Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Dodawanie poprawek.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 11:17    Temat postu: Dodawanie poprawek. Odpowiedz z cytatem

W celu dodania poprawek nalezy:

- zalozyc darmowe konto na stronie napiprojekt (zalozenie konta ogranicza sie tylko do podania loginu, hasla i adresu e-mail)
- wpisac login i haslo w programie napiprojekt (menu napiproejkt -> napisy -> dodaj poprawione, lepsze napisy)



Kilka podstawowych zasad obowiazujacych podczas dodawania poprawek:
- W miare mozliwosci szczegolowo opisz rodzaj poprawek dokonanych przez Ciebie
- Zabrania sie usuwania informacji o autorze napisow, konta osob probujacych przypisac sobie autorstwo napisow sa natychmiastowo blokowane.
- Jesli wlozyles troche pracy w poprawe napisow to mozesz dopisac sie do napisow jako osoba poprawiajaca np: 'KOREKTA: Tax'




System naliczania punktow:
Za kazda zaakceptowana poprawke uzytkownik dostaje 1 pkt, juz wkrotce na stronie dostepny bedzie ranking najlepszych poprawiaczy.


UWAGA:
moderatorzy korzystaja z oprogramowania wykorzystujacego zaawansowane techniki porownywania napisow - wszelkie proby oszustwa zostana napewno wykryte. Dlatego jesli masz zle zamiary to oszczedz sobie i nam czas Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 11:17    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
i_wlp



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 18:41    Temat postu: dodawanie poprawionych napisów Odpowiedz z cytatem

A gdzie kryje się błąd, jeśli zrobiłam wszystko to co zostało wymienione. Login i hasło działają na stronie, nie ma problemów z zalogowaniem, a gdy chcę dodać poprawione napisy to po wpisaniu loginu i hasła wyskakuje mi, że jest ono błędne, próbowałam kilka razy i nie ma mowy o literówkach w loginie i haśle. czy mogę robić coś źle? proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy posiadasz najnowsza wersje?

Pamietaj, ze podczas wpisywania hasla wielkosc liter ma znaczenie (zwroc uwage rowniez na capslock).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
i_wlp



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, mam nową, dzisiaj aktualizowaną. tak, wszystko sprawdziłam jeśli chodzi o poprawność loginu hasła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
i_wlp



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i czy jest możliwe by login i hasło na stronie różniło się z tym, który wpisuje się w programie? Jejku, już sama nie wiem co tu jest nie tak...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

logujesz sie na stronie czy na forum? Czasami zdarzaja sie niedociagneicia i nie dziala logowanie na stronie, a na forum dziala bez problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
i_wlp



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na stronie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie w programie wpisujesz login i haslo?

W opcjach, czy w okienku z poprawka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
i_wlp



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wpierw w opcjach, jak nie zadziałało to wpisałam w okienku z poprawką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze cos blokuje program.
Działa ci uploadowanie nowych napisów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
i_wlp



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 6

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 06:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez problemu pobieram nowe, ostatnio ściągnęłam jedne w fatalnym stanie, poprawiłam i chciałam dodać a tu nic z tego... dziś rano próbowałam znów i dalej ten sam problem. Może warto założyć nowe konto od początku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pytam, czy bez problemu pobierasz nowe, tylko czy bez problemu wgrywasz nowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i_wlp - przeslalem Ci PW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karlheintz



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 3

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mógłby podać jakimi kryteriami kierują się moderatorzy odrzucając poprawki?

W bazie jest sporo "skaszanionionych" napisów. Np. w przypadku anime jest dużo napisów skonwertowanych z ass przez automatyczny konwerter i nie poprawionych. Automatyczny konwerter konwertuje napisy w kolejności takiej w jakiej są one w pliku ass. Stąd nieposortowane napisy np. napisy z czołówki pod koniec pliku (niektóre playery ich nie wyświetlają). Poza tym "śmieci" w postaci specjalnych kodów nie rozpoznanych przez konwerter oraz popsuta synchronizacja. W oryginale napisy są z dokładnością do 0,001 sek, po konwersji do 1 sek i brak czasów końców napisów. (Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o wyższości napisów z dopasowaniem do jednej klatki, czy 0,1 sek nad dopasowaniem z dokładnością do 1 sek). Poprawa takich napisów po tej automatycznym konwerterze, to zbyt duża praca (wymaga ponownej synchronizacji każdego napisu). Prościej jest od nowa skonwertować oryginał. Ja tak robię. Mam sporo tak poprawionych napisów. Wczoraj wysłałem jeden jako poprawkę i... została odrzucona.
Stąd moje pytanie. Czym kierują się moderatorzy? Mógłbym wysłać dużo więcej poprawek. Ale po co, jeśli miały by być odrzucane?
Bo bez wątpienia, te co wysłałem były lepsze - prawidłowo zsynchronizowane (w odróżnieniu od poprzednich), posortowane, poprawne językowo (moim zdaniem lepsze, ale to może być subiektywne, np. ja uważam, że języku polskim, nazwy słowiańskie powinny być w transkrypcji polskiej, a nie angielskiej np. Carycyn a nie Tsarytsin).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mailu z wynikiem weryfikacji poprawki jest podany powod odrzucenia w Twoim przypadku:

została ona odrzucona z następujacego powodu
Cytat:

napisy do filmow z formatem MKV nalezy dodawac w formacie czasowym. Np program subedit ma problem z odczytaniem (zawsze odczytuje 25FPS) ilosci klatek w w plikach MKV. Co powoduje iz napisy zrobione pod subedita sa zle wyswietlane w pozostalych playerach. Format czasowy jest dobrze wyswietlany we wszystkich playerach, lacznie z subeditem.



Format klatkowy dla plikow mkv powoduuje straszny balagan, ludzie (uzywajacy subedita) zglaszaja ze napisy nie pasuja do filmu. Takie napisy wtedy sa usuwane, pozniej ponownie ktos inny je dodaje, znowu sa kolejne zgloszenia i tak w kolko. Niektorzy dodaja napisy robione pod subedita, wtedy takie napisy dzialaja tylko na subedicie bo w innych playerach synchro jest rozjechane. My jako moderatorzy serwisu nie jestesmy w stanie stwierdzic kto pod jakiego  playera dodaje napisy, ludzie sa nie swiadomi bledu subedita. Dlatego serwis przyjal polityke, ze poprawki dla plikow mkv przyjmujemy tylko w formacie czasowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group