Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Rozruszyc komentarze i ocene filmow

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salata
VIP



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 29

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 19:07    Temat postu: Rozruszyc komentarze i ocene filmow Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy lepiej tego nie bedzie zrobic poprzez strone niz przez program, ale wydaj mi sie, ze trzeba by zachecic ludzi do oceniania filmow i pisania komentarzy badz recenzji. Rzesza uzytkownikow jest naprawde ogromna i gdyby tak kazdy ocenil film i napisal pare zdan na temat obejrzanego filmu bylo by o wiele przyjemniej i latwiej mozna by bylo zdecydowac czy warto dany tytul obejrzec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 19:07    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 00:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie ale jest jeden mały problem , komentarzy jest dużo tylko takich nie do nadających się druku albo typu "super" , "uwielbiam go" , "zarąbisty" czyli nic nie wnoszące !I zmuś tu człowieku ludzi do napisania więcej niż 10 słów z sensem i bez przekleństw Sad
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=8186
Umieściliśmy to ogłoszenie na stronie głównej, myślę że to pomoże w tytułowym "rozruszaniu komentarzy do filmów"
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 03:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pomogło Sad
pomogłoby (może) jakby ustawić wymaganą dużą ilość znaków (zawsze wtedy znajdzie się łoś co naciśnie 160 x kropkę Razz
może jeszcze bardziej łopatologicznie wytłumaczyć ogładaczom, czego oczekujemy od komentarzy???
bo komentarz film do bani lub super jest zbędny gdyż wystawiając ocenkę wyrażamy swój stosunek do obejrzanego obrazu Razz
powinny być komentarze z czymś ciekawym co ma mnie zachęcić do obejrzenia filmu, gdyż nie znam pana X i nie wiem jaki ma gust i jeśli jemu się film podoba to mnie nie musi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nieladnie pisać post pod postem, ale rownie nieladnie jest edytować post po tygodniu Razz
więc wybieram mniejsze zlo.
chyba warto przemyśleć czy warto dawać opcję komentowania filmu. Oczywiście ocena powinna zostać i zachęcam do korzystania z tej możliwości ponieważ więcej mi mówi o danym filmie niż durnoty typu "początek fajny, ale potem bzykalem się z laską i nie wiem co było dalej" Sad
przejrzyjcie 100 komentarzy i jak znajdziecie jeden sensowny to gora.
większośc to typu że fajny, albo nie, oczywiście nieco myśl jest rozwinięta, bo inaczej nie zostałby zatwierdzony, ale sens i tak jest jeden KOMENTARZ JEST OSOBISTĄ OCENĄ filmu - wg mnie bez sensu, bo do tego żeby wyrazić tę opinię wystarczy kliknąć w gwiazdki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 01:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę masz racji, ale nie do końca się z Tobą zgodzę.
Każdy ma swoje ulubione pozycje, rodzaj kina, wrażliwość tzw. filmową, ale dotyczy to również krytyków filmowych, dzieki nim czytamy po premierze filmu czy film jest dobry czy zły.
Krytycy również mają swoją wrażliwość, podobną to wszystkich.
Oczywiście każdy z nich potrafi opisać film bardziej rzetelnie od pospolitego kinomana, ale oczywiście to również zdanie tylko innej osoby, że tak powiem bardziej w tym kierunku wyuczonej, która poprzez ocenę filmów zarabia na życie.
Reasumując - wydaje mi się że oglądając film, po wcześniejszym przeczytaniu komentarzy spodziewamy się w zależności od opinii na temat danej pozycji : dobrego, średniego bądź to, złego kina.
Ale właściwie od naszej osobistej wrażliwości filmowej zależy, czy dany film będzie pokrywał się z opiniami i komentarzami wcześniej go oceniających.
Szczerze mówiąc, ja zawsze sprawdzam opinie i komentarze na temat tego co chcę obejrzeć, szczególnie z wielką ciekawością oglądam film w którym opinie i komentarze są mieszane.
Nasza strona z komentami ma służyć właśnie do takiego wywołania emocji przed seansem, aby widz mógł stwierdzić czy ma podobny gust jak wypowiadający się na temat tego co zostało obejrzane wcześniej.
Uważam dlatego że nie wystarczy jedynie kliknięcie w gwiazdki, ale swojego rodzaju dyskusja po oglądnięciu.
Trochę to zagmatwałem, ale myślę że zrozumiałeś, co mam na myśli?
Pozdrawiam.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taaa tylko różnice są ogromne.
jak sam napisaleś krytyk filmowy nie ogranicza się do oceny filmu, ale uzasadnia ją - u nas niestety nie.
po 2 - krytyk jest jakąś osobą bardziej lub mniej znaną i mogę w ogóle nie przywiązywać wagi do jego recenzji, bo np go nie szanuję lub wręcz przeciwnie u nas 99% komentarzy jest anonimowych, te z @llplayera np Smile
więc nie mogę sobie z czasem wyrobić opinii o takim "krytyku" Smile
średnia z gwiazdek daje mi już jakiś pogląd na daną pozycję, a na koniec przyznam się, że celowo ciągnę ten temat, żeby "zmusić komentujących do napisania paru sensownych słów ew. możemy jeszcze bardziej uściślić nasze oczekiwania od treści komentarza, że chcemy się czegoś dowiedzieć o filmie, a nie o tym, że klientowi się podobał, bo bzykal się z dziewczyną po seansie Wink
(wywalilem ten komentarz, ale jak pomyślę o przykladach to ten mi się zawsze przypomina) Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lesli napisał:

