Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Konkurs na oficjalną skórkę NapiProjekt
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Skórki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 16:36    Temat postu: Konkurs na oficjalną skórkę NapiProjekt Odpowiedz z cytatem

Witam,

w związku ze zbliżającą się premierą nowej wersji NapiProjekt, ogłaszamy konkurs na nową oficjalną skórkę programu (stare skórki nie będa kompatybilne z nową wersją). W konkursie może wziąć udział każdy kto ma podstawową wiedzę na temat tworzenia grafiki komputerowej. Jako iż NapiProjekt jest darmowy i ma charakter nie komercyjny, dla zwycięzcy konkursu nie ma przewidzianej nagrody, możemy natomiast zagwarantować satysfakcję ponieważ dzieło zwycięzcy będzie wyświetlane/podziwiane Smile codziennie ok. 250-500 tysięcy razy na komputerach użytkowników serwisu z całego świata.


Jak stworzyć nową skórkę:

1. Pobierz wersję demo NapiProjekt:
http://www.napiprojekt.pl/NowyNapiProjekt.rar

2. Rozpakuj pobrany plik.

3. Uruchom plik napisy.exe

4. Z menu programu wybierz pokaż skórkę




5. Po chwili (5-10 sekund) program powinien pobrać 3 przykładowe napisy, oraz wyświetlić przykładową skórkę.




6. W katalogu "<ścieżka do której rozpakowałeś plik NowyNapiProjekt.rar>/skins/new" znajduje się skórka którą możesz modyfikować:

- Nie zmieniaj nazw plików
- Plik "skin_settings.ini" zawiera informacje o położeniu/formatowaniu poszczególnych elementów programu (dokładniejszy opis w dalszej części wiadomości).
- Możesz dowolnie modyfikować zawartość plików graficznych
- Pierwszy piksel (x=1, y=1) w plikach skin.bmp, skin2.bmp definiuje kolor przeźroczysty skórki (można podejrzeć w przykładzie)


7. Jeśli dokonasz jakichkolwiek zmian w skórce, możesz ją zobaczyć w programie, aby odświeżyć skórkę kliknij w przycisk "przewijania wyników wyszukiwania"





Opis pliku "skin_settings.ini":
<nazwa_elementu>_width - szerokość elementu
<nazwa_elementu>_height - wysokość elementu
<nazwa_elementu>_top - położenie elementu względem górnej krawędzi okienka, top=10 oznacza iż element będzie się znajdował 10px poniżej górnej krawędzi okna.
<nazwa_elementu>_left - analogicznie położenie elementu względem lewej krawędzi okna
<nazwa_elementu>_show - definiuje czy element ma być widoczny 0-niewidoczny, 1-widoczny
<nazwa_elementu>_bold - formatowanie tekstu - pogrubienie 1-aktywne, 0-nieaktywne
<nazwa_elementu>_italic - formatowanie tekstu - pochylenie 1-aktywne, 0-nieaktywne
<nazwa_elementu>_underline - formatowanie tekstu - podkreślenie 1-aktywne, 0-nieaktywne
<nazwa_elementu>_fontsize - rozmiar czcionki
<nazwa_elementu>_kolor - kolor czcionki (format html)
<nazwa_elementu>_align - rozmieszczenie tekstu, 0-lewostronne, 1-prawostronne, 2-wyśrodkowanie


Uwaga skórka dołączona do programu jest przykładowa, oznacza to iż możesz dowolnie zmienić rozłożenie elementów programu - np.:
- przenieść okładkę na prawą stronę
- zmienić rozmiar gwiazdek przedstawiających ocenę filmu itp.

Wszystko zależy od Twojej pomysłowości.

Trzy najciekawsze, najładniejsze skórki zostaną dołączone do Nowej wersji programu, pozostałe projekty zostaną umieszczone na stronie NapiProjekt




Jeśli podczas tworzenia skórki zauważysz jakies braki, coś Cię będzie ograniczać (np. brak formatowania któregoś z elementów), napisz swoją propozycję w tym wątku.

Wszelkie pytania, sugestie proszę również zadawać w tym wątku.


AKTUALIZACJA 11:15 06-01-2011:

- dodano "podświetlanie" poszczególnych elementów, po najechaniu na nie myszką:
* podświetlanie elementów graficznych jest możliwe dzięki dodaniu nowych plików do skórki (arrow_right_over.png itp)
* podświetlanie elementów tekstowych można konfigurować w pliku skin_settings.ini (przykładowa pozycja: nazwa_pliku_over_kolor)
- gdy nazwa pliku jest za długa kończy się trzykropkiem, maksymalną szerokość nazwy pliku ustawiamy w skin_settings.ini
- dodano własciwość "nazwa_pliku_margines_strzalki", określa odległość (px) pomiędzy nazwą pliku, a strzałkami przewijania
- dodano własciwość "ilosc_plikow_align_pionowy" określa wyrównanie tekstu w pionie względem strzałek, 0=dół, 1=środek, 2=góra
- dodano możliwość ustawienia szerokości/wysokości okienka.
- można włączyć/wyłączyć przeźroczystość formy
- dodano właściwość "ocena_filmu_styl" określa ona w którą stronę rośnie skala/pojawiają się gwiazdki (możliwość dodania "pionowych gwiazdek")
- dodano tło dla bannera reklamowego (projektując skórkę proszę mieć na uwadze iż, reklama będzie maiła możliwość wyłączenia)


