Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Trochę inny pomysł na rozwój programu :-)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szunaj85
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 164

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 13:45    Temat postu: Trochę inny pomysł na rozwój programu :-) Odpowiedz z cytatem

A ja mam trochę inny pomysł na rozwój napiprojekt, a w dodatku sami użytkownicy mogą go rozwijać. Osobiście już uważam ten program za udany i wierzę, że z czasem będzie on coraz lepszy. Jednak wracając do tematu. Wiele ściągniętych napisów zawiera w tekście błędy i według mnie to właśnie one obniżają noty programu:
1. Brak ogonków, kresek i kropek, np.:
Moze dzisiaj bede oglądac film na komputerze u kolegow, ale najpierw musze odrobic lekcje.
2. Błędy ortograficzne, np.:
Może dzisiaj będę oglądać film na kompóterze u koleguw, ale najpierw mószę odrobić lekcje.
3. Błędy stylistyczne, np.:
Może dzisiaj będę oglądać film na komputerze u kolegów()ale najpierw muszę odrobić lekcje()
4. Literówki, np.:
Może dzisaij będę oglądać film na komputerze u kolegów, ale najpeirw muszę odrobić lekcej. itp.

Oczywiście napiprojekt posiada już taką opcję, gdzie użytkownik może sam poprawić napisy. Podejrzewam jednak, że tylko malutki ułamek użytkowników korzysta z tej opcji. A wystarczy po obejżeniu filmu z napisami otworzyć plik, poprawić wyłapane błędy i wysłać poprawione napisy. W sumie można powiedzieć, że to żaden wysiłek, ponieważ można skopiować tekst np. do Word-a, a wtedy program sam wyłapie błędy. Użytkownik musi je tylko poprawić. Na pewno innym użytkownikom będzie się lepiej oglądało film z napisami bez błędów. Gdyby ktoś nie wiedział jak to zrobić już mówię.
1. (Jeżeli posiadasz konto)
Klikasz na program, następnie Opcje uzupełniasz Login i hasło, kilkasz Ok. Następnie klikasz na program, Napisy --> Dodaj poprawione, lepsze napisy. Wpisujesz ścieżki do pliku z filmem i pliku z tekstem, wpisujesz co poprawiłeś i kliknąć Dodaj.
2. (Jeżeli nie posiadasz konta, a chcesz założyć)
klikasz na program, następnie Napisy --> Dodaj poprawione, lepsze napisy wyskakuje komunikat, klikasz Yes, uzupełniasz login, hasło i adres e-mail klikasz Załóż konto. Nie jest to trudne. Very Happy

Na tym forum znalazłem też taki tekst:
Cytat:
UWAGA:
moderatorzy korzystaja z oprogramowania wykorzystujacego zaawansowane techniki porownywania napisow - wszelkie proby oszustwa zostana napewno wykryte. Dlatego jesli masz zle zamiary to oszczedz sobie i nam czas

Może moderatorzy mogli by dodatkowo sprawdzać tekst pod kątem pisowni wykorzystując jakieś polskie słowniki czy inne techniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 13:45    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
odświeżam i wyjaśniam na prośbę użytkownika Very Happy

Cytat:
Wiele ściągniętych napisów zawiera w tekście błędy i według mnie to właśnie one obniżają noty programu


Słuszna uwaga.

Cytat:
Oczywiście napiprojekt posiada już taką opcję, gdzie użytkownik może sam poprawić napisy. Podejrzewam jednak, że tylko malutki ułamek użytkowników korzysta z tej opcji.


No nie taki mały ułamek co zreszta widać po ilości sprawdzonych poprawek na stronie głównej NP Arrow zakładka zespół.

Cytat:
A wystarczy po obejżeniu filmu z napisami otworzyć plik, poprawić wyłapane błędy i wysłać poprawione napisy. W sumie można powiedzieć, że to żaden wysiłek, ponieważ można skopiować tekst np. do Word-a, a wtedy program sam wyłapie błędy. Użytkownik musi je tylko poprawić. Na pewno innym użytkownikom będzie się lepiej oglądało film z napisami bez błędów.


Zgadza się...wystarczy. Można i przez worda. Ale nikogo zmusić do tego nie można a dla niektórych to nie lada wysiłek...taka prawda.

Tylko nie widzę w tym dalej żadnej propozycji rozwoju skoro opcja do dodawania poprawek już jest.

Może jedynie tylko to że
Cytat:
Może moderatorzy mogli by dodatkowo sprawdzać tekst pod kątem pisowni wykorzystując jakieś polskie słowniki czy inne techniki.


