Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna


 FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

PYTANIE O NAWiASY

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kobulek9



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 09:00    Temat postu: PYTANIE O NAWiASY Odpowiedz z cytatem

Zauważyłam, że większość plików tekstów po otwarciu zawiera nawiasy , napisy które ściągnęłam do jednego z filmów żadnych nawiasów przy cyferkach nie posiadają czy to może być powód przez który napisy nie chcą się wyświetlać razem z filmem??????
P.S. Kompletnie się na tych rzeczach nie znam, więc proszę o wybaczenie jeśli moje pytanie jest idiotyczne ('Smile')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu








Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 09:00    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis



Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób zrzut ,jak wygląda ten plik tekstowy i dołacz go do nowej wiadomości to może uda mi się ci pomóc.Oprócz tego podaj na czym to odtwarzasz i jaki to film.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kobulek9



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie gdybym tylko wiedziała jak zrobić zrzut j('Very Happy') strasznie przepraszam ale nie mam pojęcia jak to zrobić chodzi o fil Precious based on the novel by shapiro ( zbliżają się oscary i maniacko oglądam nominowane filmy) ale tak naprawdę to już drugi tytuł z którym mam problem z napisami ( z Crazy heart tez mi się nie chciało połączyć ) napisy od Was zeszły bezbłędnie tylko nijak nie chcą się łączyć z filmem. Robię to wszystko od 2 dni i kompletnie intuicyjnie, i w ogóle nie ogarniam zasad na jakich to dział, a lubię rozumieć ('Wink') i chce się nauczyć, ale nie bardzo mam od kogo. Serdeczne dzięki za odzew.
P.S. Dlaczego jest tak, ze w przypadku dwóch filmów napisy same się dopasowały i "zgrały" z filmem a w dwóch przypadkach nie . Chciałbym pojąc gdzie robię błąd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kobulek9



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałam dodać pliki najczęściej wypalam na płycie i oglądam na dvd ( jestem tradycjonalistką) ale na jak puszczam na kompie to też nie działają mimo ze plik tekstowy stoi jak byk)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamer26



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 318

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dam wędkę:
poczytaj sobie w necie o formatach napisów takich jak TMP, mDVD czy MPL2.
Generalnie w zależności od formatu nawiasy mogą być ale być nie muszą, więc nie to jest problemem.

A criskrakow mówiąc zrzut miał na myśli wklejenie fragmentu napisów.


Ostatnio zmieniony przez lamer26 dnia Sro Lut 24, 2010 18:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie potrafisz zrobić tak podstawowych rzeczy jak zrzut to może poproś jakiegoś znajomego żeby ci w tym pomógł bo my nie możemy Ci pomóc nie wiedząc nic więcej.
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kobulek9



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem , wiem i przepraszam za zawracanie głowy , naparwdę korzystam z wiedzy młodszych znajomych i najlepszy fachman jakiego znam nauczył mnie właśnie ściągać itp ale on niestety w ogóle nie korzysta z napisów jest anglojęzyczny dlatego w tej jednej kwestii nie mógł mi pomóc. by the way uważam , że i tak jak na kompletną debiutantkę przy okazji ignorantkę w tych sferach ( we wtorek zajęłam się tematem , mamy czwartek a ja już mam na koncie 6 filmów w tym 4 zakończone pełnym sukcesem ( film = napisy zgrane i i do obejrzenia na dvd i tak jestem z siebie mega dumna) notabene wczoraj znów nie znanym mi cudem kolejny film zgrał mi się z napisami (obejrzałam i super) problem mam z tym precious (napisy od Was) próbka poniżej, i z napisami do filmu crazy heart, które znalazłam w innym miejscu niż u Was. W sumie więc to nie Wasza broszka, ale ponieważ znajomi tłumaczyli mi, że jak ma się pytania należy korzystać z forum więc zaryzykowałam. Jednak doskonale rozumiem, że nikt z Was nie ma obowiązku poświęcać mi zbyt dużo czasu. Wasza działalnością jestem zachwycona i żałuję, że pewnie nie będą potrafiła Was wspomóc inaczej niż za pomocą smsów. Raz jeszcze przepraszam za kłopot i dzięki za zainteresowanie moimi idiotycznymi zmaganiami się z tą nową dla mnie, ale jakże wciągającą działalnością.