(wywalilem ten komentarz, ale jak pomyślę o przykladach to ten mi się zawsze przypomina) Very Happy

Zgoda. Myślę podobnie i poprzez pisanie w tym temacie mam podobne oczekiwania.
A co dyskusji poprzez komentarze?
Tu chyba powinieneś przyznać jednak mi racje, i nie mówię tu o komentarzach jakie są, ale jakie powinny być dodawane przez autorów.
Ten cytowany przez Ciebie to jeszcze pryszcz.
Szczerze mówiąc sam osobiście, niezależnie pod jakim nickiem bym występował wstydził bym się chyba sam przed sobą za pisanie podobnych bzdur do tego typu jak ten zacytowany, które opisują film.
Po co takie w ogóle umieszczać? nie wiem.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
lesli
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 241

Podziękował: 8
Łącznie otrzymał 12 podziękowań w 12 postach

Skąd: Philippines Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakby takie coś:
może wytłuścić ten druk Smile
<<od komentarzy (komentującego) OCZEKUJEMY - kilku słow na temat obejrzanego filmu - komentarz może zawierać (ale nie musi) osobistą ocenę obrazu plus jakiekolwiek SENSOWNE uzasadnienie.

niekoniecznie tak jak na lekcji w ZSRR "...powiedz kto jest twoim idolem i uzasadnij czemu lenin..." <joke> Very Happy

może jakiś przyklad z życia dam:
- film 2012, podobał mi się ze względu na sensacyjną fabułę teoria spiskowa itp, ale duży minus za większość sztucznie zrobionych efektow specjalnych

(akurat leci w tv i przyszedł mi na myśl.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz to dodam do ogłoszenia - tym sposobem stałeś się współautorem ogłoszenia o komentarzach.
Co dwie głowy to nie jedna.
Naprawdę, jeśli ktoś z komentujących czyta ten temat, uważam że powinien się nad tym zastanowić.
Bardzo miło jest przed obejrzeniem jakiejś pozycji filmowej "usłyszeć" na jej temat coś rzetelnego. Poza tym moim zdaniem bardzo przyjemnie jest "pogadać" po seansie o swoich wrażeniach - z sensem.

Edit.
Czy teraz lepiej?
http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?p=28933#28933
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group