AKTUALIZACJA 11:30 08-01-2011:
- Dodano parametr "ilosc_plikow_wyswietlaj_zawsze" gdy jest =1 strzałki przewijania wyników wyszukiwania pokazują się zawsze (nawet gdy liczba plików wynosi 1/1), nieaktywne strzałki posiadają własne pliki graficzne arrow_left_disabled/arrow_right_disabled

AKTUALIZACJA 15:40 09-01-2011:
- Dodano możliwość zmiany czcionki oraz osadzenia własnej czcionki w skórce


Ostatnio zmieniony przez admin dnia Sro Mar 02, 2011 10:46, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 16:36    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
jarko2227



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 21

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obsługa Aero lub chociaż by czytało PNG z przezroczystością
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eskej



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówce jeśli chodzi o png zamiast bmp. Dzięki temu można by np. dodać cień wokół skórki, ładnie zaokrąglić kanty (brak postrzępienia) czy dodać lekką przeźroczystość tła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarko2227



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 21

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie znajduje się wpis "arrow_left" żeby go zmienić i gdzie "skin" bo zmniejszyłem jego rozmiar względem oryginału i mi go ucina Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarko2227 napisał:
Obsługa Aero lub chociaż by czytało PNG z przezroczystością



eskej napisał:
Popieram przedmówce jeśli chodzi o png zamiast bmp. Dzięki temu można by np. dodać cień wokół skórki, ładnie zaokrąglić kanty (brak postrzępienia) czy dodać lekką przeźroczystość tła.



Teoretycznie można by zrobić, efektem ubocznym takiego działania byłaby utrata przeźroczystości w pozostałych elemantach graficznych (arrow itp)

jarko2227 napisał:
Gdzie znajduje się wpis "arrow_left" żeby go zmienić i gdzie "skin" bo zmniejszyłem jego rozmiar względem oryginału i mi go ucina Sad


arrow_left domyślnie pojawia się w pozycji "nazwa_pliku_left". Czy chciałbyś strzałki umieścić gdzieś poniżej/powyżej nazwy pliku?

Ze względu na reklamę, nie ma możliwości zmiany skina na mniejszy - raczej taka skórka nie prezentowałaby się dobrze z reklamą, jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarko2227



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 21

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

admin napisał:
Czy chciałbyś strzałki umieścić gdzieś poniżej/powyżej nazwy pliku?

Nie wiem czy ja akurat to wykorzystam ale na pewno by się ktoś trafił komu by tak pasowało to umieścić (może w jakiejś innej skórce).

Znaczy chciałbym żeby był odstęp pomiędzy szczałkami a nazwą filmu i to dość spory. I przydało by się żeby można było zmienić rozmiar czcionki numerów stron (pomiędzy szczałkami) osobno a nie z tytułem filmu naraz.
admin napisał:
Ze względu na reklamę, nie ma możliwości zmiany skina na mniejszy - raczej taka skórka nie prezentowałaby się dobrze z reklamą, jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

Czyli szerokości lepiej nie zmieniać ale wysokość już chyba nie przeszkadza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jarko2227



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 21

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

admin napisał:
Teoretycznie można by zrobić, efektem ubocznym takiego działania byłaby utrata przeźroczystości w pozostałych elemantach graficznych (arrow itp)

Jeśli by elementy wtenczas nie miały przezroczystości a "skin" miał to by nie za fajnie wyglądało, ale z drugiej strony przezroczystość można wykorzystać np. tylko do dodania w "skin" cienia wtedy elementy nie będą potrzebowały przezroczystości ale o tym powinien decydować użytkownik robiący skórkę (poprzez dodanie odpowiedniego wpisu bądź zmiane jego wartości z 0 na1).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eskej



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobiłem sobie skórkę, ale mam taki problem, że nie wczytuje mi grafik strzałek (arrow_left2.png i arrow_right2.png), zamiast moich wczytuje te oryginalne.

Kilka rzeczy nasunęło mi się w trakcie tworzenia skórki, mianowicie przydałaby się:
    - możliwość osobnej zmiany położenia strzałek i tekstu filmu (teraz jest tak, że gdy strzałki mają nietypowy rozmiar w stosunku do wielkości czcionki tytułu filmu, to trudno wyśrodkować w pionie obydwa te elementy jednocześnie, żeby wszystko hulało, musiałem powiększyć rozmiar czcionki, choć wolałem mniejszą)
    - fajnie by było gdyby przycisk zamykania miał drugą grafikę wyświetlaną w trakcie najechania na niego myszką (wtedy mógłbym dać ładny efekt jego podświetlania przy najechaniu kursorem)
    - to co już wspominałem czyli zmiana bmp na png z kanałem alpha, dzięki czemu mógłbym dodać ładny cień i zaokrąglone rogi nie byłyby takie postrzępione
    - możliwość przeniesienia reklamy poniżej wysokości skórki (a jeśli by się dało, to dodatkowo najlepiej gdyby była opcja dodania dodatkowego tła wyświetlanego pod warstwą banera reklamy, dzięki czemu oba elementy - reklama i skórka właściwa mogłyby się ładniej komponować ze sobą)
    - automatyczne dodawanie trzykropka, jeśli tytuł filmu nie mieści się w skórce (w tej chwili jest on zwyczajnie ucinany, a z trzykropkiem wyglądałoby to lepiej)