Owszem jest to możliwe, ale pod jednym warunkiem...musi nas być więcej.

3 osoby to za mało bo poprawki leżały by tygodniami gdyby każdą sprawdzać pod względem ortografii.
WORDA do programu sprawdzającego też podłączyć nie możemy bo na to trzeba mieć zgodę Microsoftu...
A i osoby które miały by się tym zajmować musiały by dość dobrze znać ortografię, a jak wiadomo przez mail czy gg znajomości ortografii u kogoś nie sprawdzisz.

Jak ktos koryguje kilka linijek to jest to dośc skrupulatnie sprawdzane przez obecnych moderatorów ale jak jest dużo zmian w ortografii to już niestety na precyzyjne sprawdzenie nie ma czasu...

Po premierze nowej www (jestesmy w trakcie tworzenia) planujemy zorganizowac taki nabór na moderatorów Arrow osób które zajmowały by się nie tylko sprawdzaniem ale i poprawą napisów ale tych najbardziej poszukiwanych i pożądanych.
Kryteria (to znaczy co będzie sprawdzane i korygowane) będziemy ustalać w zależności od ilości chętnych osób.

Ale to dopiero jak już będzie nowa www.

Pozdrawiam.
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szunaj85
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 164

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko nie widzę w tym dalej żadnej propozycji rozwoju skoro opcja do dodawania poprawek już jest.
No cóż... każdy rozumie to na swój sposób, ale...
Cytat:
Po premierze nowej www (jestesmy w trakcie tworzenia)
A o tym to nie wiedziałem. Confused
Żeby nie zakładać nowego wątku. Tak sobie pomyślałem że może w którymś miejscu na stronie użytkownicy (najlepiej tylko zalogowani) mieli możliwość ocenienia danych napisów do filmu w skali od 1 do 10. Za pomocą strony wyliczać średnią.
Stronę jakoś sprzężyć z programem i gdy ktoś pobierałby napisy w okienku, które pojawia się w chwili ściągnięcia napisów oprócz takich danych jak tytuł filmu, czy film zawiera wulgaryzmy, rozmiar, fps, rozdzielczość, czas mogłaby się pojawiać informacja w postaci wykresu jak dobre są te napisy.
Na stronie www takich informacji bym już nie umieszczał żeby nie sugerować innym użytkownikom oceny. Rzecz jasna jeden użytkownik miałby możliwość oddać tylko 1 głos na dane napisy stąd pisze tylko o użytkownikach zalogowanych.
Gdy napisy ulegałyby zmianie/edycji zbiór ocen za owe napisy możnaby resetować.
Nie wiem, może technicznie można to rozwiązać w inny sposób, ale obraz mojej kolejnej propozycji jest. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak sobie pomyślałem że może w którymś miejscu na stronie użytkownicy (najlepiej tylko zalogowani) mieli możliwość ocenienia danych napisów do filmu w skali od 1 do 10. Za pomocą strony wyliczać średnią.
Stronę jakoś sprzężyć z programem i gdy ktoś pobierałby napisy w okienku, które pojawia się w chwili ściągnięcia napisów oprócz takich danych jak tytuł filmu, czy film zawiera wulgaryzmy, rozmiar, fps, rozdzielczość, czas mogłaby się pojawiać informacja w postaci wykresu jak dobre są te napisy.
Na stronie www takich informacji bym już nie umieszczał żeby nie sugerować innym użytkownikom oceny. Rzecz jasna jeden użytkownik miałby możliwość oddać tylko 1 głos na dane napisy stąd pisze tylko o użytkownikach zalogowanych.
Gdy napisy ulegałyby zmianie/edycji zbiór ocen za owe napisy możnaby resetować.
Nie wiem, może technicznie można to rozwiązać w inny sposób, ale obraz mojej kolejnej propozycji jest


Nie jest złe to co napisałeś. Ma sens i trzyma sie kupy. Ale...
...ale strona to strona a program to program.
Nie da się tego technicznie powiązać, jednakże można takie coś wprowadzić w nowej wersji programu NP.
Do tego momentu można by wprowadzić ocenianie (oczywiście przez zalogowanych użytkowników) napisów na stronie www, ale uważam że nie wszystkich tylko tych najnowszych - najbardziej poszukiwanych. Ilośc jest do ustalenia.
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szunaj85
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 164

