Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napisy nie znikają, a trwają aż do kolejnych napisów.

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qaz777



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 22:54    Temat postu: Napisy nie znikają, a trwają aż do kolejnych napisów. Odpowiedz z cytatem

Pobrałem napisy do filmu 'Oskarżony': http://www.napiprojekt.pl/index.php?dz=22&id=dc4927a8c3082428bd869832991a171fb3320e1d
Plik filmowy typu .avi ma 700 MB, odtwarzam go programem VLC.
Problem polega na tym, że napis pojawia się na ekranie i jest tak długo, dopóki nie pojawi się kolejny napis.
Konkretnie: aktor wypowiada kwestię, pojawia się napis, następnie jest wiele minut ciszy, napis już dawno powinien zniknąć, a on trwa i trwa do momentu aż znowu ktoś się odezwie.
W czym tkwi błąd i jak można go naprawić ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 22:54    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisy zostały zrobione w TMP, w takim zapisie, w którym program do odtwarzania nie zakończy jego wyświetlania.
Jest tylko początek dialogu, a niestety nie jest zapisany jego koniec.
Przykład:

00:02:20:Trol pozwoli jej odejść tylko wtedy|jeśli ona wymówi jego imię.
00:02:24:Księżniczka wymawia wiele imion,|ale każde z nich jest niewłaściwe.
00:02:29:I wtedy pewnej nocy trol|we śnie ujawnia jego imię.
00:02:33:Przepraszam,|zupełnie nie rozumiem.
00:02:36:Próbuję tylko przedstawić wagę problemu.
00:02:42:To może być wielką ulgą.

Gdybyś chciał to zmienić, musiał byś przerobić synchronizacje i zapisać napisy w innym formacie.
Niestety w takim formacie o którym mowa, takie problemy będą występowały w Twoim filmie.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
qaz777



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytałem trochę informacji dla początkujących i w programie SubEdit Player dokonałem konwersji napisów na format klatkowy. Sprawdziłem jaki jest wynik w filmie i jest znakomicie. Teraz da się to oglądać.
I co mogę teraz z tym zrobić ? Nie jestem autorem tłumaczenia a tylko w banalnie prosty sposób uczyniłem te napisy znacznie wygodniejsze przy ich używaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zmieniłeś synchronizacje napisów? - oczywiście Ci gratuluję poniważ jak widzisz nie jest to takie proste.
Możesz dodać swoja stopke w napisach, że poprawiłeś synchro, oczywiście wyślij je jako poprawkę do bazy N.P.
Gratuluję.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group