Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Za Wszelką Cenę

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Film
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niobe



Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 2

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Z Nienacka Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:44    Temat postu: Za Wszelką Cenę Odpowiedz z cytatem

Tak sobie pomyślałam, że rozruszam trochę to forum. O i masz. Diabli wiedzą, czy nie nagnę trochę regulaminu (który był przecież pisany po cięeeeżżżżkim dniu). Liczę na wyrozumiałość.

Jest to mój ulubiony film z dorobku wybitnego reżysera (i nie tylko, bo grał tu też główną rolę) Clinta Eastwooda. Najważniejsza informacja jest. Nie pamiętam kto pisał scenariusz, ale całkiem prawdopodobym jest, ze ten sam facio (uniwersalny Laughing ). Cały film jest w pewnym sensie monologiem byłego boksera, opowieścią o życiu wybitnego trenera Frankyego (tu wspaniały Clint), który, wypadałoby wspomnieć, nie trenuje dziewcząt (ale z tym długa historia) i jego zawodniczki Maggi "Mo Cuishle" Fitzgerald (Hillary Swank). Jednak nieprawdą jest, że ten film jest o boksie. Wg mnie jest to tylko tło. Tło by ukazać marzenia. Pozycja ta pokazuje, jak wielką wartośc mają nasze marzenia, i jak ważnym jest, bśmy do nich dążyli. Nie ważne, czy się spełnią. Liczy się próba i fakt, że nie zmarnowaliśmy danej nam szansy. Ważnym wątkiem jest też więź jaka łączy trenera z bokserką. W tym wypadku reżyser posłużył się swoją największą bronią, jaką jest prostota, i stworzył coś co jest o niebo silniejsze od tych wszystkich miłości z patykiem pisanych komedii romantycznych. Jest wyczuwalne, namacalne wręcz, trwałe, wzruszające i bardzo realne. I choć wynikiem tego jest tylko bój, jest podstawą bytu.

Film powstał w 2004 roku, więc jest jednym z nowszych tego reżysera. Nie pamiętam daty premiery, ale to chyba nie jest aż takie ważne.

Zapraszam do dyskusji na temat filmu Za Wszelką Cenę (z ang. Million Dollars Baby - polskie tłumaczenie Very Happy, nic dodać, nic ująć. I tak lepsze od tłumaczenia Bandidas, czy innych niezwykle twórczych tytułów), a także innych pozycji z półki Easwooda.

Ps: Czy wy też nie trawicie tych skrajnie ekshibicjonistycznych powiastek? Za to właśnie cenie Clinta, dla niego emocje to coś własnego, osobistego, (ale nie wstydliwego!), z czym należy się zmagać wewnątrz siebie, a na zewnątrz pozostać twardym.
_________________
Nie brookliński most
Lecz na drugą stronę
Głową przebić się
Przez obłędu los -
To jest dopiero coś!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:44    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
bilo
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 3241

Podziękował: 10
Łącznie otrzymał 26 podziękowań w 24 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Przeglądam właśnie starsze posty i tu jak by to nazwać lekko zapomniane.
Niektóre z braku zainteresowania lądują w koszu.
I wpadłem na Twój temat, który jest naprawdę warty zainteresowania i dyskusji.
Dziwie się że od tak dawna nikt go nie zauważył i nie podzielił się swoimi opiniami o filmie i aktorze którego można śmiało określić mianem geniusza.
Dlatego też odświeżam temat po tak długim czasie z nadzieją że ludzie zaczną w owym się wypowiadać.
Coraz mniej mamy na naszych forach prawdziwej dyskusji o filmie i aspektach z nim związanych, a szkoda.
Ja jedynie od siebie mogę powiedzieć że Pan Clint Eastwood jest wielkim naprawdę wielkim aktorem.
Uważam że gdyby nie on, dotychczasowe kino miało by inny wygląd i większość obecnych "Gwiazd" bierze z niego przykład.
Chociaż fenomen jego pokroju pozostanie tylko jeden.
_________________
Bilo-moderator forum i napisów, członek zespołu NP




Crux Sacra Sit Mihi Lux
_____________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group