 490

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KMPlayer jest najlepszy gdy oglądamy filmy na monitorze Razz
Wystarczy pobrać wersję rozszerzoną o lepsze kodeki niż w oryginalnym zestawie i jest cud miód obojętnie czy jest to xvid, h264, itp.. Smile

Polecam również gorąco program CyberLink PowerDVD.
Jeśli chodzi o poprawę jakości filmu, dźwięku (dzięki wbudowanym różnym pierdółkom pozwala uzyskać super jakość nawet słabo jakościowo filmów.) Oczywiście efekt widoczny jest dopiero przy wrzuceniu go na duży ekran bo na zwykłym monitorze.. słabizna, więc wtedy polecam KMPlayer, który też daje radę na LCD Cool
_________________
remek95 - były członek Zespołu NP oraz były tłumacz NP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PowerDVD jak pamiętam miał problemy z zewnętrznymi napiskami.

A jak się nazywa ta poprawiona wersja KMa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
remek95




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 490

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W PowerDVD jak film jest z napisami to nie może być włączony TrueTheater Motion i wtedy działają bez problemu.

A tego KMPlayer'a znalazłem gdzieś na jakimś forum więc to już ktoś sam pewnie dopasowywał.
_________________
remek95 - były członek Zespołu NP oraz były tłumacz NP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, wielkie thx Remek. Oto co teraz potrafi KM Smile

Było

http://img25.imageshack.us/img25/3172/55359200.jpg

Jest

http://img197.imageshack.us/img197/9808/61091414.jpg


KMplayer

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_temp/1277045542495628.jpg

Splash

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_temp/1277045542495629.jpg


I link do KMa spreparowanego:

http://brateq.amhost.pl/KMPlayer.%202.9.4.1435.(DXVA%252BCUDA).rar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brateq napisał:
KMPlayer- najbardziej rozbudowany odtwarzacz ze wszystkich tu wymienionych. Setki opcji gwarantuje, że można się dobrać praktycznie do wszystkiego. Mase opcji dotyczących napisów skutkuje, że w szybki i łatwy sposób będzie mogło się synchronizować napisy.
Rewelacyjne standardowe obłożenie skrótami- dla mnie ideał. Szybkie i pewne przewijanie filmu na strzałkach. Wbudowane kodeki oraz szybki kreator ustawień świetnie działa i odtwarzacz jest gotowy 30 sekund po wgraniu.
Wada? Oczywiście i to bardzo poważna- standardowe kodeki są bardzo średnie. Jak przy dźwięku jest jeszcze ok(chodź podbito delikatnie cichsze dźwięki, przez co film lubi szumieć na lepszym sprzęcie), ale kodek video to tragedia. Nie wiem jak przy dvixach, ale kodek x264 jest BARDZO średni.
Jasność jest zbytecznie podbita a kolorki jakieś takie słabe- porównanie:

Zgadzam się z Tobą w tej kwestii.
Jednak wydaje mi się że twórcy KMa, stale wprowadzają ulepszenia.
Jak dla mnie najlepszy odtwarzacz do filmów, enyłej.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twórcy przerwali rozbudowę KMplayera i od nowa zaczeli pod inną nazwą. Jak se przypomnę to napiszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, nazwa programu to PotPlayer- póki co gorszy od KMplayera, ale prace trwają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 00:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tę sondę Razz
pod względem otwarć wyszedł mi allplayer Sad
jeśli czegoś nie łyka to klmplayer (on bierze wszystko Smile
ale używam do filmów odtwarzacz Azbox HD (bierze każdy porządny format) choć ostatnio zacząłem też korzystać z ps3 - mimo że azbox ma niezły procesor graficzny, to jednak obraz z konsoli jest o niebo lepszy, tylko że konsola nie łyka jeszcze mkv i mpeg-ów, ale scena pracuje i nad tym Smile

podsumowując przydałby się w ankiecie pkt odtwarzacz zewnętrzny Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
uriel75



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 762

Podziękował: 4
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 00:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jestem chyba do tyłu, gdyż używam jakiegoś normalnego KMPlayera. Używam... Hmmm... Dość dziwnie to brzmi. Każdy film, który mam to sprawdzam czy napisy/lektor pasują, sprawdzam jakość (rozdziałka) i na tym się kończy. Ale w sumie KMPlayer jest najlepszy dla mnie. Kiedyś tę rolę pełnił SubEdit, ale wiadome akcje z W7 spowodowały, że sobie odpuściłem używanie go. Każda reinstalka systemu i ciągłe boje z WMP12.

Dziękuję wszystkim za obszerne przybliżenie tematu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 06:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lesli
Porządny odtwarzacz na PS3 to już kwestia bliższego czasu Wink Teraz na scenie głównie się pisze o procesach, ale co poniektórzy jednak pracują nad oprogramowaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
englishman



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 62

Podziękował: 1
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barteq Subedit poprawnie odtwarza filmy MKV.
_________________
Nie tłumaczę bo nie mam czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group