Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Problem z napisami - odtwarzacz DVD stacjonarny

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
proflex



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 26

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 09:00    Temat postu: Problem z napisami - odtwarzacz DVD stacjonarny Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki o to problem w niektórych filmach stacjonarny odtwarzacz DVD Samsung nie widzi mi napisów Confused na kompie jest wszystko cacy czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 09:00    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
brateq



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 802

Podziękował: 2
Łącznie otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno to format napisów. Wklej tutaj kawałek napisów, a coś poradzimy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
uriel75



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 762

Podziękował: 4
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź jakich formatów napisów nie widzi. Czyli sprawdź dany film który odtwarza a który nie i wyświetl w komputerze plik napisów. Być może Twój odtwarzacz nie odczytuje znaczników klatek lub czasu. Albo odwrotnie. w takim wypadku format, który nie odpowiada DVD musisz przekonwertować na "zrozumiały" dla DVD i ponownie wypalić sobie płytkę z filmem i prawidłowym - "czytanym" przez DVD plikiem TXT.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
proflex



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 26

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm ale jak sprawdzić typy formatu ?? na kompie do odtwarzania filmów urzywam Cinema Playera i on czyta napisy bez problemu, zaś stacjonarny samsung coś mi niechiał czytać w kilku filmach Confused plik z napisami był txt ja poprawiłem w nim pewne błedy za pomocą Cinema Player i chyba zapisąłem jako tem player czy jakoś tak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proflex napisał:
Hmm ale jak sprawdzić typy formatu ?? na kompie do odtwarzania filmów urzywam Cinema Playera i on czyta napisy bez problemu, zaś stacjonarny samsung coś mi niechiał czytać w kilku filmach Confused plik z napisami był txt ja poprawiłem w nim pewne błedy za pomocą Cinema Player i chyba zapisąłem jako tem player czy jakoś tak

Wklej kilka linijek tekstu z napisów w wątku - tych których nie czyta odtwarzacz.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
kucharzdh



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 11

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! mam taki sam problem co kolega wyzej.. Czy da sie ten problem rozwiazac edytujac napisy w subedicie i cos zmieniajac ? Czy mogłby ktos zyczliwy wytłumaczyc jak to zrobic bo probuje na rozne sposoby ale rezultatu brak a w zasadzie nie umim zbyt dobrze tego subedita obslugiwac.. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź jakie napisy odtwarzacz stacj. Ci nie odtwarza, i tych napisów których nie czyta wklej kilka linijek w temat, lub napisz w jakim są rozszerzeniu.
Może wystarczy zmienić rozszerzenie napisów.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
kucharzdh



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 11

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bilo rozwiazałem ten problem ale pojawił sie kooejny...w jednym filmie napisy stopniowo zaczynaja przyspieszac w stosunku do dzwieku... zmieniałem na srt nic nie dało, konwertowałem na format czasowy np i nic równiez zmieniałem fps to w koncu w gole przestało je odtwarzac moje dvd... chodzi o incepcje xvid- ARROW 25 fps
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kucharzdh napisał:
bilo rozwiazałem ten problem ale pojawił sie kooejny...w jednym filmie napisy stopniowo zaczynaja przyspieszac w stosunku do dzwieku... zmieniałem na srt nic nie dało, konwertowałem na format czasowy np i nic równiez zmieniałem fps to w koncu w gole przestało je odtwarzac moje dvd... chodzi o incepcje xvid- ARROW 25 fps

Opisz mi kiedy (podaj czas) zaczyna się pierwszy dialog i kiedy ostatni dialog filmu (napisz jakie to dialogi), wyślij mi te napisy na PW, dopasuje Ci je.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
kucharzdh



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 11

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 00:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż po wielkich trudach niczym dziecko we mgle dotarłem do rzowiazania Smile Opisze to, może komuś się przyda...

Miałem 2 problemy :

1 - w pewnym filmie składającym sie z plików - w jednym napisy (odtwarzałem w dvd stacjonarnym) działały w drugi w ogole sie nie pojawiały. Rozwiązanie - plik z napisami był w formacie txt nie pomagało skonwertowanie do srt. Zastosowałem banalny zabieg i stworzyłem 2 foldery w jednym plik cd 1 wraz z napisami, w drugim analogicznie cd i pomoogło Smile dvd widziało napisy i odtwarzały sie w poprawny sposob

2 - w kolejnym filmie napisy sie odpalały jednakze wraz z upływajacym czasem pogłebiała sie róznica miedzy predkoscia wyswietlania napisów a akcja filmu - napisy ukazywały sie za szybko. Rozwiązanie - w SubEdit Player w zakładce Napisy -> Zmień czas wyświetlania napisów kombinujcie z wartościami ja wpisałem w pozycji "Klatek" 60 + 48 i pomogło.

Również dbajcie o to zeby współczynnik FPS napisów pokrywał sie ze wspołczynnikiem filmu. Ale i tak najbardzieł błyskotliwe i zbawienne juz w dwóch sytuacjach okazało sie rozdzielenie na 2 osobne foldery... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kucharzdh



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 11

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 00:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do ~ bilo

A mógłbyś napisać jakis krótki tutorial jak dopasować sobie samemu napisy, powiedziałes ze potrzebujesz tylko dialog pierwszy i ostatni wiec jak mniemam nie wymaga to duzej pracy Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 05:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kucharzdh napisał:
do ~ bilo

A mógłbyś napisać jakis krótki tutorial jak dopasować sobie samemu napisy, powiedziałes ze potrzebujesz tylko dialog pierwszy i ostatni wiec jak mniemam nie wymaga to duzej pracy Smile

Pozdrawiam

Samouczek już jest w tym dziale.
Temat zamknięty
.

_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group