Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Beta NapiProjekt 2.0.0 (build 2151 - 14-12-2011)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Nowe wersje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slawecki85



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 67

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w poprzedniej wersji beta 2.0 18... był problem z automatycznym sprawdzaniem aktualizacji miałem to zaznaczone w opcjach a mimo to program nowej aktualizacji nie wyszukał tzn bulid 1932,czy w tej wersji jest to poprawione ?to taka moja mała uwaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 13:33    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

program sprawdza każdorazowo aktualizację przy pobieraniu napisów, opcja ta na 100% działa, możesz zainstalować sobie tą starszą wersję i sprawdzić działanie modułu aktualizacji.

Wersja build 1836
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slawecki85



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 67

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem tą wersję 1836 sprawdzałem czy jest nowa aktualizacja dostałem komunikat że posiadam aktualną wersję tzn 1836 a zaraz po tym wchodzę do was na forum i patrzę że jest nowsza wersja 1932,także nie wiem czy działa tak naprawdę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na forum info zostało zamieszczone o 08:30 natomiast informacje odnośnie aktualizacji do programu zaczęły być wysyłane dopiero od godziny 11:20. Pewnie trafiłeś w to okienko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slawecki85



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 67

Podziękował: 3
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też tak myślałem,ok dzięki:)to teraz czekać na możliwość wyłączenie reklam:)mam nadzieje że będzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kayteck111



Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 18

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna prosic o liste zmian w porownaniu do poprzedniegu builda?
na pierwszys rzut oka to dodana jest tylko video-pomoc. wszystko by bylo z nia fanie, gdyby nie to, ze po otwarciu stronki caly obraz zaslania wieeeeelki guzik "Download", ktorego sie nie da zmknac Sad (ehhh te reklamy... nawet kliknalem na niego, liczac ze zniknie, ale bezskutecznie)

a co do oczekiwanych zmian, w ciagu dalszym obcina mi 1 pixel z lewej strony skorki. Mialo byc dodane definiowanie przezroczystosci parametrem w pliku ini, co mogloby wyeliminowac problem...

a no i chyba kolejka oczekujacych dziala lepiej, chociaz nie usuwa z listy pozycji po kliknieciu 'Usun p z kolejki => Pozycje dla ktorych napisy znajduja sie na dysku'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kayteck111 napisał:
mozna prosic o liste zmian w porownaniu do poprzedniegu builda?


Lista zmian wyskakuje przy okazji powiadomienia o aktualizacji:

Kod:
NapiProjekt 2.0.0.1932 (2011-11-16)
- Kolejka napisów oczekujących na pobranie
- VideoPorady
- Poprawa stabilności działania aplikacji


kayteck111 napisał:

po otwarciu stronki caly obraz zaslania wieeeeelki guzik "Download", ktorego sie nie da zmknac Sad (ehhh te reklamy... nawet kliknalem na niego, liczac ze zniknie, ale bezskutecznie)


Możesz podesłać screena? Videoporady znajdują się na zewnętrznym portalu i nie do końca mamy wpływ na to co tam się wyświetla.


kayteck111 napisał:

a co do oczekiwanych zmian, w ciagu dalszym obcina mi 1 pixel z lewej strony skorki. Mialo byc dodane definiowanie przezroczystosci parametrem w pliku ini, co mogloby wyeliminowac problem...


Będzie poprawione (wraz z poprawnym formatowaniem tagów przy zmianie formatu napisów) na 100% w następnym update. Kolejny update najwcześniej za tydzień (celowo nie wcześniej, aby nie robić bałaganu). Jak już opcja przeźroczystości będzie zrobiona to podeślę Ci wcześniej nowy build.

kayteck111 napisał:

a no i chyba kolejka oczekujacych dziala lepiej, chociaz nie usuwa z listy pozycji po kliknieciu 'Usun p z kolejki => Pozycje dla ktorych napisy znajduja sie na dysku'


Fakt, dzięki za info.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kayteck111



Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 18

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

admin napisał:

Lista zmian wyskakuje przy okazji powiadomienia o aktualizacji:

Kod:
NapiProjekt 2.0.0.1932 (2011-11-16)
- Kolejka napisów oczekujących na pobranie
- VideoPorady
- Poprawa stabilności działania aplikacji


Dzieki, nie pobieralem przez aktualizacje tylko sciagnalem instalke ze stronki...

admin napisał:

Możesz podesłać screena? Videoporady znajdują się na zewnętrznym portalu i nie do końca mamy wpływ na to co tam się wyświetla.

Heh... Jak chcialem przed chwila zrobic screena to sie wlaczyla chyba inna reklama i wszystko wyglada normalnie. Nie mozecie zrobic linka bezposrednio do YouTub'a? A... pewnie nie mozecie.. reklamy... rozumiem Smile

admin napisał:

Będzie poprawione (wraz z poprawnym formatowaniem tagów przy zmianie formatu napisów) na 100% w następnym update. Kolejny update najwcześniej za tydzień (celowo nie wcześniej, aby nie robić bałaganu). Jak już opcja przeźroczystości będzie zrobiona to podeślę Ci wcześniej nowy build.