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale strona to strona a program to program.
Cytat:
Nie da się tego technicznie powiązać
Nie jestem specjalistą w tych sprawach. Embarassed
Cytat:
jednakże można takie coś wprowadzić w nowej wersji programu NP.
Do tego momentu można by wprowadzić ocenianie (oczywiście przez zalogowanych użytkowników) napisów na stronie www
Ale jak mam to rozumieć?
Że do wydania nowej wersji NP głosowanie odbywałoby się na stronie www, a po wydaniu nowej wersji NP za pomocą programu?
Cytat:
w nowej wersji programu NP
Oj dawno już jej nie było. W ogóle to czy znasz już chociaż przybliżony termin wydania nowej wersji NP?
Cytat:
ale uważam że nie wszystkich tylko tych najnowszych - najbardziej poszukiwanych. Ilośc jest do ustalenia.
Ja myślałem o każdych napisach, ale wybór i tak należy do was. Bez względu w jaki sposób to rozwiążecie na pewno będzie dobrze. Wink A jeśli to rozwiązanie pojawi się w NP będę zaszczycony, że mój pomysł znalazł się w znanym i bardzo przydatnym programie. Wink
Życzę powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
do wydania nowej wersji NP głosowanie odbywałoby się na stronie www, a po wydaniu nowej wersji NP za pomocą programu?


Dokładnie. Oczywiście na nowej stronie www, ktora dopiero będzie. Ze starą juz nic nie ruszamy.

Cytat:
Oj dawno już jej nie było. W ogóle to czy znasz już chociaż przybliżony termin wydania nowej wersji NP


Nowa wersja programu NP już jest. Jest to wersja 1.0.6.5 do pobrania wraz z najnowszym Allplayerem. (wersja 3.7, 4.0).
Samego programu narazie na stronie nie udostepniamy do momentu otwarcia wspomnianej nowej strony www. Jednakże jest możliwośc składania u mnie próśb na PW (wraz z podaniem adresu mail) o przesłanie samego programu (o tym już zresztą też na forum pisałem i dużo użytkowników już o tym wie Very Happy )

Cytat:
Ja myślałem o każdych napisach, ale wybór i tak należy do was. Bez względu w jaki sposób to rozwiążecie na pewno będzie dobrze


Można wprowadzić ocene wszystkich napisów - nie ma problemu - ale takie coś może być tylko zrobione wraz z nowym programem NP - nowszym niż wersja 1.0.6.5. Prawdopodobnie będzie to jednocześnie wersja pod win 7 tak żeby wprowadzić 2 zmiany za jednym razem Very Happy
Informacje o jakości napisów ukazywały by się w okienku pobierania napisów.
Jak juz mówiłem. Narazie można by wprowadzic częściową ocene tylko najnowszych napisów poprzez stronę www. Wprowadzenie na www pelnej listy wszystkich napisów być może nastapi w przyszłości kiedy zamierzamy udostepnic funkcje przeszukiwania (z możliwością pobrania) calej bazy napisów NP.

Cytat:
A jeśli to rozwiązanie pojawi się w NP będę zaszczycony, że mój pomysł znalazł się w znanym i bardzo przydatnym programie.


Pomysł niezły więc się zainteresowalismy nim. A jesli zostanie wprowadzony napewno zauważysz to sam jeśli będziesz nadal korzystał z programu NP.

Cytat:
Życzę powodzenia


Dziękujemy Very Happy
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szunaj85
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 164

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kolejny pomysł na rozwój programu. Długo się zastanawiałem czy dać taką propozycję. W końcu się zdecydowałem.
Pomysł jest powiązany z moim pierwszym postem w tym temacie.
Myślałem o tym żeby wprowadzić swojego rodzaju blokadę szczególnie dla użytkowników, którzy nie chcą dać nic od siebie.

Blokada była by u wszystkich użytkowników.
Użytkownik, który chciałby ściągnąć napisy na początku miałby np. możliwość ściągnięcia 20 napisów. Po ściągnięciu 1 pliku z napisami miałby możliwość ściągnięcia już 19 napisów. Po ściągnięciu kolejnego 1 pliku z napisami miałby możliwość ściągnięcia już 18 napisów. W momencie dodania jakiejś poprawki (nie ważne ile miałby punktów) licznik zamieniałby się znowu na 20. Jeżeli użytkownik nie dodawałby żadnej poprawki, a licznik doszedł do 0 wtedy nie miałby możliwości ściągnięcia kolejnych napisów chyba, że dodałby jakąś poprawkę. Wtedy licznik zamieniałby się znowu na 20.