i na razie tyle Smile

edit (5.01.2011):
    kolejna rzecz to możliwość ustawienia pionowo gwiazdek (paska ocen), tak by wraz ze wzrostem oceny, gwiazdki zapalały się od dołu do góry (bądź na odwrót), a nie tylko w poziomie w prawo, jak jest teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarko2227



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 21

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-Dodanie osobnego wpisu edycji do paska "bar" by można było go dać poniżej napisu Wulgarność.
-Możliwość wyłączania przezroczystości "skin" (przy obrazkach z niezaokrąglonymi kątami).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jarko2227



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 21

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIN7:Pobierz




Przeniesione z tematu "Skórki by eSKej" (Admin)
_________________


Ostatnio zmieniony przez jarko2227 dnia Sob Sty 08, 2011 19:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

nastąpiła aktualizacja algorytmu obsługującego skórki (szczegółowe informacje w pierwszym poście), nowa wersja programu znajduje się pod linkiem podanym w pierwszym poście.

eskej napisał:
zrobiłem sobie skórkę, ale mam taki problem, że nie wczytuje mi grafik strzałek (arrow_left2.png i arrow_right2.png), zamiast moich wczytuje te oryginalne.

błąd poprawiony
eskej napisał:

możliwość osobnej zmiany położenia strzałek i tekstu filmu (teraz jest tak, że gdy strzałki mają nietypowy rozmiar w stosunku do wielkości czcionki tytułu filmu, to trudno wyśrodkować w pionie obydwa te elementy jednocześnie, żeby wszystko hulało, musiałem powiększyć rozmiar czcionki, choć wolałem mniejszą)

dodano
eskej napisał:

fajnie by było gdyby przycisk zamykania miał drugą grafikę wyświetlaną w trakcie najechania na niego myszką (wtedy mógłbym dać ładny efekt jego podświetlania przy najechaniu kursorem)

dodano
eskej napisał:

to co już wspominałem czyli zmiana bmp na png z kanałem alpha, dzięki czemu mógłbym dodać ładny cień i zaokrąglone rogi nie byłyby takie postrzępione

niestety tej opcji na razie nie będzie
eskej napisał:

możliwość przeniesienia reklamy poniżej wysokości skórki (a jeśli by się dało, to dodatkowo najlepiej gdyby była opcja dodania dodatkowego tła wyświetlanego pod warstwą banera reklamy, dzięki czemu oba elementy - reklama i skórka właściwa mogłyby się ładniej komponować ze sobą)

Tło dodane, natomiast możliwości przeniesienia poniżej nie planujemy.
eskej napisał:

automatyczne dodawanie trzykropka, jeśli tytuł filmu nie mieści się w skórce (w tej chwili jest on zwyczajnie ucinany, a z trzykropkiem wyglądałoby to lepiej)

dodano
eskej napisał:

kolejna rzecz to możliwość ustawienia pionowo gwiazdek (paska ocen), tak by wraz ze wzrostem oceny, gwiazdki zapalały się od dołu do góry (bądź na odwrót), a nie tylko w poziomie w prawo, jak jest teraz.

dodano



jarko2227 napisał:

Dodanie osobnego wpisu edycji do paska "bar" by można było go dać poniżej napisu Wulgarność.

Czy możesz dokładniej opisać, nie do końca rozumiem. Pasek wulgarności można umieścić w dowolnym miejscy za pomocą wulgarnosc_top/wulgarnosc_left, sam napis "wulgarność" również można umieścic w dowolnym miejscu formy.
jarko2227 napisał:

Możliwość wyłączania przezroczystości "skin" (przy obrazkach z niezaokrąglonymi kątami).

dodano
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eskej



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 9

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje się jest jeszcze problem z tłem pod reklamą, bo podmieniam plik na swój, a tu ciągle wyświetla się ten oryginalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarko2227



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 21

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eskej napisał:
Zdaje się jest jeszcze problem z tłem pod reklamą, bo podmieniam plik na swój, a tu ciągle wyświetla się ten oryginalny.


Zgadzam się z przedmówcą, u mnie tak samo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawione - link jak zwykle w pierwszym poście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarko2227



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 21

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ucina mi lewą krawędź obrazka 1px a dodaje z prawej strony.
Tak powinno wyglądać:


A tak jest:


Gdy jest pobrany jeden napis, nie ma strzałek a napis jest przesunięty, powinny być nadal strzałki lecz bez "_over". Natomiast gdy pobiorę wiecej napisów to tytuł filmu jest o wiele za krótki niż ustawiłem ( 3 kropki).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Skórki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group