Super, dzieki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skibijabadibi
VIP



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 4

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

N-P build 1932 win7 x64

W kolejce:
. nie działa "usuń z kolejki" (żadna z pod pozycji)

Przydałoby się:
. umieścić kolejka.ini i ustawienia.ini w folderze aplikacji (przydatne przy reinstalacji systemu)
. usuwanie z kolejki za pomocą klawisza Del
. utworzenie skrótu otwierającego kolejkę bezpośrednio (np. /napisy.exe -kolejka) lub automatyczne sprawdzanie kolejki przy starcie programu

Wspaniały program i support. Dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skibijabadibi napisał:

. nie działa "usuń z kolejki" (żadna z pod pozycji)


Było już zgłaszane, zostanie poprawione w następnym buildzie.

skibijabadibi napisał:

. umieścić kolejka.ini i ustawienia.ini w folderze aplikacji (przydatne przy reinstalacji systemu)



Pliki te znajdują się w folderze użytkownika, przy reinstalacji systemu wystarczy skopiować katalog "C:\Users\NazwaUżytkownika" (win7/vista), aby przywrócić ustawienia wszystkich programów (w tym NapiProjekt). Umieszczenie wspomnianych plików w folderze aplikacji odpada z dwóch powodów, w win7/vista program musi mieć uprawnienia administratora, aby móc zapisywać coś w Program Files, natomiast drugim powodem jest możliwość obecności kilku kont użytkowników w systemie windows.

skibijabadibi napisał:

. usuwanie z kolejki za pomocą klawisza Del
. utworzenie skrótu otwierającego kolejkę bezpośrednio (np. /napisy.exe -kolejka)


Ciekawe propozycje, zostaną dodane w następnym buildzie.

skibijabadibi napisał:

automatyczne sprawdzanie kolejki przy starcie programu


Była już o tym mowa, niewykluczone że taka opcja znajdzie się w wersji dla VIPów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
neoandrew



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 39

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie jestem zawiedziony, jako programista muszę zauważyć, że program nieoptymalnie wysyła dane (tak sprawdziłem to), a sprawdziłem to ponieważ stare wersje nieporównywalnie szybciej odpalały i pobierały.

Według mnie robi to za długo, przyczyną jest wysyłanie 10 razy tyle danych ile powinien maksymalnie.

Sprawdzałem na jakimś typowym serialu, wysyła ~3900 bajtów, gdzie spokojnie wystarczy 300, nie wiem czemu to jest tak nieoptymalne i jeszcze nie przesyłane za pomocą przemyślanego api tylko zwykłym przekombinowanym postem, nawet bez kompresji.

Już nawet nie chodzi mi o reklamy itp. czemu zostały podjęte takie decyzje nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stare wersje też wysyłały tyle danych, tylko nie za pomocą jednego requestu, a za pomocą dwóch. Podczas pobierania napisów wysyłane są dane o pliku filmowym - rozdzielczość filmu, czas trwania, ilość kanałów dźwiękowych itp. Dlatego zbiera się tego "całe" 3KB. Przy dzisiejszych łączach (nawet komórkowych) te 3KB nie są jakimś wielkim, uciążliwym pakietem danych, co nie powinno wpływać na szybkość działania aplikacji. Zresztą szybkość działania widać na załączonym obrazku (wszystkie zapytania zostały obsłużone poniżej sekundy.) Co do kompresji fakt, nie była włączona, nowy build będzie już ją obsługiwał.



EDIT:

Jak widać na poniższym obrazku, samo wysłanie danych trwa krótko, najwięcej czasu zabiera generowanie odpowiedzi przez serwer. Tak czy siak całość zamyka się poniżej 0,5 sekundy co IMHO jest przyzwoitym wynikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
neoandrew



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 39

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakty są takie, że czeka się na napisy dłużej niż w starej wersji.

Nadal to jest nieoptymalne, to że łącza są szybkie nic nie zmienia, po co wysyłać tyle danych, obciąża to i klienta i serwer, niepotrzebnie.
Po co info o video, kanałach audio itp., wiem co jest wysyłane, bo sprawdziłem, starczy hash pliku i tytuł, reszta danych nie wiem do czego jest potrzebna, bo na pewno temu kto pobiera napisy do niczego. Tak samo wysyłanie przez multipart to nie jest najwydajniejszy sposób, wysyłanie napisów w odpowiedzi serwera też go obciąża.

Ale ok to nie mój program, dla mnie api nieprzemyślane, chciałem tylko zauważyć, że można było to zrobić lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 02:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

info o video jest zapewne potrzebne do odczytania fps.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1859

Podziękował: 5
Łącznie otrzymał 51 podziękowań w 50 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 08:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

neoandrew napisał:

Po co info o video, kanałach audio itp., wiem co jest wysyłane, bo sprawdziłem, starczy hash pliku i tytuł, reszta danych nie wiem do czego jest potrzebna, bo na pewno temu kto pobiera napisy do niczego.


Dane techniczne pliku filmowego wykorzystywane są poźniej tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=eeHwROy2jMI&feature=player_detailpage#t=47s

Tak więc stwierdzenie, że dane te nie przydają się (nie koniecznie bezpośrednio) osobie pobierającej napisy jest błędne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Nowe wersje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group