Teraz przedstawię problemy związane z tym pomysłem, które przyszły mi do głowy.
1. Pomysł jest dobry jeśli chodzi o filmy do których zazwyczaj potrzeba 1 czy 2 napisów. Gorzej jeśli ktoś będzie chciał sobie pobrać do jakiegoś serialu 50 napisów za jednym razem. Wtedy pobierać by musiał w pakietach po 20.
2. Zaproponowałem tylko poprawki, ponieważ je moderatorzy mogą sprawdzić. Natomiast nowe napisy już nie. Zawsze jakiś cwaniaczek może wrzucić tekst z innego filmu podobnie jak to było kiedyś z pustymi napisami. Nie mam nic przeciwko temu żeby punkty również wracały do maksimum po dodaniu nowych napisów. Tylko jak to kontrolować?
3. Gdyby okazało się że jest coraz mniej napisów do poprawienia, zawsze można zwiększyć limit. Chodź na razie to chyba nie grozi bo widzę choćby po sobie, że praktycznie każde napisy mają jakieś błędy.

Wiem, że to trochę brutalny sposób, ale jakie korzyści z tego by płynęły. Laughing

W ten sposób wyeliminowalibyśmy pasożytnicze zjawisko. Jak dla mnie ten program jest od użytkownika dla użytkowników i od użytkowników dla użytkownika, a nie od użytkowników dla pasożyta. Smile

Co admin, członkowie zespołu i wy o tym sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
susel
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 144

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie jest to zbyt dobry pomysł. Teraz jeżeli jest ileś tam dni bez dodania niczego nowego (nie pamiętam dokładnie ile dni bo właściwie codziennie dodaję coś nowego)wyskakuje komunikat, że tak to nazwę: "ponaglający" do dania czegoś od siebie.
Nic na siłę nie chcemy wymuszać. Kto chce doda, kto nie to trudno.
A co do zachęcenia do dodawania poprawek/nowych napisów to już też mamy na to dobry pomysł, ale więcej szczegółów po wspomnianej wyżej premierze nowej strony i nowej wersji programu.

Cytat:
Zaproponowałem tylko poprawki, ponieważ je moderatorzy mogą sprawdzić. Natomiast nowe napisy już nie.

Nowe napisy też sprawdzamy przed zatwierdzeniem ich Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram całkowicie Susla.
Pomysł nie wypalił by z racji tego iż po pierwsze jak wspomniał Susel już jeden ponaglający komunikat jest. Po drugie raczej nie chciał byś korzystać z serwisu w którym sa same nakazy. Dodaj to, popraw to bo inaczej nic nie ściągniesz ?? Odpada. Liczba użytkowników zmniejszyła by sie z 170 tys. do 7 tys.
Poza tym nie każdy umie robic poprawki - nawet pomimo szczerych chęci. O ile pierwsza lepsza osoba może skorygować brakujący "ogonek" o tyle np. synchra już Ci każdy nie ustawi. A szukać, sprawdzać i poprawiać na siłe jest bez sensu bo ludzie zaczna wrzucać pierdoły byle im limit na pobieranie sie zwiekszył a my tylko będziemy mieli więcej bzdetnej roboty.
Wyglądało by to na zasadzie przymusu dobrowolnego czyli my owszem udostepnimy napisy - ale jak nie dasz nic od siebie to i tak ich nie pobierzesz. Nie nie. Odpada. Ludzie by przeszli na serwisy, w których owszem nie ma automatycznego dopasowywania napisow do filmu, ale też i nie ma nie ma takich procedur z limitem napisow.
Limit bodajże jest tylko u Szklarskiego na napisy.info ale jest on stosunkowo duży i chyba tylko dla niezalogowanych użytkowników.
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szunaj85
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 164

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moim zdaniem nie jest to zbyt dobry pomysł.
Cytat:
Popieram całkowicie Susla.
No cóż... podejrzewałem, że odpowiedź będzie taka. Rolling Eyes No, ale 1 zaakceptowany na 2 pomysły to chyba nieźle. Jupi!
Cytat:
Pomysł niezły więc się zainteresowalismy nim. A jesli zostanie wprowadzony napewno zauważysz to sam jeśli będziesz nadal korzystał z programu NP.
Cytat:
Można wprowadzić ocene wszystkich napisów - nie ma problemu
Tylko nie zapomnijcie. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opcja jest w trakcie tworzenia... Very Happy
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
smnowoczesna



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 2351

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opcja oceny napisów będzie dodana w styczniu

trudno powiedziec czy na poczatku miesiąca czy w pozniejszym czasie
_________________
smnowoczesna - moderator forum, członek Zespołu NP


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Propozycje rozwoju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group