00:00:00:www.napiprojekt.pl - nowa jakość napisów.|Napisy zostały specjalnie dopasowane do Twojej wersji filmu.
00:00:03:tłumaczenie ze słuchu:|sabress
00:00:06:tłumaczenie ze słuchu:|sabress
00:00:15:ciapciakowi
00:00:18:ciapciakowi
00:00:42:Wszystko jest darem Wszechświata.
00:00:49: Precious - skarb, cenny przedmiot
00:01:13:Nazywam się Claireece|Precious Jones.
00:01:18:Marzę żeby mieć fajnego chłopaka| z pięknymi włosami
00:01:22:I chcę być kiedyś na okładce kolorowych gazet.
00:01:25:Ale najpierw chciałabym zagrać|w jakimś teledysku w Mtv.
00:01:28:Moja mama mówi,|że nie potrafię tańczyć.
00:01:31:Mówi że... że nikt nie ma ochoty patrzeć| jak wywijam tłustym tyłkiem w tv.
00:01:35:Skoro nikt się nie zgłasza| to sam kogoś wybiorę.
00:01:38:W porządku, Laticia,|masz numer 1.
00:01:41:Laticia!|Jess Wesley numer 2...
00:01:43:Lubię matematykę.
00:01:46:Nie gadam na matmie.
00:01:48:- Otwieram książkę i słucham.|- Rozumiesz co mówię?
00:01:50:Spoko.
00:01:53:Codziennie sobie wyobrażam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie uczysz się b.szybko a te napisy są prawidłowo skonstruowane jest to tzw. format TMP wiec nawiasy nie są potrzebne .Napisz jeszcze jakim programem odtwarzasz te filmy na komputerze i czy gdy nagrywasz te filmy na płytę są one w tym samym folderze co film i WAŻNA sprawa czy mają DOKŁADNIE taką samą nazwę co plik video ? Generalnie nie widzę powodów aby te napisy nie wyświetlały się na filmie.
Rozwiązaniem mogłoby być jeszcze przerobienie napisów na inny format i jeśli chcesz to możesz mi je wysłać na PW(prywatna wiadomość) ale musisz jeszcze podać mi ile klatek na sekundę ma twój film czyli tzw.FPS ,zapoznaj sie z tym postem jeśli nie wiesz jak sie takie dane wyciąga :

http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=6744

pozycja miedzy punktami 2.4-2.5
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kobulek9



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fanie Wisły Kraków, jestem jednak debilem, bo jakoś wydaje mi się, że nawet ustaliłam te dane o filmie i id mi wyświetla ale zapisuje je w schowku i tu uwaga można się szczerze śmiać nie potrafię znaleźć ani wywołać tego schowka, więc masakra mam dość nowy komp i windowsa 7 którego kompletni nie znam i ledwo w nim się orientuję, ale bee walczyć dalej i próbować ustalić jak wyświetlić zawartość schowka z kolei zycie to jednak nieustanna przygoda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czego można nie zrozumieć,KLIKASZ PPM(PRAWY PRZYCISK MYSZY) NA FILM,POWINNO CI SIE WYŚWIETLIĆ MENU KONTEKSTOWE A W NIM PO KOLEI :
OTWÓRZ
ZNAJDŹ I DOPASUJ NAPISY
POKAŻ OPIS FILMU
POKAŻ PARAMETRY TECHNICZNE FILMU
itd.itp
gdy klikniesz POKAŻ PARAMETRY TECHNICZNE FILMU wyświetli ci się coś takiego :


Klikasz kopiuj do schowka i zaczynasz pisac odpowiedź na tym forum.w okno gdzie piszesz posta klikasz PPM i dajesz z menu WKLEJ i to cała filozofia
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kobulek9



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak kopiuj wklej potrafię - problem w tym, że moje menu kontekstowe wygląda inaczej i nie mam tam opcji o szczegółach technicznych filmy , ( po znajdź napisy i pokaz opis filmu jest od razu otwórz w czymś tam i tu rożne możliwości) jakieś info jest we właściwościach ale stamtąd nie daje się skopiować

to co mogłam przepisałam
dł:01;49;36
szer:704
wys;386
szybkość danych;1774kb/s
całkowita szybkość transmisji;1902kb/s
szybkość klatek;23 klatki na sekundę

a to id filmu

Precious Based On The Novel Push By Sapphire.mp4 - ID:412396c83e2842ed3dfd5f1d8612e7c1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ściągnąłem te napisy i juz widzę że format tego filmu to mp4 i dlatego nie idzie ci na odtwarzaczu stacjonarnym a na komputerze musisz mieć odtwarzacz który radzi sobie z tym formatem.Na przyszłość sciągaj filmy z rozszerzeniem avi bo z tym nie powinnaś mieć żadnych problemów.Przerobię ci te napisy na format mDVD może to pomoże i będziesz mogła je zobaczyć na filmie odtwarzanym na komputerze. A takie menu kontekstowe powinno ci się zrobić gdy ściągniesz i zainstalujesz sobie najnowszą wersję programu Napiprojekt 1.6.9 z tego linka :

http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=6676

A napisy prześle ci na PW
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 3282

Podziękował: 23
Łącznie otrzymał 130 podziękowań w 129 postach

Skąd: KRK Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu są poprawione do formatu mDVD .
http://bilo1981.napiprojekt.pl/pliki_upload/Precious_Based_On_The_Novel_Push_By_Sapphire.zip
_________________
JEŚLI CI POMOGŁEM - KLIKNIJ PRZYCISK PODZIĘKUJ.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


RSS

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group