Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna

FAQFAQ  RegulaminRegulamin   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj  

Napisy do filmów DVD5 i DVD9

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pansand111

Podziękował: 0
Łącznie otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 19:42    Temat postu: Napisy do filmów DVD5 i DVD9 Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam dużo filmów tego formatu . Są zapisane jako folder plików VTS -Video Time Show)./ Filmy ściągane z różnych portali i deklarowane w nich jako filmy z napisami PL, jednak mój player (LG BD390) nie może ich odtworzyć.
nie są dostępne dla niego, jest odtwarzany dźwięk oryginalny.
Odtwarzając film na PC napisy są dostęne w tle filmu lecz nie jest odtwarzany dźwięk.
Natomiast wasz program nie potrafi znaleźć napisów dla tego typu folderu - niewłaściwe kryteria wyszukiwania. czy jest na to jakiś sposób?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz
Członek zespołu

Ostrzeżenia:

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 19:42    Temat postu: Klikając w reklamę wspierasz serwis

Powrót do góry
criskrakow
Członek Zespołu NapiProjekt

Podziękował: 11
Łącznie otrzymał 92 podziękowań w 91 postach

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie płyty są nagrane w złym formacie ,czyli jako dane a nie jako video .Format DVD jest naturalnym formatem dla odtwarzaczy stacjonarnych i jako taki nie powinno być z nim żadnych problemów ,jeśli takowe są to najczęściej jest to problem z nieprawidłowym ich nagraniem.
A tak powinien wyglądać prawidłowy obraz DVD:

A wnętrze pliku video_TS :

oczywiście może różnić się wartościami Vobów ale zasada jest dokładnie taka.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej
i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki. Henryk Reyman

SKLEP KOMPUTEROWY KRAKÓW CRANN
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pansand111

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 18:27    Temat postu: Brak odtwarzania napisów w filmie DVD Odpowiedz z cytatem

Witam
Dziękuję bardzo za odpowiedź
O ile dobrze zrozumiałem to plik filmu, który zładowałem z netu był żle sformatowany przez uploadera - załączam zdjęcia folderu Video (folderu Audio brak we wszystkich takich filmach )
Film ściągam skompresowanymi partami (.rar), a po rozpakowaniu właśnie tak wygląda.
Filmu nie muszę nagrywać na płytę, oglądam go w odtwarzaczu po LAN-ie z HDD w PC- który wtedy pracuje jako serwer.
Nic też nie zmienia gdy nagram go na płytę DVD jako plik przy pomocy Ashampoo i odtworzę w odtwarzaczu.
Film tego typu Odtwarzany jest częściami po ok 20min. widać kilku sekundowe przerwy przy zmianie części.
Starszy odtwarzacz (4 lata) wogóle niechce odtwarzać takich płyt
Z drugiej strony nie chce się wierzyć, że wszystkie tego typu filmy - a jest ich b. dużo - dostępne w sieci z informacją że są z napisami, są żle zgrane.
Gdzie tkwi błąd?
Pozdrawiam

[img]http://forum.napiprojekt.pl/userpix/226869_dsc00221_1.jpg
[/img][/img]
Powrót do góry
criskrakow

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wciaż będę twierdził że problem jest po stronie źle wystawionego formatu DVD ,przyznam szczerze że nie miałem jeszcze do czynienia z takimi ekwilibrystykami jakie ty wyczyniasz z wysyłanie strumieni do odtwarzacza ale coś dziwnie mi to wygląda .Plik Audio nie jest konieczny czasami acz rzadko zdarzają się nagrane płyty bez tego folderu i działają.Moja rada jest taka,skompiluj w NERO plik dvd z któregoś z problematycznych filmów:

nagraj na płytę DVD i spróbuj go odtworzyć w jakimś inny odtwarzaczu dvd i daj znać czy pomogło .

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej
i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki. Henryk Reyman

Powrót do góry
pansand111

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję jeszcze raz - pomogło.
Mój błąd wziął się stąd, że nagrywałem VOB-y jako pliki na płycie DVD.
A to wzięło się z nagrywania jako pliki filmów .mkv, które są w tej postaci prawidłowo odtwarzane.
Nie wiem jakim programem - nie mam Nero - przekształcić pliki filmowe ISO do postaci filmu DVD na płytę.
Co do strumieni danych wysyłanych do playera, to ma on możliwość odtwarzania z plików ( po LAN , lub z pendrive'u po USB)
Zamiast zatem wypalać płyty wystarczy archiwizować płyty na HDD.
Jednak w przypadku VOB , BUP pliki te są odtwarzane z powyższymi mankamentami. Otwartym pozostaje pytanie czy możliwe jest kompilacja VOB etc. do plików takich jak filmy DVD, lecz przechowywanych na HDD.
Dziękuję raz jeszcze i proszę o sugestie w sprawie ISO
Pozdrawiam
Powrót do góry
criskrakow

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie że udało mi się pomóc ale w ostatniej kwestii ci już nie pomogę,po prostu nigdy nie miałem okazji bawienia się tym sprzętem choć dużo o nim słyszałem ,w opracowaniach bije wszystko na głowę a to wzbudza szacunek .

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.napiprojekt.pl Strona Główna -> Napisy - pomoc techniczna (rozwiązane problemy) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: